Va rog raspunsuri Colangiocarcinom tip4 (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nu era mai bun un PET?


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Nu era mai bun un PET?



Nu a facut nicodata PET..nu stiu de la clinica si oncologul l-au trimis numai la RMN
exista o procedura speciala pentru a ti se deconta un PET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Trebuie vb cu oncologul,el face o scrisoare medicala si se face dosar pentru decontare la casa de asigurari.Dureaza max o luna si se aproba.Tata a facut la Bucuresti aici http://euromedic.ro/contact/contact-euromedic-romania.aspx dar exista si la oradea http://www.petct.ro/ si la brasov (aici nu stiu inca daca au inceput sa lucreze cu casa de asigurari dar dam un telefon)Trebuie vb cu oncologul daca il ajuta cu ceva aceasat interventie sau nu.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Trebuie vb cu oncologul,el face o scrisoare medicala si se face dosar pentru decontare la casa de asigurari.Dureaza max o luna si se aproba.Tata a facut la Bucuresti aici http://euromedic.ro/contact/contact-euromedic-romania.aspx dar exista si la oradea http://www.petct.ro/ si la brasov (aici nu stiu inca daca au inceput sa lucreze cu casa de asigurari dar dam un telefon)Trebuie vb cu oncologul daca il ajuta cu ceva aceasat interventie sau nu.



multumesc pt info..
il voi intreba pe dl profesor in 12 cand mergem la el..nu stiu in ce masura l-ar ajuta pentru ca, pentru tata nu exista in acest momnet un alt "tratament" decat chimioterapia...aceasta forma de cancer este inoperabila :(
singura varinata sa faca periodic chimioterapie pentru a tine sub control evolutia cancerului...iar chimioterapie nu poate sa faca nonstop pentru ca nu-i rezista organismul...
MULTUMESC!

Tatal tau cum mai este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

PEt se face pentru a se descoperi eventuale metastaze pentru ca descopera tumorile fff mici.
Tata este bine,la el se pare ca functioneaza f bine efectul Placebo sia sta ma bucura.Momentan este in elevtia,se intoarce vineri si o sa vedem ce urmeaza sa facem.el vrea sa astepte sa treaca alea 6 luni si sa repete PET-ul dupa care o sa ia o decizie.Din Germania asteptam deasemnea costul interventiei care trebuie sa soseasca zilele astea.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

PEt se face pentru a se descoperi eventuale metastaze pentru ca descopera tumorile fff mici.
Tata este bine,la el se pare ca functioneaza f bine efectul Placebo sia sta ma bucura.Momentan este in elevtia,se intoarce vineri si o sa vedem ce urmeaza sa facem.el vrea sa astepte sa treaca alea 6 luni si sa repete PET-ul dupa care o sa ia o decizie.Din Germania asteptam deasemnea costul interventiei care trebuie sa soseasca zilele astea.




nici nu stiu ce sa zic.cateodata cred ca e mai bine sa nu stii prea multe...
multumesc oricum de info il voi intreba pe prof.

cred ca psihicul e cel mai important in boala acesta si sa inveti sa traiesti cu boala asta si sa lupti pentru viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia ,cum sunteti?
Tata s-a intors din Elvetia si arata f bine,adica sunt vizibile schimbarile in bine.O sa incercam sa gasim ceva de genul asta aici in Bucuresti si sa mearga mai departe .Nu o sa mearga la tratamentul cu protoni in Germania pentru ca el este convins ca nu are nimic.
Intre timp se pare ca o sa renunte la proteina animala,eu ii spun de mult dar nu a vrut insa acum a decis singur ,lucru care ma bucura si acum ii caut retete.
Va pup .

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Flavia ,cum sunteti?
Tata s-a intors din Elvetia si arata f bine,adica sunt vizibile schimbarile in bine.O sa incercam sa gasim ceva de genul asta aici in Bucuresti si sa mearga mai departe .Nu o sa mearga la tratamentul cu protoni in Germania pentru ca el este convins ca nu are nimic.
Intre timp se pare ca o sa renunte la proteina animala,eu ii spun de mult dar nu a vrut insa acum a decis singur ,lucru care ma bucura si acum ii caut retete.
Va pup .



Super, ma bucur ca sunteti bine!:)

Si tata pare a fi bine, arata mult mai bine de cand nu mai face chimioterapie. A prins culoare in obraji si il vad mai puternic...
Tata a renuntat la carne si proteina animala din luna mai si cred ca e foarte bine. Mananca multe legume , fructe si bea sucuri de sfecla si alte leguminoase....cred cu tarie ca asta l-a ajutat. Am o verisoara in Canada care ne trimite ceva produse din plante si care a vb cu medici de acolo in ceea ce priveste alimentatia. In Canada renuntarea la proteina animala este prima masura care se ia in cazul depistarii cancerului...Ar fi super daca ar reusii si tatal tau sa renunta mai ales ca acum e si Postul Craciunului!

Te astept cu vesti bune in continuare!

Dumnezeu sa ne ajute!

Flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Flavia ,unui baietel cu cancer de la umanitare i s-a recomandat acesr "medicament" http://www.pharmamatrix.net/en/ .
Le-am dat mail si mi-au spus ca tratamnetul costa 960 euro pentru 4 luni in cazul unui cancer stadiul 3-4 si 6 luni pentru un cancer stadiul 1-2.daca vrei iti dau mail-ul primit de la ei.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Fetelor,am citit undeva asta,,,http://www.crinaveres.ro/despre-crina-veres/
Mi se pare ciudat,cumva SF...dar merita incercat...poate chiar functioneaza...nu stiu exact despre ce e vorba...dar tare mi-as fi dorit sa aflu inainte sa se intample tragedia...poate s-ar mai fi putut face ceva...nu stiu,incercati,luati kegatura cu ea...Flavia,tu poti mai bine,ca e din Cluj tipa...
Multa multa sanatate va doresc!

Eu nu sunt f ok...e aproprie Craciunul si nu-l astept deloc...ce Craciun va fi ala fara mama???

Mergi la inceput