Berbecul si gastele.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

coraly, am scris in limba romana. Trebuie doar sa citesti cu atentie. Cei mentionati nu au considerat ca e cazul sa raspunda cu Da la intrebarea referendumului. Motivul pentru care n-au raspuns cu Da nu e treaba BEC-ului, a CCR-ului, a parlamentului sau a guvernului. Daca vor o detaliere pe tema asta se mai poate organiza un referendum: "Daca ati stat acasa, de ce ati stat, cu o grila unde poti bifa: dezinteres, lehamite, boala, "de-aia ca asa am vrut"..." Costa doar 95 mil de lei, o bagatela.



Scuteste-ma de ironii. Citesc foarte bine de obicei, chiar si printre randuri. Si in alte limbi, daca vrei.

Din acei 'mai mult de jumatate', un procent de oameni cu drept de vot nu au niciodata nimic de spus, la nicio alegere. Deci daca nu era limita de 50 (despre care nu are rost sa detaliem cat de logica si conforma altor state europene este), treaba era foarte clara. Nu vad cum se mai poate cineva lauda cu asemnea rezultate...

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Raspunsul unei gaste:

http://sorinamatei.blogspot.ro/2012/07/consilierul-lui-crin-antonescu-ia-mai.html


Asta nu-i "tiganca imputita", careia acum nu-i mai pute nimic de la Basescu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

copiloi, da, am dreptul sa imi folosesc sau nu un drept dupa cum doresc muschii mei. Daca primesc un cadou - sa zicem ca e un parfum, e treaba mea ce fac cu el. Daca ma dau cu acel parfum sau nu si cat de des.

Si o fac asa cum doresc pentru ca e un drept si nu o indatorire.

Apropo, si parlamentarii USL au boicotat parlamentul Romaniei - pentru luni de zile, primindu-si insa salariul.
Insa nu am vazut inca oprobiul tau la fapta de mai sus, inainte de a ma judeca pe mine. Nu ar strica.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

copiloi, da, un dreptul sa imi folosesc sau nu un drept. Si o fac asa cum doresc pentru ca e un drept si nu o indatorire.
Asa cum au boicotat si parlamentarii USL parlamentul Romaniei - pentru luni de zile, primindu-si insa salariul.
Insa nu am vazut inca oprobiul tau la fapta de mai sus, inainte de a ma judeca pe mine. Nu ar strica.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Eu doar ti-am aratat ca in functie de cum bate vantul basist, optiunea (ta) pe acest forum a fost pe masura. De la alba, la neagra.
Asta spune multe.


Eu nu mi-am schimbat nicicum opiniile (nu ca ar interesa pe cineva).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Gastele au salvat Capitoliul de berbeci. Frumoasa istorie si plina ochi de invataminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

copiloi, ma asteptam sa ma ataci personal. Nu cred ca e frumos ceea ce faci. Iti atrag atentia ca atacul la persoana e interzis pe acest forum. Discutam idei, atat.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
desprecopii, esti comica ....
In 2008, aveai alta parere in ceea ce priveste dreptul la vot.

copiloi, esti si mai comica.
Reinterpretezi dupa cum iti convine optiunea unui user care a ramas ... neschimbata in tot acest timp.

Si eu am considerat intotdeauna ca cei care nu merg la vot nu trebuie sa se planga ca tara merge cum nu le convine. Cine vrea sa se miste intr-un fel lucrurile, merge la vot si pune astfel umarul la urnirea din loc.
Este valabil si in 2012. Majoritatea nu a dorit sa urneasca tara in directia fascista a uselistilor. Legal si democratic Basescu revine la Cotroceni. Majoritatea nu se va plange. A, tu zici ca 7 milioane vor fi nemultumiti. So what? sunt o minoritate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Eu doar ti-am aratat ca in functie de cum bate vantul basist, optiunea (ta) pe acest forum a fost pe masura. De la alba, la neagra.
Asta spune multe.


Eu nu mi-am schimbat nicicum opiniile (nu ca ar interesa pe cineva).



Apai, fara suparare, nu-i atac la nicio persoana, doar citez din basescu: "numai bou-i consecvent".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

copiloi, ma asteptam sa ma ataci personal. Nu cred ca e frumos ceea ce faci. Iti atrag atentia ca atacul la persoana e interzis pe acest forum. Discutam idei, atat.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Eu nu te-am atacat personal. Ti-am apreciat ideile si optiunile (exprimate in timp).

Daca te simti atacata personal, ai fi avand motivele tale. Nu raspund pentru ele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

si apropo, copiloi, nici macar nu te=ai obosit sa intelegi mesajul meu de atunci insa l-ai aruncat asa exact ca pentru cei care nu inteleg nimic...
Pacat ca nu l-ai inteles, ma rog cred ca am fost prea subtila.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput