Va rog raspunsuri Colangiocarcinom tip4 (2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ramo
Flavia, cum sunteti?


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Fetelor multumesc pentru info
Deocamdata asteptam Rmn-ul de saptamana viitoare. In 12 se interneaza si sa vedem cum ii mai sunt analizele si Rmn-ul si apoi mai vedem ce facem.
Deocandata tata e bine are 6 saptamani de cand nu a mai facut chimioterapie si se simte bine.
Anca tatal tau cum e?

Ramona, te pup si te imbratisez cu drag si sunt sigura ca mama ta va fi cu voi de Craciun prin lumina si caldura care va fi in casa voastra!

Sa dea Dumnezeu sa ne "auzim" numai cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia ma bucur ca sunteti bine si va tin pumnii pentru maine la RMn.Tata este f bine si vreau sa spun ca asta nu ma linisteste deloc pe mine,nu stiu de ce am teama .

Ramo,mamica ta o sa fie alaturi de voi de Sarbatori.Te pup

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Flavia ma bucur ca sunteti bine si va tin pumnii pentru maine la RMn.Tata este f bine si vreau sa spun ca asta nu ma linisteste deloc pe mine,nu stiu de ce am teama .


Suntem bine...atat cat se poate de bine..
Analizele de sange au iesit mai bine ca data trecuta(mai putin fierul si trombocitele), are putin lichid in abdomen (ascita minima)si cam atat...nu are dureri si este destul de optimist..

Anca, e atat de important sa fie optimist tatal tau!!! Si voi familia, la fel pentru ii transmiteti permanent nelinistile voastre...sunt sigura ca stii toate aceste lucruri dar cateodata e bine sa le mai auzi si de alte persoane..eu am incercat sa ma detasez (nu am mai citit pe net despre boala nu am mai cautat informatii...etc) si asta nu pentru ca nu-mi pasa (Dumnezeu stie prea bine ce e in sufletul meu) ci , pentru ca vreau sa ma bucur in fiecare zi in care il aud la telefon sau il vad...in goana permanenta dupa tratamnete miraculoase si informatii nu am mai avut timp sa ma bucur de faptul ca el ACUM este bine, e optimist lupta pentru viata, nu are dureri si este...bine...imi era foarte greu sa il incurajez pentru ca ceea ce citeam pe net nu ma ajuta cu nimic...nu-mi dadea nici o speranta...

Vin sfintele Sarbatori de Craciun incearca sa te bucuri impreuna cu familia ta de ceea ce Dumnezu iti ofera acum!!! Viitorul este o "enigma" pentru noi toti (sanatosi sau bolnavi)...doar Bunul Dumnzeu are un plan pentru noi si doar El stie cum va fi...noua ne ramane credinta ,postul, rugaciunea, speranta....

Dumnezeu sa ne ajute sa ne bucuram de Sfintele Sarbatori impreuna cu cei dragi noua!

Va imbratisez pe toti cei care cititi aceste randuri si va doresc Sarbatori cu liniste si lumina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

La multi ani,sanatate si tot ce va doriti !!
Flavia,cum sunteti?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

La multi ani,sanatate si tot ce va doriti !!
Flavia,cum sunteti?



La multi ani dragele mele!!! Sa ne dea Dumnezeu un an mai bun decat cel care a trecut ! sa avem sanatate si liniste!

Desi nu prea am mai fost activa pe forum ma gandesc mult la voi si va doresc ce-mi doresc si mie si familie mele...!!!

Suntem bine...Dumnezeu stie cat de bine...ce stiu eu e ca e binisor, nu are dureri, intre sarbatori a mancat si el un pic de carne, dar acum a revenit la regimul vegetarian.

E foarte balonat si ia pastile pentru eliminarea apei (ascitei) care cred eu, ca se tot acumuleaza pentru are abdomenul din ce in ce mai mare :( totusi picioarele si mainile nu i se umfla...nu stiu ce sa mai zic?!

Probabil ca in februarie va merge la un alt RMN la oncologie sa vedem cu se mai prezinta...

Tatal tau cum este? Ma rog pentru aproape de fiecare data cand ma rog si pentru tata...DUMNEZEU SA NE AJUTE!

Ramona tu cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ma bucur ca sunteti bine si ma rog pentru voi!!
Tata este f bine,mananca bine si din februarie se intoarce la munca.
Va doresc toate cele bune si sanatate ca de asta avem nevoie !!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

cum sunteti?

Noi suntem tot asa...nu avem vesti nici rele, nici bune...Ma bucur pentru fiecare zi in care tata e bine...

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia ,atata timp cat stagneaza este f bine.
Tata este f bine,face in tara biorezonanta si ia un tratament homeopat pentru imunitate care chiar il ajuta.In martie pleaca ptr trei saptamani in Elvetia la niste sedinte de cromatoterapie,acupunctura si masaj.Cu Dumnezeu inainte totul o sa fie bine

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Flavia ,atata timp cat stagneaza este f bine.
Tata este f bine,face in tara biorezonanta si ia un tratament homeopat pentru imunitate care chiar il ajuta.In martie pleaca ptr trei saptamani in Elvetia la niste sedinte de cromatoterapie,acupunctura si masaj.Cu Dumnezeu inainte totul o sa fie bine



Da, Anca ne bucuram ca boala stagneaza...cel putin speram ca stagneaza , vom vedea la RMN in februarie.

Ma bucur din suflet ca tatal tau e bine si are mai multe variante de tratament.

Va doresc numai bine si Doamne ajuta sa ne "auzim" numai cu vesti bune...

Mergi la inceput