Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Lalilutza-eu ii dau pireul direct cu lingurita si nediluat. Cat despre apa ii dau apa plata de la dorna, borsec, carpatica, si nu le fierb. I le dau ca atare. Eu nu i-am cumparat doar un singur fel si nu am avut probleme.
Bulinutza-ai grija cu Filip. Este epidemie de amigdalita. A mea fata a facut si e pe antibiotic, febra mare, antitermice si tot tacamul. A luat-o de la gradi. Sa speram k Filip nu are asa ceva, dar cel mai bine este sa il vada un medic. Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Neatza!

Lady, WOW ce conspect!
Alina,. in ultima vreme nu prea mai gatesc, decat asa, pt copii. Ieri am facut niste legume grecesti la cuptor: 2 vinete, 2 cartofi, 1 dovlecel, 2 morcovi, 2 rosii mari, mult usturoi, busuioc si sare. Se taie in cuburi mari legumele, se aseaza intr-o tava, deasupra se pun rosiile taiate rondele, se pune ulei de masline (cca jum de pahar), sare, busuioc (mult). Se acopera cu folie de aluminiu (sau daca are capac de yena) si se da la cuptor. Dupa 1-1,30h se scoate tava, se amesteca legumele, se adauga putin sos de rosii, inca putin ulei de masline deasupra si se baga din nou la cuptor pt 30-45 min (fara capac).

Sanatate Flaviei si lui Filip!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catiushor

Lady - ne-ai facut trezirea la apel suntem bine cu olita. zile bune si mai putin bune. cateodata mi-e asa o lene incat cand se agita bebe ma rog sa fie alarma falsa insa no...atunci da drumu` la arteziana.

Am pus pe picioare acum un srl in MD si peste 2-3 luni revenim in Brasov sa repunem si trupa in miscare. O gramada de planuri, drumuri, energii consumate. sper ca spre bine...Doamne ajuta!!!

Anda - distractie fainaaaa!!!!

LMA sarbatoritelor de astazi si bulgarasilor scumpi!!!


mami de bebitza Gruitza
(01 ianuarie 2012)
http://designartizan.blogspot.com/


Succes, fata frumoasa!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

revin luni cu noutati despre noi, nu dati cu rosii

abia ce am iesit din dus...si merg la somn

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

trezireaaaaaaaaaa....io am adormit la 02.00.la 08.00-eram deja treaza.plus cele doua treziri pt.papa, din fiecare noapte!

sa aveti o zi buna!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Fete dragi, a fost a patra noapte cu o singura trezire pentru masa, la ora 03. Mi se pare perfect, sper sa tina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

e mai bine un pic...a dormit pana la 8 jumate azi, s-a odihnit saracul caci cu o noapte in urma a dormit la mine in brate apropape in picoare ca altfel se sufoca...am fost vineri la dr a zis ca e viroza...sper sa fie tot mai bine de acum in colo ca s-a chinuit mititelul zilele astea

marti vreau sa plec la munte la moeciu cu ei...sper sa imi iasa mai e cineva prin zona?

azi avem musafiri: finii de la turnu magurele, abia astept sa o vad pe piticuta...are 2 ani si e o frumoasa

va pup si va doresc o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Intrebare: formula de lapte nr.2 o introducem treptat, prin amestecare cu 1, sau se poate face direct?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Ileana eu am introdus treptat adica am amestecat de ex 3 cupe de nr 1 cu 3 cupe de nr 2, vreo 2-3 zile pana s-a terminat cutia cu nr 1. Iar pe urma cand i-am dat doar nr 2 inca vreo 2 zile nu ii prea placea, probabil era alt gust, acum s-a obisnuit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multe lunite, Alexandru!
Lady, bine ca aveti doar 2 treziri pe noapte, eu le-am pierdut sirul... Si chiar am sperat si am crezut ca va fi mai bine decat la Maria.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput