Strugurasi de Sept-Oct 2011 *64*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Klau, ai grija. pepenele ingrasa. are fructoza care e tot un zahar. mai bine salate de rosii in loc de pepene.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Alayna, suntem foarte bine.
Eu stiu pe cineva care cand a fost la bunici cu baietelel a avut diaree permanent. cum a ajuns acasa a trecut imediat. deci e posibil

Oana, noi luam des din asta, k e o brutarie langa noi dar de vreo 3 ori am luat si era cleioasa, dak apasai se facea aluat... am dus o data la ei si au spus k are ulei si asa e as designed, dar se vedea k o pata... aluat nepregatit...
sotu mai cumpara, dar mie nu imi place... eu oricum nu prea mananc paine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare!

Klau, hai ca poti intr-o luna sa dai jos 5 kg! Iti facem galerie Bravo pt dintisor!

Alayna, mie mi-a zis sa-i fac supa de legume, morcov, patrunjel, pastarnac, telina, cartof si sa evit legumele care baloneaza varza, conopida, mazare etc. Eu i-am dat mar copt si lui Dani ii place f mult. I-am dat si mai multa branza de vaci, eu zic ca-i ok, de ce nu vrei sa-i dai? Sper sa va faceti bine repede

Merg la puiut ca s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana


IONELA.. il mai alaptezi si pe Mihnea? sunt curioasa cum te descurci.. ca lumea imi zice sa o intarc ca e mare(), mai ales de vream bb 2, (bla bla.. ) eu nici nu vreau sa aud de intarcat sau sa nu ii mai dau titi pana la minim18 luni (sincer sper sa se intarce singura)



Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Mihnea e in curs de autointarcare. Acum e floare la ureche tandemul... e atat de firesc incat nu am sentimentul ca ar fi ceva scos din comun. ( rational stiu ca suntem putine mame care fac asta.... )
Ce sa-ti spun.... Mihnea a avut numai de castigat si, in ciuda perioadelor dificile ( ca orice copil a avut perioade de supt frenetic, fara cap si fara coada.... ce program? ce timp intre alaptari?) sunt 100% convinsa ca a foist cea mai buna decizie pentru mine si familia mea.
Tu fa ce simti tu, ce-ti dicteaza inima.... inchide urechie la tot ce spun binevoitorii si cauta raspunsul in tine , la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui pinkysor

Salutare!


Alayna, mie mi-a zis sa-i fac supa de legume, morcov, patrunjel, pastarnac, telina, cartof si sa evit legumele care baloneaza varza, conopida, mazare etc. Eu i-am dat mar copt si lui Dani ii place f mult. I-am dat si mai multa branza de vaci, eu zic ca-i ok, de ce nu vrei sa-i dai? Sper sa va faceti bine repede

Merg la puiut ca s-a trezit

Pinky - mami de Dani 11.09.2011


Am sa incerc si eu din radacinoase ,dar imi este frica sa-i dau cartof, sa nu fermenteze .
Azi am insistat cu marul copt,banana cruda si morcov .Cred ca incep sa apara cateva rezultate
I-am dat si o pastiluta de furazolidon pentru copii






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Alyana, incearca si afine daca gasesti. La noi a rezolvat problema cand a fost cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetele!!!

multumesc pt incurajari, acum e mai bine ketonalul sa traiasca!!
Ionela am incercat cu nurofen ,dar era apa de ploaie.Ieri l-am chemat pe Razvan mai devreme de la munca ca ma durea de nu puteam sa ridic capul de jos, si de Iancu nu aveam cum sa am grija.

Acum trecem la lucruri funy: azi iar a facut Iancu kk pe covor, nu il mai las fara pampers niciodata jur.Si bineinteles ca l-a si calcat bine in picioare asa sa fie sigur ca nu mai iese.Cat am sters bineinteles ca a facut si pipi pe parchet.Deci azi joc la loto iau potul cel mare.Acum caut curatatorie sa duc covorul ca nu mai iese.

Zubi Iancu bea fff putina apa maxim 100 ml pe zi in conditiile in care nici titi nu mai mananca ziua, dar nu pot sa il fac sa bea mai mult deci cred ca fiecare bea cat ii trebuie, doar nu poti sa ii torni pe gat daca nu vrea sa bea doar ca ar trebui sa bea x cantitate.

Acum fetelor am o intrebare: daca seara ii dau lapte somn hummana pt noapte si dimineata ii dau normal, la masa de la 1-2 noaptea de care ii dau ? Sper ca a-ti inteles.Ca in we as vrea sa in intarc de tot si asta inseamna sa ii dau si noaptea.

Despre progrese incepe si Iancu sa stea singurel in picioare cam 1 secunda si doar in tarc , ca apoi sa se prinda fff repede de inele.Dar am o alta problema Iancu merge fff bine descult dar cand il incalt zici ca il incalec, nu mai stie sa faca nici un pas, si incaltarile sunt ok , clar nu ii sunt mari si sunt si bune pt mers.Oare sa il incalt si in casa, poate se mai obisnuieste?

v-am ma duc sa caut curatatorii in continuare

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Alyana uitasem sa stii ca furazalidonul e fff bun.Stiu de la nepoatamea (chiar daca acum e mare), dar smecta nu avea efecte asa de bune ca furazalidonul.Problema e ca nu stiu de la ce varsta se da, dar daca ti-a zis un doctor eu una zic ca e ok.Si fara cartof ca nici ala nu e ok
sper sa treaca repede.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.

dbunny, am uitat sa iti spun ce dulce e Noa. ce as mai smotoci-o :D

Anca, incalta-l si in casa. asa si Beatrice ziceai ca nu mai stie sa mearga, dar bona i-a tot dat sandalutele si in casa si acum merge cu ele la fel ca si desculta.

Alayna, ma bucur ca e mai bine micuta.

Am uitat ce mai era de zis.


Meniul de azi:

dimineata: mango cu biscuite
pranz: supa de legume si dupa reteta de data asta: paste cu dovleac, rosie si branza cedar.
seara: iaurt cu biscuite si o nectarina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna, dragele mele!


Nu stiu cum faceti voi, dar eu nu mai gasesc timp pentru nimic. Razvan ma solicita la maxim si mai ales, cand ma vede ca intentionez sa a asez la calculator...atunci e teroare. Imi trage tot de pe masa, tipa, ma plesneste cu palma peste picior, pentru ca il ignor. Nu stiu daca este normal...eu cred ca e din cauza faptului ca nu prea socializeaza.

Lena, Anca , Razvan face progrese in fiecare zi, este din ce in ce mai activ si mai neastamparat. Nu mai pot sa il las nici o clipa nesupraveghea. Asta ma solicita la maxim.

Sunt obosita, surmenata, nici nu mai stiu de cand nu am mai dormit o noapte linistita, sa simt si eu ca ma odihnesc. Razvan doarme rau noaptea, ziua se trezeste plangand, daca am norocul sa adoarma putin.

O fi caldura!

In rest, nu stiu ce sa mai zic.....Noi suntem in postul lunii Ramadan si asta imi cam ocupa tot restul timpului, care imi ramane liber, cu putin noroc. Ma mai ajuta sotul, de mai sta cu Razvan pana pregatesc mancarea ...

Ah, Razvan are prima simpatie, Oana Frigescu de la Observator. Cand o vede, e numai un zambet si o vorba. Zilele trecute , cand o vedea, zicea ma-ma....

Va pupam pe toate si toti, Multa sanatate celor bolnaviori si celor care ati venit din vacante, sa va fie de bine.:)


Anca, cand va intelegeti pentru o intalnire la Nanna in cartier, vreau si eu ....



_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput