Unde parchez la Budapesta?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Am promis ca revin cu impresii!
Superb la Budapesta...sigur o sa mai mergem dar nu cu masina ...pana la urma am lasat-o la hotel si ne-am simtit norocosi sa nu ne mai batem capul cu parcarea in haosul de acolo!
Daca intereseaza pe cineva: zona Pest chiar langa podul Elisabeta (cel alb) si restaurantul 100 eves (cel mai vechi din Budapesta) - cladirea se numeste Millenium Center: in subteran au cateva nivele de parcare, se gaseste loc tot timpul si e pazit 24/24; la parter e o galerie comerciala iar la etajele superioare sunt apartamentele Marriot unde am stat noi. La receptie s-au oferit sa ne intermedieze parcarea, am platit la ei cu cardul la sfarsit si a fost ceva mai convenabil (90 in loc de 99, in mod normal costa 33 euro/zi).
Cu mijloacele de transport nu ne-am descurcat, deh, nu suntem obisnuiti asa ca am umblat pe jos si cu taxi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Exista o parcare subterana in centru, e mult mult mai ieftina decat pe strada. Intrarea e pe langa Hungarian National Museum, intre statiile de Metrou Astoria si Kalvin ter.


11+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput