La France (4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Chunny ,cu abonamentul de la free la 19.90€ poti folosi mobilul cind esti in strainatate!! tarifele sint afisate pe site-ul lor free.fr!
Aileene,daca dovedesti ca mama ta nu se poate descurca singura in ro ,o poti lua in charge!Stiu ca o fata de pe forum,Otilia,l-a adus pe tatal ei aici,dar nu stiu formalitatile.
Carmaw,in ce oras vrei sa inchiriezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Corina , multumesc de raspuns , nu am idée cum sa pot sa dovedesc decat printr-o scrisoare pe onoare ma gandesc dar nu stiu daca este valabila , un lucru e sigur , e f departe de tot restul familiei si nimeni nu are posiblitati sa mearga atat de des cat ar trebui la mama ca s-o ajute cu cumparaturi samd...iar mama are probleme cu genunchii ar trebui operata si pusa proteza de genunchi , sunt disperata si nu mai pot de mila ei , nu as vrea s-o pierd , nu e capabila nici sa se deplaseze prin casa ei dar mai sa se duca la cooperativa din sat sa-si schimbe butelia si sa-si faca cumparaturile necesare , iar vecinii sunt fiecare cu problemele lor , mama nu poate sa le ceara nimic e prea simtita ca sa deranjeze pe cineva , mai bine nu mananca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Corina..trebuie sa inchiriez linga spitalul cardiologic din l
LOOS pe linga LILKE dep 59
Pt ca pot in orice secunda sa mor...deci trebuie sa fiu linga spital...sigur eu nu vreau sa cred...am fluturi in cap...dar realitatea asta e...cu o cardimiopatie si cu o inima ce lucreaza 20%
Astept sa ma trezesc din cosmar si sa nu fie nimic adevarat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Aileene,poti dovedi cu certificat medical ca are probleme de sanatate si nu se poate deplasa singura,pe urma o declari la caf ca o iei in charge ! ma uit un pic pe la legi si iti spun daca gasesc ceva!!
Carmaw,imi pare rau!! esti cumva in asteptare de transplant?
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

http://vosdroits.service-public.fr/F12017.xhtml
uite ce zice legea! eu cred ca daca dovedesti ca o poti intretine nu e nici o problema!
Da un telefon si la prefectura de care apartii!!
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Aileene....imi pare rau...de situatia mamicii tale...vezi ca operatia de proteza la genunchi e...fff grea
Peste tot numai probleme.....
Sunt alaturi de tine...daca te pot ajuta ....da mi de veste te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Si ca sa va invelesesc putin am facut azi o ciorba cu legume si mici lardoane afumate...am batut un ou in niste lapte batut frecat si el cu olecuta de concentree de tomate...
Buna rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Corina

Aileene,poti dovedi cu certificat medical ca are probleme de sanatate si nu se poate deplasa singura,pe urma o declari la caf ca o iei in charge ! ma uit un pic pe la legi si iti spun daca gasesc ceva!!
Carmaw,imi pare rau!! esti cumva in asteptare de transplant?
pup

Corina si Anna nazdravana!!




Nu m au pus pe lista de transplant....inca:(:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Corina

http://vosdroits.service-public.fr/F12017.xhtml
uite ce zice legea! eu cred ca daca dovedesti ca o poti intretine nu e nici o problema!
Da un telefon si la prefectura de care apartii!!
Bafta!

Corina si Anna nazdravana!!





Buna,
Pot sa te intreb daca stii ceva despre accesul acestor persoane la servicii de sanatate?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

http://vosdroits.service-public.fr/particuliers/F16622.xhtml

Mergi la inceput