Capitol 34 bis "Bubu'09" !!Bun Venit Otilia!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

laliii, fata, eu te-am intrebat ce papa bun ai facut, nu ce dai de mancare la gandaci. uite asa mi-ai taiat pofta de mancare .

eu mi-am luat azi baiatul cel mare la serviciu ca tot s-a anuntat cod portocaliu de canicula , dar se plictisea acasa. si am mai lasat atmosfera sa se destinda si acasa, sa rasufle tac-su mai linistit.

auci, am uitat:

LA MULTI ANI, RAZVAN! Sa cresti mare si sanatos, sa le aduci la parinti numai bucurii. Simina, sa-ti traiasca feciorul si sa fii sanatoasa. big, big la amandoi.

revin mai incolo. sa-mi beau si eu cafeluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:


La multi ani Razvan Alexandru!!!


Eu ma bag la gatit ca nu mai am nimic de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neta,

La multi ani, Andutu! Te pupam cu foc, dragul nostru voinic!

Am vazut ca ati scris o gramada, dar n-am prea retinut mare lucru
Mada, concediu placut si multa sanatate!
Ema, ce de cadouri iei la baiat, adevarul e ca un frumusel ca el merita si mai multe
Madi, si nu se plictiseste baiatul cu tine la seviciu? Eu am tort de la ziua Evei, v-am si poftit la masa, asa ca daca vrei iti trimit eu ca am vazut ca Lali a fost zgarcita si ne-a tratat cu solutii de gandaci. Auzi la ea, ca sa nu primeasca musafiri pleca de-acasa si da cu otrava :))))
Lali, sa scapati de gandaci si mie mi-e groaza si sila de ei. m-a distrat tare comentariu lui madi Ai fetita mare mare, nu-mi vine sa cred cum asteptam acum un an sa se nasca, imi aduc asa de bine aminte povestea nasterii ei zici ca am fost acolo cu tine
Alina, pupam gashca! succes cu invatatul la olita, eu nu stiu ce sfat sa=ti dau, din experienta cu Vlad pana nu s-a convins el ca asa e bine nicio metoda nu a mers (recunosc ca am recurs la un fel de santaj ca sa-l conving :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

anna, nu se plictiseste. a mai venit un baietel de varsta lui, cu aceleasi preocupari: box la sac, fotbal in curte, jocuri pe psp sau calculator . distractia e in floare. le-am luat si pizza . cred ca ducea si el dorul la o partida de joaca cu un copil de varsta lui.

eu ma minunez cat de repede cresc copiii nostri numai cat ma uit la alex. deodata nu mai e baietelul meu mic pe care il pupam tot timpul si-mi spunea la fiecare 5 minute "te iubesc, mami". acum are alte preocupari, alt comportament, alte asteptari. imi e drag si asa, dar simt ca parca prea repede devine baietel mare spre adolescent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Am avut o seara faina! Am iesit cu doua amici la film 3d-"Neinfricata" animatie. Super toate efectele. E prima data cand am vazut un film 3d! Apoi am trecut prin cateva magazine. O seara reusita! Cand am plecat urlau in cor! :) Cica Matei l-a plans pe sot o ora. E cel mai lipit de mine.
La noi operatiunea oala e ingreunata si de faptul ca Matei nu prea vorbeste-e inteligent, intelege orice, ii cade fisa repede, dar lenes...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

La multi ani, Alexandru!
Ficamea tocmai a facut pishu in sertar. L-am scos ca se suia in el si e la vreo 30cm. Ea e mai receptiva cu oala. Se aseaza singura uneori si face. Incepe in chilotel uneori si termina la oala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

La multi ani! Andu....cu intarziere
Am intrat numai sa va salut, fac torturi...2, sper sa iasa ceva, ca n-am mai facut niciodata reteta asta, is ca varza ca aseara am fost la petrecere.....si cam atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

am terminat si eu de gatit. ciorbita de pui cu orez si mancarica de cartofi cu salata de rosii. am vrut sa fac tzatziki+ cartofi parjiti+ oua ca de aia aveam pofta, dar nu aveam iaurt si mi-a fost lene sa ies .
ema, eu vreau sa invat sa fac tort diplomat. imi place tare mult si ma oftic ca la cofetariile noastre nu dau si felii de tort. am vazut ca in alte tari se obisnuieste, dar la noi n-am vazut.

azi sunt singurica cu baietii si vad ca-s tare linistiti. nu-mi vine sa cred .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Darius! Sa cresti mare si sanatos, fericit! Sa-ti traiasca baiatul! Baga tortul, Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Neata!
Sarumana Anna, o sa fac foto cu torturile, ca am facut 2, unul mai micut, altul mai mare si va arat, au iesit ft fainute
Dai di beute...pt mine o cafea mareeeeeeeeeeeeeeee ca is treaza de pe la 6, am mai lenevit in pat dar fara mare succes...Darius e drepti de atunci, cu chef de trancaneala, Doamne cat poate sa vb copilul asta. Mi-a facut febra, nu stiu de la ce pt ca starea lui generala e aceeasi, oricum is cu ochii pe el. Deci....
Mady...la noi da la felie...nu la toate cofetariile dar astea mai noi dau si la felie. Poi e destul de usurica reteta de diplomat, ce astepti?

Mergi la inceput