Ponta a plagiat! (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Pana una alta, musiu Ponta n-a reusit sa-i explice, nici comisarului european Viviane Reding ,si nici presedintelui Barroso ,care-i treaba cu lovitura de stat si atacul institutiilor statului...ce sa-mi explice mie, unui biet muritor?...s-apoi, cum sa-ti zic, domnii astia imi cam hotarasc mie soarta,trebuie musai sa-i convinga al nostru premier de bunele sale intentii...dar nu i-a convins si ziua referendumului a sosit...poate are sanse sa-i convinga la urmatorulCa s-a furat muuult in tara asta,e un lucru de notorietate...cam cum e si scuza cu 'greaua mostenire'...precedentul s-a creat deja,Nastase e la Jilava si Udrea poate sa i se alature,n-am nimic impotriva.
Dar observ ca nu combaterea hotiilor este pe lista celor de la putere, pe lista lor este inlocuirea hotilor vechi cu hotii noi...dar de data asta tre sa-i si protejeze ,sa nu care cumva sa se ia cineva de ei, trebuie desfiintate toate institutiile si organismele care-i intreaba de sanatate...asta am inteles...si cred ca a inteles si toata Europa, din pacate.Acum,as vrea sa te intreb si eu ceva: ce-a facut Baseescu cand nu a reusit sa-l dea jos pe Tariceanu din scaunul de premier?...s-a apucat cumva sa darame toate instiutiile statului doar sa-si vada visul cu ochii?...ce dictator ai vazut tu in istorie sa stea pasiv si sa fie facut terci la vreo cateva posturi de televiziune vreo 8 ani ,asa?...eheee, de era Nastase in locul lui nici musca nu se auzea in studiorile numitelor televiziuni...asa ca, ori Basescu e cel mai prost dictator din istorie, ori Ponta ne vinde gogosi cu tava.
Crede-ma,rad si curcile daca aud ca Basescu-i dictator,zau asa...a scrasnit din dinti si l-a suportat pe Tariceanu la guvern, ca de,n-avea ce face ,si a fost desfiintat sistematic de posturile tv...halal dictator am avut ...ai dreptate, avem nevoie de unii sa ne arate ce-i aia dictatura ca murim aci ca prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Dar care-i problema ca un post de televiziune (UNUL SINGUR!!!!) nu e de acord cu ce face PDL + Basescu si-i critica?? La fel si cu singurul ziar, JN, care e problema??
Ii stau lui Basescu precum un junghi in coasta, el insista sa fie adulat, ba chiar divinizat de catre toti, toti, toti, 100%, unul sa nu lipseasca de la apelul prosternarii in fata persoanei sale!!
Ce treaba are Basescu cu presa potrivnica lui? El e acolo sa "presedinteasca", nu sa se uite la tv. El a ajuns acum in asa hal, incat nu mai poate formula nici o fraza fara termenii "Voiculescu", "tonomate", "Antene", samd. Dar de aia de-l amusina prin zonele din care-si trage numele, de-ale Turcescu, Pora, Moraru, Marean si alti basisti sarguinciosi.... aia nu-l deranjeaza? Pai aia de ce nu-i zgaltaie ca sa-i trezeasca la realitate?

In alta ordine de idei, Romania este stat suveran si daca a noastra Curte Constitutionala a decis ca suspendarea lui TB e constitutionala, noi nu trebuie sa dam explicatii suplimentare nimanui, nu trebuie sa pupam nici condurii lui madam Reding, nici inelul lui Barroso. Simplu.

Spui ca observi ca "combaterea hotilor nu e pe lista celor de la putere". Cum asa? Ai citit postarile in care pomeneam de capacele de WC ale Elenei Udrea, averile colosale ale regilor asfalturilor - prieteni dragi ai lui Basescu - si miliardul de euro dosit de baietii destepti din energie?? Toate astea au fost dezvaluite acum, de curand, de maxim 1 saptamana, de guvernul actual.
Asadar, poti sa-mi argumentezi inca o daca de ce "combaterea hotilor nu e pe lista celor de la putere"?

Si inca ceva: USL nu a desfiintat nici o institutie. I-a schimbat pe sinistrii si neavenitii aia de Miss si Mister Romania de la conducerea camerelor Parlamentului. Un pas logic si binevenit. Daca ar scapa natia si de nubila Kovesi si junele Morar, cred c-ar intineri poporul cu 50 de ani.
Nici o institutie nu a fost desfiintata, le-au fost doar primenite conducerile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

coracora, unde-am dat, si unde a crapat: in capacele de WC...pai taman aia ziceam,ca un asa mare dictator cum e Basescu n-a facut nimic,nimicut celor ce aveau un scop unic in viata: sa-l desfiinteze!...i-a lasat sa se manifeste liber si cum doresc...atunci unde-i dictatura?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora
Atunci cum poti tu reprosa guvernarii Ponta ca "n-a facut nimic"?
Din contra, lucrurile incep sa se miste, si chiar se misca bine, in directia care trebuie.


Eu inteleg ca Ponta minte de ingheata apele, dar sa-i tii si tu isonul ...
Singura realizare nepolitica a guvernului Ponta in 3 luni de zile a fost demolarea cursului valutar. O fi si asta o directie buna, daca zici tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

coracora, am citit topicul 'mergeti la referendum' si te citez 'indiferent de mijloace, trebuie sa scapam de Basescu'...nu te mai obosi sa-mi raspunzi. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Dyanna, ai auzit / citit ieri de ce EU ne taie din fondurile pentru autostrazi si va trebui sa punem noi, de la buget, multi bani ca sa finalizam ceea ce e in constructie?

Din cauza regilor asfalturilor pe care PDL i-a imbogatit si cu care Basescu este prieten la catarama. Au devalizat fondurile avute la dispozitie iar acum EU si-a dat seama ca au de-a face cu o clica de smenari si au taiat finantarea. De ce trebuie sa sufere toti romanii ca PDL si Basescu au inchis ochii la imbogatirea regilor asfalturilor? Parintilor mei li s-au taiat din banii de medicamente pentru ca unii precum Casuneanu sa faca popoul gras!

Ai auzit de cele 1,3 miliarde euro (!!!!) praduite de baietii destepti din energie (Hidroelectrica)? Au fost dati in vileag acum..... Si din buzunarul tau au fost luati bani ca acesti super-bogati sa devina mega-bogati sub obladuirea PDL. http://m.tvrinfo.ro/article/19253

Iaca-ta starea natiunii.... asta e ea cu adevarat, nu ceea ce incearca sa imbrobodeasca PDL-ul populatia.
Si-au batut joc destul. Prea multe lucruri au fost "trecute cu vederea". E timpul sa dea socoteala pentru nelegiuiri.


Ei as ... nu e adevarat.
Totul e doar minciuna.
Iar un site mai credibil decit ala nu ai? Ca ala nu e credibil.
Si in plus fumigena asta e bagata acum de USL, inainte de referendum.
Pina nu aud un rezultat clar al unui tribunal eu nu cred.


.... asta e un raspuns exact pe stilul usl-asilor ....
am plagiat si eu un pic ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Dyanna, s-a explicat de zeci de ori ca asta nu e lovitura de stat, ca referendumul are rost, si inca unul esential pentru statul de drept romanesc, ca (,) costurile referendumului sunt insignifiante in comparatie cu fraudele comise pana acum de PDL si Basescu, samd.
Pe tine te doar ca luna asta, iulie, platesti facturi la un curs de schimb nefavorabil; daca e sa imit discursul basescian de criza as zice: fii solidara cu sistemul care trebuie reformat, tot raul si sacrificiile sunt spre binele patriei.


E na! S-a explicat???? Si cine crede?
Doar uslasii sint convinsi de asta.

La fel pot zice si eu: s-a explicat de zeci de ori ca asta e o livitura de stat, ca parlamentul e ilegitim si ca acest referendum ne va costa scump pe tot. Pe toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Dar care-i problema ca un post de televiziune (UNUL SINGUR!!!!) nu e de acord cu ce face PDL + Basescu si-i critica?? La fel si cu singurul ziar, JN, care e problema??
Ii stau lui Basescu precum un junghi in coasta, el insista sa fie adulat, ba chiar divinizat de catre toti, toti, toti, 100%, unul sa nu lipseasca de la apelul prosternarii in fata persoanei sale!!
Ce treaba are Basescu cu presa potrivnica lui? El e acolo sa "presedinteasca", nu sa se uite la tv. El a ajuns acum in asa hal, incat nu mai poate formula nici o fraza fara termenii "Voiculescu", "tonomate", "Antene", samd. Dar de aia de-l amusina prin zonele din care-si trage numele, de-ale Turcescu, Pora, Moraru, Marean si alti basisti sarguinciosi.... aia nu-l deranjeaza? Pai aia de ce nu-i zgaltaie ca sa-i trezeasca la realitate?

In alta ordine de idei, Romania este stat suveran si daca a noastra Curte Constitutionala a decis ca suspendarea lui TB e constitutionala, noi nu trebuie sa dam explicatii suplimentare nimanui, nu trebuie sa pupam nici condurii lui madam Reding, nici inelul lui Barroso. Simplu.

Spui ca observi ca "combaterea hotilor nu e pe lista celor de la putere". Cum asa? Ai citit postarile in care pomeneam de capacele de WC ale Elenei Udrea, averile colosale ale regilor asfalturilor - prieteni dragi ai lui Basescu - si miliardul de euro dosit de baietii destepti din energie?? Toate astea au fost dezvaluite acum, de curand, de maxim 1 saptamana, de guvernul actual.
Asadar, poti sa-mi argumentezi inca o daca de ce "combaterea hotilor nu e pe lista celor de la putere"?

Si inca ceva: USL nu a desfiintat nici o institutie. I-a schimbat pe sinistrii si neavenitii aia de Miss si Mister Romania de la conducerea camerelor Parlamentului. Un pas logic si binevenit. Daca ar scapa natia si de nubila Kovesi si junele Morar, cred c-ar intineri poporul cu 50 de ani.
Nici o institutie nu a fost desfiintata, le-au fost doar primenite conducerile.


La asa argumente nu mai am replica. Definitiv. Si prefer sa raman la minoritatea mea democratica, cu cvorum sau fara, nu importa.

P.S. Marean e primarul agramat al PSD-ului. In caz ca ti-a scapat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

coracora, am citit topicul 'mergeti la referendum' si te citez 'indiferent de mijloace, trebuie sa scapam de Basescu'...nu te mai obosi sa-mi raspunzi. Multumesc!


Imi pare rau Dyanna, insa nu esti un partener de dialog cinstit. Nu ai adus argumente ideilor pe care le sustii si nici nu ai raspuns interpelarilor mele.
Pentru mine asta spune suficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Dyanna, ai auzit / citit ieri de ce EU ne taie din fondurile pentru autostrazi si va trebui sa punem noi, de la buget, multi bani ca sa finalizam ceea ce e in constructie?

Din cauza regilor asfalturilor pe care PDL i-a imbogatit si cu care Basescu este prieten la catarama. Au devalizat fondurile avute la dispozitie iar acum EU si-a dat seama ca au de-a face cu o clica de smenari si au taiat finantarea. De ce trebuie sa sufere toti romanii ca PDL si Basescu au inchis ochii la imbogatirea regilor asfalturilor? Parintilor mei li s-au taiat din banii de medicamente pentru ca unii precum Casuneanu sa faca popoul gras!

Ai auzit de cele 1,3 miliarde euro (!!!!) praduite de baietii destepti din energie (Hidroelectrica)? Au fost dati in vileag acum..... Si din buzunarul tau au fost luati bani ca acesti super-bogati sa devina mega-bogati sub obladuirea PDL. http://m.tvrinfo.ro/article/19253

Iaca-ta starea natiunii.... asta e ea cu adevarat, nu ceea ce incearca sa imbrobodeasca PDL-ul populatia.
Si-au batut joc destul. Prea multe lucruri au fost "trecute cu vederea". E timpul sa dea socoteala pentru nelegiuiri.


Ei as ... nu e adevarat.
Totul e doar minciuna.
Iar un site mai credibil decit ala nu ai? Ca ala nu e credibil.
Si in plus fumigena asta e bagata acum de USL, inainte de referendum.
Pina nu aud un rezultat clar al unui tribunal eu nu cred.


.... asta e un raspuns exact pe stilul usl-asilor ....
am plagiat si eu un pic ...




Ce-mi place mie genul asta de "argumente"....
Nu e credibil dom'le, ca asa zice "catrinik" de pe DC... Cum care catrinik, ei asta-i buna, cea din Romania, cu 1863 de mesaje!!

Ia da tu un google cu "miliardele hidroelectrica" si vezi pe cate situri basiste e stirea despre miliardele praduite.

Nuuu... e dezinformare......

Mergi la inceput