Capitol 34 bis "Bubu'09" !!Bun Venit Otilia!!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ema,bafta la biciclit..
Eva are a mers pe ea super bine si fain din martie pana in iunie...apoi a cazut cu ea...nu s-a lovit dar nu mai vrea decat prin casa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:


Ema... Tu pe unde umbli fata, nu mai dai nici n semn? Sa-mi lasi si mie te rog un Pm cu nr tau de tel pt ca eu am uitat sa-l salvez dupa ce am vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Pana a trimis eu mesajul ai aparut tu. Nici Bia la inceput nu vroia sa pedaleze sau pedala doar inapoi. Iti trebuie doar ceva rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Dana multumesc de pont! Are chilotei cu Thomas, am sa incerc si asa! Ufff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Alina poate ar fi mai indicat sa-i iei unii noi cu spiderman sau ceva de genul ca sa fie ceva nou pt el, sa-l incante si mai mult... Īn#539;elegi tu ce vreau sa spun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

io-s la serviciu si cica s-a anuntat cod portocaliu, deci ar trebui sa primim apa si sa lucram mai putin . mda, cum sa nu...

LA MULTI ANI, TEO! Lali, ai o fetita superba (nu ca buburuzelul ar fi altfel), dar tu stii ca eu sufar dupa fete .

alynta, noi am avut un noroc chior cu alex pe care l-am pus pe olita de vreo 2 ori si mihaita, care vrea sa fie si el mare ca fratele lui, nu s-a mai dezlipit de ea. de fapt amandoi baietii s-au obisnuit f. repede la olita si mai mult singurei ca cica ei sunt baieti mari .

dana, nu-i nici o graba. poate trag o fuga pe la gradinita azi, cand ies de la serviciu, sa vad eu cu ochisorii mei ce se intampla pe acolo . sau mai vad eu daca ma bate soarele prea tare in cap...

geto, eu n-as mai putea sa stau si cu copiii altuia dupa ce ca stau cu ai mei. oi fi eu epuizata de urlete, batai, certuri etc. le-am zis ca ii duc pe unul la gradi si pe unul la scoala si imi iau liber de la serviciu sa stau in liniste macar cateva ore. imi e tare dor de liniste .

ema, te faci bela? ai vreun gagic? ca sotul meu a zis ca ma fac bela pentru vreun admirator, ca prea port fuste si bluze mulate .

referitor la de astea pentru iarna... parca anul trecut am inceput mai tarziu. acum aud peste tot ca fac vinete, zacusca, gemuri. nu e prea devreme? imi scapa mie ceva? daca aud si ca a pus cineva varza la murat pe canicula astaaaa, atunci ma apuc si eu si termin si prima .

hai ca mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Daaa, merci Mada....concediu placut si sanatate Evei
Dana...stai lunistita...si eu is in aceeasi barca cu tine, nu fac mare lucru....doar imi place sa testez...am testat dulceata de afine, pt prima data, acu gem de prune...mai incerc un gem de prune mai in toamna si gata....poate si o dulceata de gutui, da ma mai gandesc
Mady...n-am fata, da ma fac bella ca sa fiu pregatita, daca-l gasesc am si sarit, nu mai stau la defisat, manichiurit , pedichiurit, etc. Da foarte bine ca porti...si eu port, mai usurel cu mulatul la mine, inca nu ma simt sirena....mi-am tras insa niste jeans bestiali....vintage, pana, cu multe rupturi care stau super pe buci. Da, anul asta s-au facut fortat mai repede toate, din cauza secetei....asa ca...asta e
Am cumparat cadou purandelului...o masuta de picnic, asa ii zice....ca prea imi insira creioane, acoarele, carti prin casa////si mi-am luat si eu sandale, iaca asa...m-am inervat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

ema, fata, nu m-am gandit la asta. ai dreptate. trebuie sa vada omu' pe ce poate pune mana si sa treaca la treaba, nu sa astepte pana... in fine, sa stii ca eu nu port foarte mulat, doar bluzite sau camasi office mai cambrate, dar sotului i se pare ca ma pregatesc prea mult sa merg la serviciu . i-am tot explicat ca noi lucram cu 95 % femei, dar cica posibilii 5 % aia... de parca nevasta-sa e fotomodel si singura femeie pe lume.



nu reusesc sa dorm deloc. naoptea ma culc la 12, dimineata ma trezesc la 7. pic de oboseala cand ajung acasa de la serviciu, dar nu pot sa dorm. o fi de la caldura?

lali, ce ai facut bun azi? eu as manca de ciuda tot ce-i in frigider. am o nunta prin octombrie si nu ma cuprinde nici o rochie de ocazie. asa ca mananc . zi ce tort bun ai facut, ce fripturica?


dana, n-am mai ajuns la gradinita pentru simplul fapt ca am vazut o masina 178 venind si nu ma mai tineau picioarele sa il las sa treaca. dupa cum stii astea vin rar, asa ca n-am vrut sa-mi fortez norocul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Ema... Bine ca nu sunt singura care nu face conserve
Mady... Lasa Draga mea ca nu-i nimic, si Cosmin a uitat sa mi-o lase dar o aduce mai tarziu cand vine acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!

Multumim pentru urarile de ieri,toata m-am umflat in pene ca am fetita mare!

Eu am gandaci,iar, si acum am de gand sa ii extermin ! Mi-au intrat peste tot ,mama ei de dezinsectie tampita ! De cand au facut dezinsectia in bloc ne-au invadat pe cei de l 3 si 4 . Asa ca pun cartile in saci de plastic si dau cu spray special de gandaci si taratoare , hainele la fel ,ca au intrat si in sifoniere ,vesela o bag in cutie de carton si dau si acolo, dau cu solutie si in dulap la bucatarie , dam si pe unde nu am dat ,si plecam de acasa doua zile. Papagalul il exilam la vecina ,florile le scot pe casa scarii,ca sigur mor de la atatea solutii.

Va pupic,ma apuc de trebi!

Mergi la inceput