Strugurasi de Sept-Oct 2011 *64*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Salut ..

Pinky.. ne vedem, numai ca noi maine mergem la ai mei, apoi inca nu stiu daca mrg sapt viit la serv (am promis ca merg cu 3 -4 h de sapt viitoare.. acum vad eu ).. chiar am vrut sa te sun azi.. da mi-a fost jena sa nu deranjez

Lali.. miss u

Klau .. e dulce foc raducu.. e lung tare... tu esti tarre tanar.. despre electro.. cunosc pers la care nu a functionat, si altele la care a functionat.. din exp proprie: alergat + ex abdomen

Jade,, super poze ca de obicei..

LENA.. cum sunteti azi?

eu sunt impuscaata azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Dragele mele va puuup. Ce dor mi-a fost de voi!!!!!!-
Jade traseul nostru a fost pe la piatra neamt-cheile bicazului-lacu rosu-sovata-praid-tg mures-brasov-focsani. apoi CT si acasa.
la munte a fost o incantare. la mare....obositor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ne iese primul dintisor

jade, in tenerife am vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Felicitari May.. eu l-am gasit in gurita dupa ce am fost la munte :P

Sei, suntem foarte bine. A fost doar o zi mai naspa... sambata si putin din duminica. Ieri si azi suntem back to normal :)
Desi cred k am intrat intr-un puseu, dar mie imi plac puseele :d

Klau si cum a suportat micutul drumul. Foarte fain traseu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

May felicitari pentru dintisor!
Lena piticul a suportat drumul nesperat de. bine. daca nu era asa ne intorceam mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Pinky, cerealele rafinate contin carbohidrati goi, fara niciun aport de vitamine, minerale si in plus contin acid fitic care inhiba absorbtia de fier si calciu cerealele integrale nu le pot digera pt ca sist lor digestiv e imatur. deci mai bine deloc ecat msa ii dau ceva doar ca sa ii umplu stomacelul. cad va incepe sa digere cereal.integrale o sa ii dau din alea. deocamdata ii mai dau putina painica dar intentionez sa renunt la ea cat de curand. oricum eu nu sunt de acord nici cu cerealele astea de bebelusi desi i am dat de cateva ori faina de orez si de vreo 2 ori cereale organix dupa care am aruncat punga ca s a invechit.

cu painea e mai greu pt ca ei.ii place mult. sper sa reusesc.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

OAna.. multu de informatiil despre anemie, si cereale.. cu unghia nu am priceput exact, insa m-am uitat la ocisor si un roz mai portocaliu.. tind sa merg sa-i fac analizele.. desi ea mananca aproape zilnic carne de casa sau ou.. si mananca cate u galbenus sau o bucatica bunicica de carne.. ii place f mult carnea
da cat de informata esti.. aur la casa omului

ce scuteceti mai folositi? pe noi huggies de cand am trecut la no 5 ne irita tare, ca cele de la DM, toate e bucite pe fund/coapse/spate

Klau.. f fain traseu .. la mare era logic sa fiti obositi, doar ati hoinarit atat d mult si frumos

May . felicitari!

Lena .. ma bucur ca sunteti bine .. si puseu placut si cat mai multe achizitii in urma lui...

Elena mea e o terorista.. nu am mai vazut copil mic cu asa personalitate.. mai nou cand nu ii convine ceva sau razi de ea te loveste..e adopt 2 atitudini: ii iau manutele si pe pers care o lovest fac hai titi/draga draga, fie o iau o pun jos si ii zic ca m-am suparat pe a ca ma doar bl bla.. arunca niste tipet de nervi gen plans si se calmeaza .. apoi ne pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Oana, chiar azi citeam si eu articolul acesta si am gasit ca si cerealele inhiba absorbtia fierului http://bebster.ro/articole/alimente-care-blocheaza-absorbtia-fierului
deci m-am felicitat inca o data ca nu i-am dat cereale Maiei.
Bine, ii mai pun cateva seminte de quinoa in piure din gand in gand si ii mai dau sa rontaie jumatate de biscuit mic tot foarte rar.

Sei, multu
nu e terorista doar are o personalitate puternica !

Pinky multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

neata !
Va las cafeluta si pregatesc copilu' sa mergem la plimbare. Ne-am trezit cam dimineata



Sei ce amuzanta e Elena !
Eu pe al meu il cert daca vrea sa se duca intr-un colt al casei unde se poate lovi. Si el ma intelege dar tipa la mine. Ca si cum ar zice: "nici macar nu intentionam sa fac vreo prostioara !!!" NISTE SMECHERI, CLAR !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna mamici si strugurasi , va salutam din Romania am ajuns in tara de 2 saptamani si ne merge rau de tot !!!!
De aproape o saptamana Noura are diaree , avea chiar si cate 7-8 scaune apoase pe zi cu mucus .Am mers la spitalul de copii s-o vada un pediatru si ne-a recomandat Smecta ,de 3 / zi cate un vf de cutit ,ceai de menta (i l-am facut cu lapte praf)
Numarul scaunelor sunt acum de 4 / zi ,tot cu mucus dar urat mirositoare , iar cel de dimineata apos .
Nu a facut febra, nu vomita ,uneori e mofturoasa ,uneori vesela si rade .
De la dinti nu cred ca e .Primii 2 au iesit in luna mai si-i asteptam acum pe urmatorii .
Doctorita de aici ne-a recomandat sa-i dam Furazolidon si mai e inca ceva pe reteta nu stiu ce sa fac ,sa-i dau sau nu ?
Ai mei ma imping sa-i dau antibiotic ,eu nu vreau !!!
Am sunat peditarul din Germania si cica sa nu-i dau nicio pastila ,s-o hidratez cat de mult pot !!!!
Ati trecut prin asa ceva ? Ce ma sfatuiti ??? SUnt terminata !!!!
Heeelppppppp !!!!!!!!!!!!!!


Edit :
-de vreo 5 zile nu i-am dat niciun fruct sau legume
-2 zile un pic de orez si morcov fiert
-in rest lapte fara lactoza
Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput