Prietene la bine si la greu - 167

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Ramonika sper sa ai dreptate.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare. Sunt pe repede inainte dar nu vreau sa ratez ziua micutei Teodora

LA MULTI ANI TEODORA PUI MIC DE SMARA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

La multi ani TEODORA o asteptam pe mami sa ne mai povesteasca de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


La multi ani, Teodora!
Sa cresti mare,sa fii sanatoasa si norocoasa!

Ramonika Multa putere in continuare....ai trecut printr-o perioada atat de grea.....

Floricik, te cred ca iti este foarte greu fara Ema....stiu ca e greu,dar inca putin!

Licu,imi pare atat de rau ca nu puteti pleca si voi undeva....chiar ma gandeam la tine astazi,ca noi mergem la balci la Roman dupa amiaza....
Amalia....eu sunt sigura ca e isteata foc si se va descurca foarte bine! Nu-ti mai face griji inutil....in cateva zile va invata!

Noi am gasit gradi, normal trebuia sa inceapa pe 5 Sept, dar cum Alexa e innebunita sa mearga,va incepe la mijlocul lunii Aug! Saptamana viitoare mergem sa facem analizele necesare si sa luam adeverinta de la medicul de familie,si gata!!! Abia astept!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Eu sunt azi intr-o stare, din asta, de nedescris. Sunt si sus si jos.
Mama a facut computer tomograf si tomoarea nu crescut. E curat-curat creierul.
Dar se implinesc 3 ani de cand a murit bunica-mea.
M-am cantarit si am scapat de 2.5 kg de cand am ramas gravi, ceea ce super.
Nu am chef de nimic. Desi am vorbit la tel cu pediatra ca ma duc azi la ea, la ora stabailita avea un mare lacat pe usa. Am batut si drumul de pomana pe caldura. Vroiam sa ma duc la un control de rutina, ca fata nu are nimic.
Ieri m-am certat cu consortul ca nu fac nimic in casa, dar nu pot. Sunt obosita si rupta de caldura. Cand ma intorc din parc cu fata, zac vreo jumatate de ora la aer conditionat ca altfel nu rezist. Cezara sta numai calare pe mine, vrea sa o car in brate si afara si acasa. Dupa ce ca mor de caldura, si de abia ma duc pe mine, vrea si ea in brate si nu o iau. Am impresia ca deja ??? se simte data laoparte. Nu se joaca cu nici o jucarie, nici macar nu le atinge, in schimb ma omoara pe mine....
Nu mai zic de stresul pana luni la eco. Imi tremura chilotii...
Azi dimineata am reusit sa-mi fac sila numai cu gandul. Ma gandeam ca ce bun ar fi niste peste prajit cu muhdei si mamaliga si mi-a venit sa vomit numai la gandul asta.

La multi ani, Teodorei! Wow a trecut deja un an! Nici nu-mi vine sa cred!

Ramonika mersi pt cuvintele scrise.

Laura o sa-i ajute fetele alea la gradi sa se imbrace la inceput si apoi o sa se imbrace singurei. De asta ma gandesc ca daca fata la mine la gradi, o sa ma duc toata ziua jos ,sa o ajut, sa vad ce face si nu o sa ajung la nici un rezultat, Mai bine sa stau deoparte de ea. Are nevoie si ea de independenta.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dankuta, cunosc cum e sa fii cu burta si cu plod mare pe langa.. Stai ca acum e nimic, sa vezi cand o sa creasca burta mare si o sa te misti ft greu, sa vezi ce o sa vrea calare pe tine Pinky
Si zici tu ca ii ajuta la gradi cu imbracatul/mancatul si alte alea? dar fac fata ingrijitoarele alea la atatia plodei mici? sau or fi si multi copilasi care se descurca singuri?

Chiar asa, copilasii vostri se imbraca/dezbraca singuri?mananca ciorba si alte alea singuri?
Oare la gradi cum e cu dusul la wc? Amalia se cere singura la wc, dar cand o taie rau, mereu pe ultima suta de metri; daca nu o lasa sa mearga si tre sa astepte la pauza..? La comanda nu face niciodata pipi, mereu ii spun inainte de a iesi afara sa faca pipi, niciodata nu face. Numai cand ii vine ei... Daca la gradi ii pune pe toti odata sa faca? sau cum o fi...
In fine, tre sa merg sa intreb educatoare cum e la noi.

Lumi, chiar zilele astea mi-a zis mama ca e balciul in Roman..off ce amintiri... Nu mi-e dor de balciul in sine, ca aici pe litoral vara e un balci mereu, o agitatie continua..nu duc lipsa. Mai mult duc lipsa orasului in sine, al prietenilor din tinerete, .... Chiar imi spunea o prietena care mai e acasa inca, sa nu duc lipsa orasului ca oricum nu mai e nimeni cunoscut pe acolo, toti prietenii au plecat, s-au casatorit si stabilit prin lume, locurile s-au schimbat mult..
Sa povestesti cum ai distrat-o pe Alexa in balci, cum mai e, daca mai e ca altadata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

la multi ani teodora sa fi sanatoasa sa ai mult noroc in viata
neata mamici
am venit cu de dimineata cu biscuiti si gogosi
ne trezim dimineata la sase jumate si in wekeend, ne-am obisnuit cu trezitul de dim.

adelina se uita la desene "micile genii"sunt desenele ei preferate, iar eu imi beau cafeluta aici cu voi ca pe vremuri

am fost putin suparata pe fi-miu, care a picat bacul la mate, dar acum m-am obisnuit cu ideea, asta este...s-a inscris la postliceala media la cameramani, si mai incearca in toamna sa dea bacul, si la anul si tot asa, pana isi ia bacul
adelina vorbeste muuult, dar nu destul de clar, sunt unele cuvinte care nu le inteleg si se supara pe mine ca nu o pot intelege.s-a obisnuit cu mamaie ac. nu plange cand plec...

cam atat despre noi

va si va uram un we placut si racoros




Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:


Salutare

Las repede niste poze cu puiutii si cand am timp mai intru.

https://picasaweb.google.com/115013203216414627684/VictorasPrimelePoze?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMK_mJzf15bxVA&feat=directlink


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_80
Las repede niste poze cu puiutii si cand am timp mai intru.


pentru puiutii frumosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

monica sunt scumpi foooc, sa te bucuri de ei sunteti o familie foarte frumoasa...

mariuta cum se descurca? reactia ei a fost ok? geloasa???? asteptam vesti de la tine

Poze

Mergi la inceput