Strugurasi de Sept-Oct 2011 *64*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Da Sei si eu... mai fac un dus si imi revin

nanna te referi la lapte de vaca direct de la sursa sau din comert,?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

eu iau lp de la farmacia tei si e chiar ieftin fata de restul surselor, dar totusi de la gratis la 200 ron pe luna e ceva.
am intrebat pediatra de lv si mi-a zis sa mai astept macar pana la un an , ca lp e mai ok decat lv.Dar de pe la un an si doua luni cred ca o sa ii dau si eu lv din comert ca sa pot sa am acces tot timpul la el.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Anca si din comert care ti se pare mai bun?Mie imi place cel de la napolact.Dar pentru ei nus tiu...si eu m-am gnadit ca sa -i dau din comert...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

eu una acasa beau milli, acum am incercat muller dar nu imi place.
Si napolact e ok dar mie una nu mi-au placut iaurturile de la ei si de asta am luat de la muller.
Cand o sa trec pe lv o sa vad ce o sa iau, ori milli ori napolact.Dar napolactul vazusem ca era mai scump cu 0,.. ceva.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Sei - atatea treziri pe noapte?! Wow cred ca as pica on somn 3 zile si nopti! Dar noroc ca esti tanara, pe mine clar nu m.ar mai tine puterile :-(

Eu cred ca ii voi da lapte Dorna ecologic, din asta bea si Indra si ii place si clar le voi da amandurora aceeasi marca.

Noapte buna va urez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Salutare! Ne-am intors ieri de la marea baltica. A fost frumos, dar nu relaxant. Clara a avut cateva zile agitate, poate ca are gingiile umflate, dar fara dintzoci. Inca. N- a mancat foarte bine, a avut scaune moi si dese, 38 temperatura, deci de gatul mamei .

Am inceput sa imi documentez intarcarea, asa ca vin in curand cu cateva link-uri ptr doritoare. Noi implinim un an pe 20 sept, deci alaptez cel putin pana atunci, dupa care continui cu lapte vaca eco.

Oricum, se poate sa fie o intarcare graduala, lunga in cazul nostru ptr ca a mea e fana supt, adoarme la san, suge cand nu mananca altceva, se linisteste la san. Ma gandesc ca dupa un an mai arunc un praf de sare in mancare, sa o fac mai gustoasa, ca acum nu prea mai mananca piureurile de legume.

Sincera sa fiu, mi-e greu, ca se zvarcoleste, vrea cu fundul in sus sa suga, trage se sani si ma ciupeste, imi zgandara alunitele, sunt mereu in defensiva cu ea, plus ca m-am plictisit de tricourile de alaptat. Ce sa zic? Problema e ca adoarme la san si aici va fi cel mai greu.

Imi dau seama ca ne va lua vreo sase luni sa ne intarcam... Motiv ptr care ii iau si pe sotz+ bebe in delegatia de la sf lui sept. Imi pare rau ca nu vin si eu la munte, dar ajung in RO abia pe 27 august.

Pupici si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hhmmm...treziri pe noapte ??...fara numar...ce sa zic , noi mai mult atipim decat sa dormim :(
si la 6.30 avem trezirea definitiva iar in restul timpului urlaa

in legatura cu laptele , eu ii voi da in continuare tot lapte praf
oricum , la cat de putin mananca (aproape deloc) pretul chiar nu are nici o importanta

nanna noi petrecerea de mot o vom face in aer liber , acasa la sora mea , sper sa avem vreme buna

mai dati va si voi cu parerea in legatura cu cadoul nasilor

voi ce le luati cadou copilasilor de ziua lor ? v ati gandit ?

_


de T 11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

nanna .. da sunt tanara, dar inainte de Elena eram rea de somn de nu te puteai intelege cu mine de nu dormema 8 h pe noapt...
Acum.. m-am obisnuit cu cearcanele

JAde... eu nu ii mai iau nimmik,am luat de la mijlocul lui iulie pana acum haine de vreo 300 lei, si jucarii vreo 500 (minim ).. i-am luat casuta interior ext, topogan, bebe,elicoptere, tot felul.. nici nu mai stiu ce.. insa sotul imi zicea ca in curand daca nu incetez trebuie sa n mutam ca nu mai avem loc in casa...

LApte de vaca.. eu folosesc Dorna Ecologic, Dorna ,zuzu pt ea.. desi am inceput sa folosesc si alte marci si chiar lapte de la tarani..(sursa sigura)

Alex .. eu o sa dorec linkuri desi o sa mai dureze cu intarcatul, si mie imi e groaza.. a mea nu numai ca adoarme la san dar si isi manifesta iubirea si dorul fata de mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Jade eu nu cred ca ii iau ceva anume Eu doar organizez petrecerea si astept sa primeasca cadouri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

klau si eu si eu


Buna dimineata


Jade, eu cred ca Anca glumea.Dar eu vreau sa o alaptez pana la un an si doua, trei luni apoi sa o trec pe lapte de vaca.Nu vreau sa o trec pe lapte praf sa nu se obisnuiasca cu el si apoi sa urle cand ii dau lapte de vaca.Asata ar insemna sa o intarc de doua ori.

Am tot vorbit de cata apa beau piticii.Anastasia bea o cana de apa pe zi.Uitati canita.Este cu pai si bea fffff bine din ea.www.mykids.ro/2-c2/cana-castron-farfurii-pentru-bebe-si-copii-s10/cana-bebelusi-sport-cu-pai-canpol-56-113-370ml-d493.html" target="_blank">aici
woow acum am vazut ca are 370 ml.Si bea peste 350 ml.


Mergi la inceput