Hai Dana! Bravo Ned, Michelle, Pusi, Valy! (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Noi am avut o noapte exemplara, cu exceptia insomniei mele. BB a dormit cate 3-4 ore legat: de la 9 la 1:30, apoi de la 2 la 5:30, acum doarme de la 9 de aproape 2 ore.

Multumesc pentru raspunsuri fetelor.

Biribu, cand ai timp, explica-ne cum vei proceda cu alaptatul si serviciul. Eu reincep munca in martie dar sunt stresata de pe acum cum voi face ca nu renunt la alaptat. bb va fi la cresa 9-5. solutia e mulsul din timp probabil, nu?

Freedelia, multa putere iti doresc! Sanatate sotului si puilor!
Nu te stresa cu mutarea, cum zicea si Diana, angajeaza o firma specialzata si gata.

Mai voiam sa zic multe, dar s-a trezit bebelone.

Pupici


Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

ceva frumos pentru bebei:

http://www.youtube.com/watch?v=APWi-xPeTc8&feature=related


Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

si:

http://www.youtube.com/watch?v=0nXzUP2gGqg&feature=related

Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ada , rabdareee multa , stiu cat este de greu
Fleur am vazut pozele , in biberon est elaptic de al tau ? sau lp? mie imi este tare greu cu alaptatul in parc , parca toata lumea se uita la mine . Cat ore poti tine in biberon laptele tau ?
Il si pe Eric un frumusel , s-a facut mareeee !
Hai Dana , nu mai nasti odata , asta ca sa te supar un pic
Pupici !!!!
Bebe al meu doarme de la 10 acum sa vedem pana cand a avut o zi agitata , am fost cu el la mama si nu prea si-a gasit locul , poate si de la caldura , chiar nu stiu , cred ca toata ziua a dormit adunat 4 ore .
Va doresc o noapte usoara !!!

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MITITICA82 spune:

Mulumesc de raspunsuri fetele
acum o alta intrebare bebeii vostra varsa laptic?al meu arunca cam mult si mai varsa si branzit..stiu ca branzit inseamna ca alege laptele dar varsatul ala cu jet... cred ca e boala de reflux?
si dupa mese da f greu aerul afara, il bat pe spate...si greu..
in rest momentan se prezinta cuminte papa si doarme cam la 2-3 ore nopatea se trez cam din 3-4 ore..
ideea e ce ma fac ca nu pot manca mai nimic.. nu am pofta de mancare si mi e teama sa nu raman fara lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Fetele care va pricepeti, contractubexu se da pe operatie inainte sa-mi scoata firele sau numai dupa ce mi le scoate? Pls help!

Maine dimineata plecam si noi acasa.
Suntem binisor, Ilincuta papa piept, cam des dar dupa ce vine lapticu mai bine poate mai rarim.

Vreau sa va mai spun ca va recomand din suflet sa nu alegeti cezariana de buna voie, daca puteti sa nasteti natural este infinit mai bine decat sa fii taiat pe burta. Si eu sunt o persoana care am avut o recuperare si evolutie buna dupa operatie. Mai intru si de acasa.

Nasteri usoare celor ce urmeaza si bebici sanatosi!

Mami de printesa si www.pregnancy-duedate.com/tickers/9xlrjurzqtkpvwvr.png" target="_blank"> 40s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Laura,nu nasc,fata...nush ce naiba.Maine la dr vedem si decidem.
Eu chiar n-as avea problema cu alaptatul in public.Iti pui un scutec deasupra si gata...care-i problema?

Carmen,eu zic ca e greu cu alaptatul ca asa am cedat si eu ca tine.Doar ca de data asta mi-am cumparat tot ce exista pe piata sa cresc si sa stimulez lactatia...iar LP nu vreau sa am in casa.E chestie de nervi si rabdare...dar eu am gresit ca la fel ca tine am facut.Stai sa ma vezi acm la al doiea...ca poate raman iar cu teoria.

Ada,e greu la tine si cu serviciul...nici nu stiu ce sa zic.Ma mir cum mai rezisti.


Gabriela bine ai venit acasa!
Eu sper sa nu ajung la ceza...desi poate fara inducere nu se va putea.
La tine cu ce au incercat sa-ti induca?
La primul copil la mine a functionat doar acupunctura.


www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



40+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:


HAI MICHELLE !!! SA VINA MAINE CLARA SANATOASA , SA VA ADUCA NUMAI BUCURII



Ce zice Bianca de faptul ca maine vine surioara ei?

Mami de doi leuti - Ana si 36+ Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:


HAI VALLY!! MAINE O SA TRAIESTI UN VIS IMPLINIT DUPA ATATA EFORT SI ASTEPTARE. SA AVETI UN BEBE SANATOS SI NOROCOS


Mami de doi leuti - Ana si 36+ Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

DANA PENTRU TINE SCOATEM ARTILERIA GREA, POATE, POATE SE LASA INDUPLECAT MICUTUL LEU.

HAI DANA




Mami de doi leuti - Ana si 36+ Silviu

Mergi la inceput