Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (29)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

asa patesc daca scriu fara sa imi beau cafeaua inainte
La multi ani si ptr Miruna, Vlad, Kariss Yasmin !!! sacresteti mari si sanatosi
Lexi ca mi-ai adus aminte ... auzi taman fetele sa uit sa felicit...
Suziq- asa este dupa vaccin o luna de zile nu se face nicio interventie, intepatura etc etc .. la mare este super .. cald si la noi dar e altfel...mi-am reincarcat bateriile ca sa spun asanu stiu cand ajung in Tm ca dr lui Andrei intra in concediu pana pe 20 asa ca despre vaccin mai povestim...
Fetelor am facut o boacana, am pus ceva poze de la botezul lui Andrei pe picassa dar din pacate una este separat nu in albumul lui. Cum fac sa o sterg sau sa o mut in album?
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ma lasa nervii! De astazi de dimineata de la 7 si pana acum, cred ca am schimbat 10 pampersi...Nu face mult, ca nici nu are din ce, doar asa, cat sa manjeasca pampersul...I-am dat si saruri si antidiareic de copii. Maine dimineata sunt direct la dr cu el pt ca ma ingrijoreaza tare. Instinctul meu matern care parca s-a activat acum pt prima oara, imi spune ca nu are legatura nici cu vaccinul si nici cu eruptia dentara. Eu cred ca e un microb...manutele lui sunt in gurita permanent si nu ar fi deloc exclus sa fi luat ceva, de pe undeva...Ca sa nu va mai spun ca am avut senzatia ca vad si urme de sange, inchis la culoare, ca cel menstrual...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Ma lasa nervii! De astazi de dimineata de la 7 si pana acum, cred ca am schimbat 10 pampersi...Nu face mult, ca nici nu are din ce, doar asa, cat sa manjeasca pampersul...I-am dat si saruri si antidiareic de copii. Maine dimineata sunt direct la dr cu el pt ca ma ingrijoreaza tare. Instinctul meu matern care parca s-a activat acum pt prima oara, imi spune ca nu are legatura nici cu vaccinul si nici cu eruptia dentara. Eu cred ca e un microb...manutele lui sunt in gurita permanent si nu ar fi deloc exclus sa fi luat ceva, de pe undeva...Ca sa nu va mai spun ca am avut senzatia ca vad si urme de sange, inchis la culoare, ca cel menstrual...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Nu poti sa suni la pediatru sa vezi ce parere are? Decat sa stai stresata pana maine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara_

La multi ani Irina si Amalia!!!

La multe lunite Miruna de elenii si Vlad de Dari!!!

Ursulet bravo ca esti relaxata. A stat Iulia in manduca?Pe Sara o pun cand mergem la cumparaturi si sta cateva minute apoi ma impinge cu manutele si maraie pana o scot si trebuie sa o car in brate. Raman si cu manduca atarnata la mijloc si cu copilul in brate. Nu e din cauza caldurii pt ca in magazine e racoare, iar afara nu am mai purtat-o de cand a venit caldura...

Altesa iti doresc sa ti se adevereasca visul

Eu sunt nerabdatoare sa ii dau peste
A mai papat vreun bulgaras peste pana acum? Daca da ce fel de peste?

mamica fericita de baietel mare Sebi si fetita dulcica Sara Antonia

Happy mamosul
http://www.youtube.com/watch?v=SjiPAbwV6ng



noua peste ne-a zis dupa 9 luni dupa carne de pui curcan si ou iar de preferat numai peste alb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Am vb cu dr, a zis sa-i iau hidrasec si niste saruri de la humana, sa-i dau smecta in continuare si eubiotics. Daca nu-si revine, maine dimineata ma duc sa-l vada. Supa de morcov nu a vrut-o nici din bibe iar cu marul copt si pireul de morcov am esuat din nou. Doar lapte vrea. Si e atat de vesel...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community



Ileana tin pumnii sa treaca , nu stiu ce sfat sa-ti dau
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Ma lasa nervii! De astazi de dimineata de la 7 si pana acum, cred ca am schimbat 10 pampersi...Nu face mult, ca nici nu are din ce, doar asa, cat sa manjeasca pampersul...I-am dat si saruri si antidiareic de copii. Maine dimineata sunt direct la dr cu el pt ca ma ingrijoreaza tare. Instinctul meu matern care parca s-a activat acum pt prima oara, imi spune ca nu are legatura nici cu vaccinul si nici cu eruptia dentara. Eu cred ca e un microb...manutele lui sunt in gurita permanent si nu ar fi deloc exclus sa fi luat ceva, de pe undeva...Ca sa nu va mai spun ca am avut senzatia ca vad si urme de sange, inchis la culoare, ca cel menstrual...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


pana maine cred k inebunesti de ce nu te duci la grigore alexandrescu la toxicologie in garda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

ileana - pentru linistea ta da o fuguta la spital. daca nu e grav te trimit inapoi si maine ajungi la pediatra ta. daca se impune, te opresc acolo, eventual ii pun si o perfuzie de hidratare. eu am fost cu fata cand avea febra si diaree (se pregatea de roseola infantum) si m-a trimis acasa.
intreba cineva de mere romanescti: sa stiti ca au aparut merele de vara (sau merele de la sf ilie), insa sunt un pic cam acrute. pitica mea nu prea le accepta decat cu cereale (care sunt dulci)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna fetelor!

Multumim de urari fetelor!! Nu-mi vine sa cred ca avem si noi 5 luni...off cat de repede trece timpul asta.
La multe lunite sarbatoritilor din aceste zile!!

Noi inca papam tzitzi exclusiv si vom continua asa pana la 6 luni cand vom incepe diversificarea. Tocmai am venit de la controlul de 5 luni, am recuperat luna asta cu greutatea, avem 6300g si 69cm, iar pediatra e foarte multumita de el(Luiza, am fost la dr. Damacus la Medicis, imi place de ea, e pe 'gustul' meu, imi plac raspunsurile ei la intrebarile mele precum si sfaturile legate de alaptare si diversificare). Am povestit putin despre diversificare, vom incepe cu pireuri de legume.

Legat de purtat bebe, noi folosim cu succes marsupi breeze, nu transpira la fel ca in wrap si doarme bine. Am reusit sa luam parte si la o slujba intreaga la biserica.

Ileana, mai bine suna pediatrul sa stai linistita.

O zi frumoasa sa aveti! Va




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Pai...am vorbit cu pediatra! Ea mi-a zis de saruri si smecta in continuare si asa am facut. De la 13 nu a mai facut nimic, a baut 150ml ceai de menta cu saruri si i-am dat si antidiareicul. Tot pediatra mi-a zis ca daca nu se amelioreaza starea lui, maine ne asteapta la spital. Deci...nu am stat, ma vedeti voi pe mine genul de mama relaxata? Sunt o disperata...nu stiu ce o sa fac pe viitor, cand probabil in viata copilului vor aparea diverse probleme de sanatate... Apropos, de la Sensi Blue mi-au dat saruri si antidiareic AdreHyll, speciale pentru copii. Ati folosit asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alice, ce marca de lapte praf ii dai?

Am inceput si noi mancarica astazi, eu am uitat supa pe foc, a trebuit sa fac alta. Astazi i-am dat numai supica simpla si a bagat lejer 10 lingurite si cred ca ar mai fi vrut, ii dau cateva zile numai supica simpla si apoi trec si la piureuri, am zis sa-l iau incet sa nu-l diversific direct.

Mergi la inceput