Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 12

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Dana esti o draguta multumesc, dar totul are o explicatie , Karina este si foarte cuminte si nu simt ca ma solicita prea mult, nu ma simt obosita dupa ce o zi intreaga stau cu ea. La inceput aveam eu ziua de sambata dimineata cand abia asteptam sa fug la piata, sau seara cand venea sotul acasa abia asteptam sa ies, dupa aceea au venit mama si soacra mai des, acum nu au mai venit de vreo luna la mine. Si cand veneau asa bine ma simteam ca mai scap si eu putin chiar daca tot acasa stateam si faceam treaba, dar imi era mai greu la inceput pt ca stateam foarte mult cu ea in brate si ma mai doare una alta. Acum sta cuminte si se uita la mine dc fac ceva la bucatarie sau pur si simplu mananc si eu. Si nici inainte nu eram genul sa ies pe afara, imi place in casa asa ca pot sa stau si cateva zile in casa si nu am nici o treaba. Dar acum ma mobilizez pt ea ca are nevoie de aer. Cand iesim tot relaxata sunt pt ca sta cuminte sau doarme,o alaptez pe banca o schimb dc este cazul si gata. Sambata am stat de vorba cu o bunica pe banca si Karina nu a plans deloc si am stat vreo 3 ore.

Bubu daca nu il publica asta, e nu-i bai.

Marci bine ca nu este vreo problema grava, acum sa fiu si eu mai atenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Buna fetele mele,

Raportez prima zi de kinetoterapie pentru Edu care i-a placut de minune. Kinetoterapeuta mi-a confirmat ceea ce am stiut mereu..el este un pic hipoton dar nimic grav se poate recupera cu exercitii...recunosc ca e vina mea ca nu l-am pus prea mult pe burtica de la vome, apoi operatia dar de acum are program zilnic de exercitii. Ne ducem din nou vineri. Ea ne-a propus o vizita pe saptamana daca ii facem noi exercitii si progreseaza sau mai des daca nu ne descurcam.

Oricum dupa kineto a cazut lat in patut ... noi stam la 200 m de kinetoterapeuta si asta ma incanta ca nu mai trebuie sa conducem pana acolo.

In rest m-am saturat de caldura..... simt ca nu mai pot ...vreau putina racoare... as pleca la munte dar imi e frica sa nu ii stric rutina pe care cu greu am facuto.

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Suntem ok, nu prea am avut noutati. Am fost la mare, a fost foarte bine. A dormit si pe drum (ca doar avem autostrazi :))))) si pe plaja. Mergeam de la 7 la 10:30 - 11 (nu am prins mega-calduri, cam 27-28 de grade, deci acceptabil) si iar de pe la 5 pana pe la 7-8. Am incercat putin apa cu piciorusele. A fost ok. O sa mergem ca nebunii cu masina prin Europa (Praga si Germania), in ture scurte pe drum de 2-3 ore, in rest plimbat si odihnit. Stiu, suntem nebuni, dar am vazut ca e ok in calatorii, asa ca profitam de papicul la purtator si de somnurile de pe drum si ne inhamam la asta. Sper sa fie ok. Joana, am vazut ca pleci in august... Fetele din Ger, voi sunteti acasa? A, si vom dormi si la dus si la intors cate o noapte in TM. O sa va scriu, fetelor, ca mi-ar placea sa va intalnesc.


Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Marci, ce mai sperietura ai tras! Bine ca n/a patit nimic grav Bianca.

