URGENT PIERDUT CATEL

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui Picky_toto

Picky a fost gasit. Multumesc celor care m-au ajutat.

Mami de printese!
Buburuza
Fluturasul
Povestea Printesucai



Ce bine! Dar cum, unde? Eu tot nu inteleg cum s-a pierdut, obisnuieste sa fuga de langa voi?

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Picky era in grija la o matusa de a mea din Bucuresti. Urma sa-l luam cand treceam prin zona(venind de la Sibiu) dar ne-a spus sa-l mai lasam ca-l aduce ea, ca vroia sa vina si ea la Cta. Insa luni seara verisoara mea a fost cu el si cu copilul in parc (obisnuia sa-l duca fara lesa afara..eu am aflat abia cand s-a pierdut..) si dupa ce au travesat la semafor, l-a lasat din bratate ca sa aiba grija de copil ca era cu bicicleta. In statie la Apusului era si autobuzul si probabil si multa lume, iar el dezorientat fiind a urcat in autobuz..si a coborat la Complexul Militari. Pe noi nu ne-a anuntat decat miercuri dimineata si mi-a lasat copii cu rudele, programul pe care ni-l facusem in Cta si am dat fuga in Bucuresti... Ideea era ca noi nici nu stiam exact zona cam pe unde s-a pierdut si doar ce am aflat prin telefon de la respectivele rude... Aveam de gand si ieri sa mergem sa-l cautam dar spre bucuria noastra a fost gasit..si bineinteles si spre bucuria verisoarei ca se simtea vinovata.

Joi seara l-a gasit o batranica in zona Complexului, ea nu a putut sa-l tina si a intrebat pe vanzatori din zona(nu cunosc zona deci nu stiu detaliile exacte) daca vor un catel ca ea nu are loc la apartament sa-l tina.. Un florar s-a oferit sa-l ia pe Picky la el ca avea curte. Vineri batranica a avut remuscari si s-a tot gandit pe noapte ca prea era ingrijit catelul si daca cineva l-a pierdut asa ca s-a reintors in zona sa vada daca exista afise cu poza lui (verisoara fusese informata de 2 persoane ca Picky ar fi fost in autobuz si ar fi coborat in zona respectiva asa ca a mers joi si a pus afise cu poza lui) A vazut afisul a sunat-o pe verisoara mea si s-au intalnit, i-a spus ca ea a gasit cainele dar l-a dat unui florar..florarul nu era la munca, ca lucra de noapte, insa a fost sunat de colegul lui si cand a intrat in tura l-a adus si pe Picky.

Era speriat, dezorientat, cred ca a trecut prin multe si de ar putea vb ar spune tot ce a patimit..
Maine mergem sa-l luam acasa..Ca am aflat ca a fost a doua oara cand l-au pierdut... si nu mai vreau sa existe si a 3 oara...

Veronelu mergi pune afise cat mai multe cu el in zona in care a disparut si mareste raza de cautare, cauta caini vagabonzi pe unde stau, intreaba oameni care matura strazile, care cauta in gunoaie, pe cei care stau in zona in care a disparut. Distribuie poza pe fb(o poza cu el ar fi ok si daca vrei o putem distribui) cauta la caini gasiti si pierduti...pe toate site-urile..pune anunt cu poza lui....nu te lasa si ai sa-l gasesti. Mult succes!

Va multumesc tuturor care m-ati ajutat.

Mami de printese!
Buburuza
Fluturasul
Povestea Printesucai

Mergi la inceput