Ponta a plagiat! (2)

Ponta a plagiat! (2) | Autor: corap

Link direct la acest mesaj

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Dar voi sunteti de acord ca imaginea Romanie este afectat mult mai grav de mai bine 7 ani?


eu nu sunt de acord nici macar cu faptul ca fraza asta-i scrisa in limba romana - dar hai sa zicem ca-i scrisa in limba romana de un om caruia "nu i-a placut scoala".

nus' ce imagine impecabila iti inchipui tu ca avea romania acu' 7 ani. eu stiu ca era putin mai sus de minimul istoric.

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Plagiatul lui ponta nu-i penal, dar presedintele este unul penal.
Nu fac eu ierarhizarea, o face legea.


plagiatul lui ponta nu mai e penal, pentru ca s-a prescris putin, nu pentru ca fapta ar fi mai putin "penala"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
1. Dar voi sunteti de acord ca imaginea Romanie este afectat mult mai grav de mai bine 7 ani?

2. Cand tupeul este atat de mare incat din postura de acuzat penal rade de altul care-i acuzat de palgiat, nu-ti dai seama ca valorile sunt cu "fundu-n sus"?

3. Cum crezi ca un om santajabil poate sa lupte cu coruptia?
Eu vreau sa plece Basescu si apoi ne ocupam si de Ponta.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


1.La prima afirmatie te contrazic. Niciodata in ultimii ani Romania nu a mai fost numita "oaia neagra a Europei", nici un prim ministru nu a mai fost chemat la raport in acest fel.

2.Valorile sunt cu fundul in sus cand astfel de oameni sunt la conducerea tarii dar nu se repun in ordinea fireasca atunci cand consideram ca ne vom ocupa mai tarziu de cei cu furtul intelectual dar pe moment ii acoperim ca sa aiba liniste sa se ocupe de ceilalti.
Este cam ciudat.

3. Desigur, dupa ce pleaca Basescu, Ponta isi va repune singur in discutie plagiatul si poate Antonescu il va demite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Sau daca un plagiat este un exemplu rau pentru educatie, un exemplu de om care ajunge presedinte fara pregatire si care afirma ca nu i-a placut scoala, este un exemplu mai bun sau mai putin rau?


Iar ne-am intors la castravete, ce treaba are basescu cu plagiatul lui ponta?!

Dar ca sa iti raspund punctual, lu' basescu poate ca nu i-a placut scoala, insa a facut atat cat i-a trebuit sa faca pentru a putea profesa intr-o meserie perfect onorabila!! Si ceea ce a facut, a facut pe bune, nu furand munca altora!!
Nu toti oamenii in tara asta trebuie sa fie doctori docenti si sa linga hartii prin birouri. Mai e nevoie si de meseriasi adevarati, de-aia care poate n-au pus mare baza pe logaritmi si integrale, dar sunt profesionisti in meseriile pe care le practica!

Vorba lu' basescu, el a avut o cariera inainte de-a intra in politica, spre deosebire de neica nimeni crin, sau de plagiatorul ponta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
Iar ne-am intors la castravete, ce treaba are basescu cu plagiatul lui ponta?!


Atunci ce cauta numele lui Ponta si cel al lui Antonescu la topicul despre suspendarea / demiterea lui Basescu? Ce e cu remorca aia de castraveti acolo, ca nu e pagina la topicurile alea fara numele lor? De fapt numele lui Basescu aproape ca nici nu e pomenit. Desi referendumul este despre el. Numai despre el.
Deci vedeti-va si de castravetele din ochiul propriu....

Citat:
Vorba lu' basescu, el a avut o cariera inainte de-a intra in politica, spre deosebire de neica nimeni crin, sau de plagiatorul ponta!!


Da, o cariera de capitan-securist.
Tu chiar inghiti pe nemestecate ce spune Basescu?
Nu e greu, doar cu o cautare pe Google poti afla ca Ponta a fost procuror (deci a profesat ceva la viata lui), iar Crin a fost profesor (deci are o "meserie").
Asadar care sunt argumentele tale pentru a sustine aberatiile veninoase ale capitanului securist?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Coracora, cu ce parte a postarii mele nu esti de acord ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Daca de un plagiator ti-a sila, de un individ acuzat in dosare penale care se ascunde dupa imunitate prezidentiala, si care pretinde sa reprezinte Romania la cel mai inalt nivel nu ti-e sila?

Mai usor cu dosarele tale pe scari, ca le scapi si se-mprastie filele in toate directiile!
Unu la mana: Ponta este un hot DOVEDIT.
Doi la mana: Toate acuzele cu flota sunt deocamdata pure speculatii, fara nicio dovada. Nici macar in 2000-2004, cand TOATA justitia era subordonata lui Nastase, nu s-a gasit vreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

Citat:
Iar ne-am intors la castravete, ce treaba are basescu cu plagiatul lui ponta?!