Anca, noi plecam pe 5 august si ne intoarcem pe 18. Daca vrei ceva recomandari, cu mare drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Dana, stii ca io-s mai nebuna la unele faze, mie mi-a zis prietena medic (nu pediatru) care nu e vreo ingrijorata de fel (in maternitate pe canicula tinea gemenii cu usa si geamul deschise simultan) ca i-au zis colegii medici pediatri de la clinica Medicover sa nu ii duca pe copii la mare macar macar pana la 2 ani, iar eu asa o sa fac. Ca cica se reflecta soarele chiar si la umbra etc.
Daca-s in Bucu incerc sa ajung la party, sarumana. Zici ca incapem cu colacel? Ca am tzashpe feluri de colacei acuma :P
A, btw, eu stau si mai rau, din 14 date jos, am pus vreo 10 la loc, se pare c-a avut ceva corpul si acum a recuperat, in perioada de nesomn si de la munca, nu doar de la bebe. Mancam dulciuri ca sa rezist sa nu-mi cada capul.

Haydee, merci, inca nu stiu ce fel de vaccin e SSI asta, trebe sa caut.
LE: M-am lamurit, adica il facuram si noi pe cel din Danemarca.

Chito, invata-ne si pe noi exercitii. Cum adica e hipoton? Nu prea se misca? Nu are muschi? Sau?

Aredwyn, sorry, dar eu abia o duc la soacra in Rahova, pana la Ikea nu cre' ca ar fi rezistat. Plus ca lucrez intruna. Cred ca nu avem o scoica prea inteligenta, dar nu stiu daca sa o mai schimb acum. Nu prea ii place in ea.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Citat:
citat din mesajul lui J.D.

Marci, ce mai sperietura ai tras! Bine ca n/a patit nimic grav Bianca.

Anca, noi plecam pe 5 august si ne intoarcem pe 18. Daca vrei ceva recomandari, cu mare drag.

Finn Constantine 15.10.2009 si Euan Tudor 04.05.2012


Pai noi, in principiu, ne-am cam facut traseul si ne-am gasit cazari. Ne-ar prinde bine ceva recomandari pt unde am putea manca ok si ieftin, ce ar fi interesant de vazut in afara de castel si centru. Pacat ca nu ne intersectam, mi-ar fi placut sa ne vedem prin vreun parc. Noi plecam in 17 din Praga.

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Mada nici aici nu se face decat hep. B la nastere si asta daca vor parintii
Miha
Dia distractie placuta in continuare!
Meg spor la invatat si succes cu diversificarea!
Dana vrem si noi la party in piscina!!! Stai linistita ca si eu am destule kg in plus, nu vor sa mai scada deloc . Eu m-am apucat de sport ca e jale mare . Alerg pe banda in fiecare zi cate 30 min si bag si putin la bicicleta, poate poate s-o cunoaste ceva.
Marci vai vai, sper ca in afara de zgarieturi nu mai are nimic Bianca. pupici multi pt ea
Bubu bravo pt bilant!
Ronina sanatate multa!
Chito ma bucur ca ii place kineto lui Edu!
Anca ce fain, distractie placuta!

pupici


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Fetele, de care oglinda pentru scoica folositi?
http://www.shopmania.ro/echipament-pentru-copii-si-bebelusi/q-oglinda

ma intereseaza pentru matiz/cielo, in principal si din cate imi amintesc eu in momentul asta, ca nu-s atenta la chestii de-astea, parca n-am tetiere la bancheta din spate. N-am idee daca ai mei au tetiere la bancheta din spate la Opel (Astra, cred)- zic ca poate stie cineva.
Daca ai tetiere in spate la bancheta e rau sa cumperi retrovizoare de geam, ca daca o lipesti de geam, nu mai vezi din cauza tetierei???

Please lamuriti-ma si pe mine ca nu ma duce



mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Fetelor tare imi place de voi ca va plimbati cu strengareii peste tot, bravo, noi nu stim de ce nu ne miscam fundul, ca pana acum in fiecare an am fost peste tot, aveam si doua concedii in afara tarii. Ca doar nu avem probleme cu pitica dar parca totsui nu ne incumetam la un drum prea lung.
Anca nu sunteti nebuni distractie placuta, cand plecati din tara?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Haydee, esti o delicata :P Scria in carnetul de vaccinuri ce vaccin BCG au facut :P


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput