Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *438*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

gigelica, al meu la fel mestereste la ea, numai ca noi mai avem scutec si ca atare, accesul e restrictionat.
Keutu cheliutu


Ce vorbesti, deci nu fusese Phiphi ultima-ultima "scutecista" din club?! Puteam paria ca numa ea ramasese pe baricade mare iubitoare de "cutec":))
Aaaa, tufete, pana nu uit: sa curga shampania rauri-rauri, azi a efectuat Sophiphi primul pishu la wc! La 3 ani, 3 luni si...2 zile, trebuie sanotez undeva!:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:


OLGA & CRISTI



_

http://iulia-elena.blogspot.ro/



Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Multumesc mult Kea&Anaan&

Felicitari pentru Sophiphi si keep going!

io am terminat curatenia prin casa,facut bagaje, asa ca ma bag la somn...nervoasa pe sot, suparata pe niste chestii si cu o stare naspa...Sa speram ca e vina histaminei sau tiroidei...m-am si ingrasat...dah, ma vait ca o baba...

pup burtici de siminakin

_

http://iulia-elena.blogspot.ro/



Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Nu, nu e Sophphi ultima. Am mai povestit eu de problema noastra cu vomitatul cand il pun sa faca pipi. Dr a zis sa-l mai lasam nitel si sa incercam peste cateva saptamani din nou, numai ca aici, noi pana acum cateva zile, am umblat numai cu hanorace sau geci de ploaie pe noi, asa ca am lasat-o balta pana venim in ro, sa fie macar cald.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ioi, da, imi amintesc faza cu vomatul...
Sophiphi a avut intr-o prima instanta fobie de chiloti, numa daca auzea de ei urla, ajunsese super atasata de "utecul" ei ba cu "usu" ba cu "titu" ca si producatorii astia le fac atragatoare, de devin copiii dependenti:)))
Dar acum a acceptat chilotii si e super incantata de ei. Dar in 3 zile de cand poarta chiloti abia un pishu a facut la wc (sta cu aceeasi placere si pe olita si pe wc, dar nu produce nimic, doar se relaxeaza:))), vreo 3 pishu le-a facut in chiloti iar restul + kk s-au nimerit in scutecul de la somnul de pranz sau de noapte. Deci eu intr-o prima faza nu l-as pune pe Keutu la pishu ci l-as lamuri sa stea fara scutec, fara sa conteze ca face pe unde apuca.
Dar drept e ca sezonul e favorabil despampersirii la noi, in Ro!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

gata cafeaua!!!!!!!!!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 10+

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

gata si laptele cu cicoare ! hihi, iti fac concurenta

Vazut poze Pisik-esti, superbe!
Felicitari Sophiphi pentru prima productie !
Kea, eu nu tineam minte faza cu vomitatul dar i s-a tras de la ceva anume (l-o batut cineva la cap cu olita sau o insistat cu despampersitul) sau...asa i-o venit lui?

Novus, cu pestele care dormea ca-cu pastele care dormea, dar cu ne-dusul la doctor ca se simte singura m-ai omorit

Nu stiu daca ati vazut Gazulina cu ochelari pe FB, eu am vazut-o azi dimineata si ii sta atit de fain, parca e mai cu lipici ca inainte, daca va puteti imagina asa ceva !!



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Vreau si io cafea ca dorm inca !!

Pisigri, tu ma tot ispitesti cu FB-ul asta

Si pe mine m-a emotionat Ada si sincer mi-a parut tare rau pt Bimbo din fericire el a putut fi inlocuit rapid dar tot nu e acelasi lucru, noroc ca ea nu s-a prins, era asa bucuroasa ca s-a trezit Bimbo de imi venea sa plang gandindu-ma la dramele altor copii
No gata ca ma ia plansul si e vineri azi

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Neata!

Gige sper ca noapte fu un sfetnic bun si te-ai trezit dimineata vesela ca iti vei vedea superbul Piton! Puta-problem avem si noi. De cand e de-scutecizat e aproape numai cu mana la puta. Nu face nimic, doar pune mana sa nu cumva sa o piarda . Eu ma abtin sa-i atrag atentia in vreun fel, convinsa fiind ca e doar o faza. Ma enerveaza cateodata, dar asta e.

Eu nu am putut vedea pozele Pisicesti...

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Novus din acelasi motiv nu i-am luat eu lui Calin soricel. Ii plac foarte mult soriceii si sta in pet shop cate juma' de ora uitadu-se la ei. Insa stiu ca nu au viata prea lunga si mai sunt si extrem de sensibili la diverse. Prefer sa aman acest moment pentru 5-6 ani cand ii voi putea explica ceva. Imi pare rau pentru Bimbo!

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput