Referendum USL-ist

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eunice78

Deceneus, tipa aia de la BEC a zis de fiecare data ca datele au fost calculate in fctie de listele permanente. Deci nu dupa listele suplimentare, care nu s-au luat in calcul la aceste sondaje. Si nu s-au luat in calcul nici voturile din diaspora la statistici.
Nu cred ca va mai fi Base presedinte maine.


eunice, in 2009 cind diaspora s-a mobilizat cel mai masiv, au avut sub 1% contributie ca participare.
Iar BEC a dat marja de eroare de +/- 3%, deci cu tot cu marja de eroare nu se ajunge la 50%.
Eu zic ca procentul real a fost probabil de vreo 35-38%, fraudarea a fost masiva si ar trebui investigata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
sunt greu de inghitit procentele din Mehedinti

As, da de unde? Floare la ureche!
Mehedinti raporta in 2009 cel mai mare procent de promovabilitate la bac (peste 98%) si cel mai mare numar de elevi cu 10 (13 insi din totalul national de 90, adica o septime!).

PS. In 2011, odata cu instalarea camerelor de supraveghere, Mehedintiul s-a prabusit tocmai la coada clasamentului, cu ... 27% si niciun decar (pe tara au fost 65 de zece)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

@turturica, voturile din diapora sunt catea zeci de mii, nesemnificative. Dar toti cei care au votat in tara, in alta parte decat domiciliu: pe litoral, la munte, la tara la parinti, in spitale, in unitati militare pot fi destul de multi.
4% inseamna aproximativ 700.000.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

...si trebuie socotiti si aia de la Socola ca ei pot vota mult si in scurt timp !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Nu s-au luat in calcul nici urnele mobile. La ora 23,00 s-au inchis sectiile de votare iar cei care se aflau in interiorul sectiilor si-au putut finaliza votul, dar ce s-a intamplat cu cei care se aflau pe langa urnele mobila, si-au finalizat voturile dupa ora 23? Vorba unora daca nu vii tu la vot, vine urna la tine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Inteleg ca situatia e clara dpv al prezentei la vot, referendumul invalidat si presedintele nu mai e suspendat. Guvernul Ponta trebuie sa o lase mai moale cu prostiile si sa se apuce de guvernat ca altfel situatia devine neagra.
Despre ziua de ieri: am vazut copii tinuti in plin soare la ora 2 la 40 de grade de bunici/parinti nebuni sa vada niste gresie si trei scaune, am vazut scene de o penibilitate fara margini la mare, autor Mazare si doamne in tanga la vot, am vazut trei judete unde s-a votat fara numar desi jumate din oameni nu mai sunt in tara si niste babe isterice hartuind-o de-a dreptul pe una dintre fiicele lui TB- aici am ajuns din cauza urii injectate picatura cu picatura din anumite parti.
Despre TB: a scapat iarasi, dar trebuie sa tina cont si de vocile suparate. Pe de alta parte, are datoria sa le traga o palma peste bot tuturor acelora care, clamand vointa poporului, vor vrea sa mai distruga institutii in aceasta tara.
Despre invinsi: nimic nou sub soare, sunt obisnuiti. S-au grabit luati de val. Au daramat tot ce au putut, inclusiv credibilitatea si stabilitatea economica a Romaniei. Ar fi trebuit sa o ia mai incet: in loc sa inlocuiasca in nestire si sa promoveze ouguri stupide ar fi trebuit sa reinnoiasca listele electorale si probabil acum erau bine mersi fara sa afecteze relatiile externe.
Asteptam cu interes retragerea din politica a domnului Crin Antonescu. De asemenea, speram ca domnul Victor Ponta, plagiator, isi va da demisia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Dusmanii neamului: ungurii, ardelenii si cei fara stampila "votat" pe buletin. Cam periculoasa joaca asta cu ura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

de ce sa nu-si dea demisia basescu, pt ca oricat trambiteaza el asa zisa victorie, au fost vreo 6 milioane de voturi impotriva, adica mai multi decat l-au ales presedinte.
So, o demisie de onoare se impune....a stai care onoare ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

No axcu` sa va zic eu ce se intampla.Din cauza ca lumea nu s-a prezentat,USL va rade absolut tot,ma refer la institutii si peste tot unde sunt inca in functii oamenii lui Basescu.Care apropo isi injura nevasta si fetele,cum a afirmat conducatorul energiilor....
Rezultatul?Vor cadea ca[pete,euro o va lua la vale...sa vezi de acu` razboi intre base si Usl,siimplicit de acum va incepe dezastrul.
Daca Basescu nu s-ar agata de putere si ar fi renuntat,sau ar fi invins prin vointa poporului9sa nu uitam ca el a modificat legea referendumului in asa fel incat sa nu poata sa fie dat jos)atunci situatia s-ar fi stabilizat.
Asa,acum toate vor fi din vina lui Base.Inclusiv instabilitatea economica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Eumada,mai acu trei zile erai sigura ca pedelistii din benere au dus special cursul pe cele mai inalte culmi.....

Normal ca din vina lui TB, il mai suspendam iar si sigur vom zbura din ue. Da, vorba uselistilor, ce ne trebuie noua ue, noi suntem romani curati in picioare.
Daca tot nu ne vindem tara, spre exemplu Ponta ar trebui sa refuze femeiul. Are tupeu?

Mergi la inceput