Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (28)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Fete dragi, a fost a patra noapte cu o singura trezire pentru masa, la ora 03. Mi se pare perfect, sper sa tina!

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Ileana si la noi la fel , tot la 03.00 dimineata si singura trezire pana la 8.30-9.00.

Fetelor eu sunt la tara la strabunica mea, am inceput si noi diversificearea cu mar copt, suc de mere, suc de piersica si piersica pasata bine, morcov fiert si pasat. Eu nu am inca o schema de diversifoicare, insa ma documentez si ii dau fructe si legume adecvate varstei ei.Dimineata ii dau fruct pasat si seara leguma pasata sper sa fac cum trebuie, pana acum nu am avut nicio reactie urata din partea ei, nu a refuzat ce i-am dat si a adat semne ca ii place .
Postez aici un link cu fructe si legume pt bebe: http://old.csid.ro/index.php?id=10&tx_ttnews%5Btt_news%5D=1932&tx_ttnews%5BbackPid%5D=&no_cache=1
Asta nu e singura sursa de unde m-am documentat , mai citesc si ce postati voi si mdin multe alte surse si aleg ce consider ca e bine .
Abia astept sa ne revedem la o bebeluseala in parc .
La muli ani sarbatoritilor de azi si saptamana aceasta !!!!
Va pupam si sanatate multa la toata lumea!

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2292582467172.124140.1027338712&type=3




Uau ce tanara esti, Ane-Maria!! Mai ai strabunica,adica Bia are stra-strabunica! SUPER!! Sa fie sanatoasa si sa isi vada stra-stranepoata mireasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

eu nu stiu ce sa fac - de cateva zile copila refuza complet sanul noaptea ce-o mai pacalesc cu el, dar in timpul zilei nici nu vrea sa auda. in stilul asta, si putinul lapte care a mai ramas o sa dispara.. oare e felul ei de a-mi spune ca vrea sa fie intarcata?

pe de alta parte, nici nu cred ca are sens sa ma mai chinui cu mulsul, din moment ce saptamana viitoare ma intorc la birou... da ma apuca nostalgia, o sa-mi lipseasca momentele astea

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


Se poate sa refuze pentru ca nu mai curge ca inainte... E greu de crezut ca vrea intarcata la varsta asta, dar depinde doar de tine: daca te simti in stare sa te mulgi la birou ca sa nu pierzi laptele, poti insista, se poate sa o intorci, daca crezi ca nu ai cum, poti renunta si sa ii dai doar noaptea cat mai ai lapte. Avantajul celei de-a doua variante e ca asa esti sigura ca despartirea de tine ii va fi mai usoara. Curaj, ai incredere in tine si in instinctele tale!

Si te inteleg prea bine, si pe mine ma apuca cate o jale cand ma gandesc ca mai am o saptamana... Iar la mine e un pic mai grav, Tudor nu vrea deloc bibe, va trebui sa se chinuie mama cu mancare. O sa incerc sa ma mulg macar o data la birou si daca nu am alta varianta pot oricand sa trag o fuga pana acasa, sunt la 15 minute distanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Buna dimineata!
Ne-am intors de la spital - control ortoped si avem gips 5 zile pentru corectarea calcaielor.
I-am facut si eu astazi hemograma lui Alexandru. I-am recoltat la Synevo in spital si nu a plans deloc iar asistenta a fost ffffff draguta cu el.

La multe lunite frumoase!
David Cristian
Tudor

Of saracutul..nu mai scapa de greutati pe caldurile astea.
Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Georgia- am revenit /
folosesc lapte din comert -nu am incredere in vanzatorii ambulanti din piata .. nu cunosc sursa asa ca mai sigur din comert.Important sa fie integral 3,5%.Poti sa faci si cuorice fel de lapte La Dorna sau Napolact etc doar ca este bine sa te uiti pe fundul cutiei sa vezi a cata oara este pasteurizat si sa alegi o cutie cu cifra cat mai mica .Ultima data am facut cu lapte de la dozator si a fost ok l-am fiert f f bine .
Lexi - sedere placuta mamei tale - tare bine are sa iti prinda cele cateva sapt cat o sa stea la tine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Suziq- bine ai revenit acasa sigur nu esti ultima cu diversificarea, aveti vreme ...ma bucur ca a o fost ok in deplasare .. ii face bine lui Vladut schimbarea de aer...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