Atunci ce cauta numele lui Ponta si cel al lui Antonescu la topicul despre suspendarea / demiterea lui Basescu? Ce e cu remorca aia de castraveti acolo, ca nu e pagina la topicurile alea fara numele lor? De fapt numele lui Basescu aproape ca nici nu e pomenit. Desi referendumul este despre el. Numai despre el.
Deci vedeti-va si de castravetele din ochiul propriu....


Lucrarea de doctorat a lui ponta a fost scrisa cu manuta lui (sau ma rog, cu a unor negrii mititei, e irelevant), in anul 2003. Basescu nu i-a pus pixul in mana, si cartea sub nas sa copieze din ea!! Oricat o dati voi cotita ca-i politica, basescu chiar nu are nicio legatura cu plagiatul lu' ponta!! E doar al lui Ponta, nu al usl-ului, nu al pdl-ului, nu al lu' crin sau nastase!! el a furat, el raspunde!
Pe cand, suspendarea, oricat ai vrea tu sa-mi explici ca e doar pentru Basescu a fost initiata/girata/realizata de crizel si victoras! Asa ca numele lor in orice topic legat de suspendare e perfect motivat!!

Citat:


Citat:
Vorba lu' basescu, el a avut o cariera inainte de-a intra in politica, spre deosebire de neica nimeni crin, sau de plagiatorul ponta!!


Da, o cariera de capitan-securist.
Tu chiar inghiti pe nemestecate ce spune Basescu?
Nu e greu, doar cu o cautare pe Google poti afla ca Ponta a fost procuror (deci a profesat ceva la viata lui), iar Crin a fost profesor (deci are o "meserie").
Asadar care sunt argumentele tale pentru a sustine aberatiile veninoase ale capitanului securist?


Uite ca am bagat un google, cautare dupa CV + numele respectivului (poti face singura acest test)

1. www.crinantonescu.ro/articole/46/Biografia-unui-viitor-presedinte.html" target="_blank">Crin antonescu - pagina lui proprie si personala, ca sa nu fiu acuzata de surse obscure. Citez:

"Biografia unui viitor presedinte" (a se observa lipsa de modestie)
Activitate Educationala
1985-1989 - Profesor de istorie în Tulcea si Vaslui
1989-1990 - Muzeograf în Tulcea
1990-1992 - Profesor la liceul "Spiru Haret", Tulcea

2. la victor ponta am o problema, la cautare pe google pe primele pagini imi apar doar falsificari de CV-uri, nu stiu unde sa-l mai gasesc pe cel corect . Hai ca ma opresc la wiki, pare mai de incredere:

In 1995 a absolvit Facultatea de Drept a Universitatii din Bucuresti.
Pana in 1998 a fost procuror in cadrul Parchetului de pe langa Judecatoria Sectorului 1 din Bucuresti, iar intre 1998 si 2002, procuror in cadrul Parchetului de pe langa Curtea Suprema de Justitie, sectia Anticoruptie, Urmarire Penala si Criminalistica. Intre 2000 si 2001 a ocupat functia de coordonator al Biroului de Combatere a Spalarii Banilor

3. Traian Basescu - il iau de pe site-ul presedentiei: www.presidency.ro/?_RID=htm&id=4" target="_blank">CV Traian Basescu

Activitatea profesionala:

• 1976-1981 Ofiter Maritim gradele III, II si I, pe nave de mare tonaj la NAVROM Constanta
• 1981-1987 Capitan de Cursa Lunga, Comandant al navelor: ARGES, CRISANA si BIRUINTA - Nava Amiral a Flotei Comerciale Romane
• 1987-1989 Sef al Agentiei NAVROM din Anvers

Am scos tot ce inseamna cariera politica din CV. Care vi se pare voua un om realizat profesional?! Ignorati numele, cititi doar activitatea lor, si spuneti cu mana pe inima ca asta chiar a realizat ceva in viata inainte sa intre in politica!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Hai mai Mickyyy ca esti chiar exagerata.
Cum sa compari un om de 60 de ani cu 2 tinerei la capitolul experienta profesionala. Nu-i just.

Nu stiu Crin ce profesor a fost dar mr Ponta, imi pare rau sa o zic dar o confirma un tribunal intreg...a fost procuror mai mult cu numele. El a avut alte treburi politice de rezolvat, nu statul in instanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Toate dosarele lui Basescu sunt inventii si miniciuni gogonate pe care acum doar naivii le mai cred. Asa ca nici nu are rost sa le mai aduceti in discutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Tiligrama iz Belarusa (perevod na rumânskii):
Consilierii presedintelui Lukasenko sunt profund ingrijorati de intentia primului ministru al României de copy-paste a Constitutiei Republicii Belarus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Coracora, cu ce parte a postarii mele nu esti de acord ?


Nu coteaza. Apasa doar pe buton.

Mergi la inceput