Observator DC la referendum

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_mar

scuze, nafi, am apasat dezaproba din greseala


nu-i nici o problema , chiar daca era intentionat as fi gandit ca ai motivele tale sa o faci si nu ti-o luam in nume de rau. fiecare e liber sa isi exprime parerea. oricum iti multumesc ca mi-ai spus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

eu acum am dat drumul nla teveu si nu inteleg nimic

unii zic una, altii alta

(nu ca ma asteptam la altceva)

noaptea aceasta e maaare


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Si va continua degringolada! Este doar inceputul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
unii zic una, altii alta

Foarte grav este ca lideri marcanti ai USL au acuzat public, in conferintele de presa ce tocmai au avut loc, in termeni foarte duri, incitand la ura interetnica, comunitatea maghiara din Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
unii zic una, altii alta

Foarte grav este ca lideri marcanti ai USL au acuzat public, in conferintele de presa ce tocmai au avut loc, in termeni foarte duri, incitand la ura interetnica, comunitatea maghiara din Romania.


Lupta romano maghiara s-a dat intotdeauna la nivel politic. orice declaratii belicoase ar face usl nu ii vad pe romani sa puna mana pe furci contra etnicilor maghiari. ù
Cu siguranta etnicii au fost cumva deranjati ca usl nu a permis inhumarea ungurului acela antisemit pe pamant romanesc. sau cine stie ce promisiuni de autonomie or fi primit? Dupa cum a facut disparuta flota Base e capabil sa ne lase si fara ceva pamant romanesc. ca oricum pe noi restul ne trimitea sa traim prin alte tari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nafi

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
unii zic una, altii alta

Foarte grav este ca lideri marcanti ai USL au acuzat public, in conferintele de presa ce tocmai au avut loc, in termeni foarte duri, incitand la ura interetnica, comunitatea maghiara din Romania.


Lupta romano maghiara s-a dat intotdeauna la nivel politic. orice declaratii belicoase ar face usl nu ii vad pe romani sa puna mana pe furci contra etnicilor maghiari. ù
Cu siguranta etnicii au fost cumva deranjati ca usl nu a permis inhumarea ungurului acela antisemit pe pamant romanesc. sau cine stie ce promisiuni de autonomie or fi primit? Dupa cum a facut disparuta flota Base e capabil sa ne lase si fara ceva pamant romanesc. ca oricum pe noi restul ne trimitea sa traim prin alte tari.

Pasim in noul an cu speranta ca va fi si distractia va continua in formula trio

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629






Chiar ma intrebam cand o sa isi puna cineva aceasta intrebare. Chestia aia cu ungurii care nu au iesit la vot pt ca asa a zis O e praf in ochi. Chiar K. Hunor a zis ca stiau de ceva vreme ca ungurii vor iesi in nr f mic la vot. Si mai stim ca acest electorat este f disciplinat. Si ca ungurii voteaza dupa interes.
Oricum, mi s-a parut ca K. H era cam fiert..
Ei, cu flota, lasa, ce conteaza..ca mai avem si noi o nava, una singura..si aia de scoala. Hilar e ca sunt tari care nu au iesire la mare si au niste flote..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

mickyyy, tot respectul pentru faptul ca ai mers ca si observator. Din cite am citit, observatorii nu au avut o viata usoara la referendumul de ieri. Te asteptam cu impresii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Cred ca observatorii au avut intradevar viata grea,cei care nu s-au sinucis de plictiseala au primit posete in cap de la babele usl-iste.
Come on turturica, nu incerca sa scoateti martiri si din asta, v-ati victimizat destul inainte de referendum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

mickyyy, tot respectul pentru faptul ca ai mers ca si observator. Din cite am citit, observatorii nu au avut o viata usoara la referendumul de ieri. Te asteptam cu impresii


Din pacate n-am mers ca observator, si asta nu pentru ca nu am vrut s-o fac, din contra, m-am agitat la maxim sa pot face asta (voluntar!). Dar n-a fost sa fie, am mizat in final pe cei de la Noua Republica, si din nefericire ei nu au primit dreptul de a avea observatori in sectii (desi cererea venea de la o asociatie si nu de la un partid). Asa ca mi-am facut bagajul, am plecat la tara si-am petrecut un week-end in familie , departe de politica, de forumuri si altele de genul! M-am uitat la olimpiada, m-am jucat cu copii, m-am mai si contrat cu mama si matusa care au votat cu 2 maini suspendarea si au incercat sa ma scoata la vot da' nu le-a mers!

Asa ca nu am niciun fel de informatii calde, doar ce-am vazut ca si cetatean (ex. masina de politie cu 2 cetateni la costum pe bancheta din spate, se plimba cu maxim 20km la ora seara, dupa ora 9, prin sectorul 3 oprind in dreptul pensionarilor si intrebandu-i ceva - intuiesc o urna mobila la cei din spate, si intrebari daca nu vor sa voteze adresate pensionarilor, dar pentru ca nu i-am prin in flagrant, nu pot decat sa imi dau cu presupusul). Oricum am fost intr-un sat din judetul Arges, unde votul s-a desfasurat fara incidente. Zona rosie, oameni invrajbiti impotriva lui basescu, mergeau la vot masiv, din proprie initiativa. N-am vazut amenintari, si nici urne mobile in sat. In Bucuresti, seara, pe la 8.30-9, la sectiile de votare era chiar aglomeratie, atat pensionari, cat si familii cu copii mici. Am vazut si oameni normali, am vazut si "colorati" adunati in fata scolilor, vreo cateva grupuri, care puteau fi banuiti de vot multiplu, dar la fel, e doar la stadiul de banuiala.

Una peste alta, personal n-am vazut vreo frauda directa. Am avut cateva suspiciuni, dar fara dovezi, poate fi catalogata "paranoia" de sustinator basist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui turturica

mickyyy, tot respectul pentru faptul ca ai mers ca si observator. Din cite am citit, observatorii nu au avut o viata usoara la referendumul de ieri. Te asteptam cu impresii


Din pacate n-am mers ca observator, si asta nu pentru ca nu am vrut s-o fac, din contra, m-am agitat la maxim sa pot face asta (voluntar!). Dar n-a fost sa fie, am mizat in final pe cei de la Noua Republica, si din nefericire ei nu au primit dreptul de a avea observatori in sectii (desi cererea venea de la o asociatie si nu de la un partid). Asa ca mi-am facut bagajul, am plecat la tara si-am petrecut un week-end in familie , departe de politica, de forumuri si altele de genul! M-am uitat la olimpiada, m-am jucat cu copii, m-am mai si contrat cu mama si matusa care au votat cu 2 maini suspendarea si au incercat sa ma scoata la vot da' nu le-a mers!

Asa ca nu am niciun fel de informatii calde, doar ce-am vazut ca si cetatean (ex. masina de politie cu 2 cetateni la costum pe bancheta din spate, se plimba cu maxim 20km la ora seara, dupa ora 9, prin sectorul 3 oprind in dreptul pensionarilor si intrebandu-i ceva - intuiesc o urna mobila la cei din spate, si intrebari daca nu vor sa voteze adresate pensionarilor, dar pentru ca nu i-am prin in flagrant, nu pot decat sa imi dau cu presupusul). Oricum am fost intr-un sat din judetul Arges, unde votul s-a desfasurat fara incidente. Zona rosie, oameni invrajbiti impotriva lui basescu, mergeau la vot masiv, din proprie initiativa. N-am vazut amenintari, si nici urne mobile in sat. In Bucuresti, seara, pe la 8.30-9, la sectiile de votare era chiar aglomeratie, atat pensionari, cat si familii cu copii mici. Am vazut si oameni normali, am vazut si "colorati" adunati in fata scolilor, vreo cateva grupuri, care puteau fi banuiti de vot multiplu, dar la fel, e doar la stadiul de banuiala.

Una peste alta, personal n-am vazut vreo frauda directa. Am avut cateva suspiciuni, dar fara dovezi, poate fi catalogata "paranoia" de sustinator basist


"oameni normali"...adica aveau doua maini, doua picioare, par pe cap si picioarele pana in pamant...din astea...

"am vazut si "colorati" ", portocalii?!!!

"vreo cateva grupuri, care puteau fi banuiti de vot multiplu", pai nu indemnai tu la mers cu observatul?!..asta faceau oamenii, observau strada in zona sectiei de votare...pentru ca in sectie e nevoie de acreditare (asta ai uitat sa spui la inceputul topicului)

Mergi la inceput