LA MULTE LUNITE!!!SANATOASE SI FERICITE PENTRU SCUMPII BULGARASI SARBATORITI ASTAZI,ZILELE TRECUTE SI PENTRU CEI CE SE VOR SARBATORI MAINE!!!
Sa va fie de bine plimbarile si concediile tuturor.
BRANZICAnu isi schimba gustul daca e facuta cu lamaie sau otet,e dulce si bunuta.
LEXI esti tare cu abordarea melodiei si te invidiez pt mami tau(tare bine iti va prinde ajutorul ei),,imi doresc si eu pe mami sa vina la noi si nu sa ma ajute ci doar sa o tin langa mine si doar pentru mine macar o saptamana.
LADY chiar daca scrii mai rar dar mesajele tale mereu sunt perfecte,mereu iti amintesti de toti si de toatemami.
Anca cls nu cred nici o sec ca Lady nu tea pomenit in mesajele ei pentru ca nu ai da sfaturi cuiva pe aici sau ca nu tear baga in seama,,hai nu fi supi ca nu ai de ce dau multi pupici sa treaca.
Mamicute si pitici va poop si va doresc tuturor o saptamana usoara,frumoasa si racoroasa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

eu nu stiu ce sa fac - de cateva zile copila refuza complet sanul noaptea ce-o mai pacalesc cu el, dar in timpul zilei nici nu vrea sa auda. in stilul asta, si putinul lapte care a mai ramas o sa dispara.. oare e felul ei de a-mi spune ca vrea sa fie intarcata?

pe de alta parte, nici nu cred ca are sens sa ma mai chinui cu mulsul, din moment ce saptamana viitoare ma intorc la birou... da ma apuca nostalgia, o sa-mi lipseasca momentele astea




Se poate sa refuze pentru ca nu mai curge ca inainte... E greu de crezut ca vrea intarcata la varsta asta, dar depinde doar de tine: daca te simti in stare sa te mulgi la birou ca sa nu pierzi laptele, poti insista, se poate sa o intorci, daca crezi ca nu ai cum, poti renunta si sa ii dai doar noaptea cat mai ai lapte. Avantajul celei de-a doua variante e ca asa esti sigura ca despartirea de tine ii va fi mai usoara. Curaj, ai incredere in tine si in instinctele tale!

Si te inteleg prea bine, si pe mine ma apuca cate o jale cand ma gandesc ca mai am o saptamana... Iar la mine e un pic mai grav, Tudor nu vrea deloc bibe, va trebui sa se chinuie mama cu mancare. O sa incerc sa ma mulg macar o data la birou si daca nu am alta varianta pot oricand sa trag o fuga pana acasa, sunt la 15 minute distanta.

Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)


am incercat s-o pun la amandoi, dar nu vrea si pace, incepe sa tipe. Nici macar nu mai ia in gura sa vada daca curge sau nu

Dar ai dreptate, incerc sa privesc partea buna a lucrurilor, bine ca am reusit s-o alaptez macar pana la 6 luni, sa vedem noaptea cat o sa mai vrea

Anahadasa, ai toata admiratia mea si eu imi doresc sa am o familie numeroasa si mi-ar place, cand s-o intampla, sa am in continuare energia ta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunitze frumoase David Cristian si Tudor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia


Uau ce tanara esti, Ane-Maria!! Mai ai strabunica,adica Bia are stra-strabunica! SUPER!! Sa fie sanatoasa si sa isi vada stra-stranepoata mireasa!

Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)


Si eu am bunica, strabunica Evei! Doamne da-i multi ani si multa sanatate! si nu sunt chiar asa tanara am 30 de ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Azi am incercat sa ii dau supica de morcov cu radacina de patrunjel. Era aromata ... dar nah nu avea sare si nu era buna... S-a strambat tare de tot si a dat-o afara prima lingurita. pe urma nu a mai vrut deloc. Am pus si cateva picaturi de lamaie pe urma dar nici asa nu a vrut... ce fac? Mai astept, nu e pregatita?! Sau mai stau o sapt doua si incerc cu pireutz? Sucurile de fructe si morcov ii plac tare mult...

Ursuletz - Te inteleg...Cand ma gandesc ca la inceput abia asteptam sa treaca timpul si sa creasca mai mare ca erau obositoare trezirile dese noaptea pt tzitzi...Acum parca nu as mai vrea sa treaca timpul si sa mai avem tzitzi multa vreme...

Ana - Super-mami!

Fetelor la care va merge diversificarea, va felicit!
Mi se pare asa de greu...Dc nu va vrea nici pireuri?

Mergi la inceput