Bv Ile,Roxy, Balanta!Hai Gabi,Bea,Tamys!(52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Buna fetelor.
Multumesc ca m-ati trecut in lista, m-am modificat eu ca am cezariana pe 21 adica sambata.
Sper sa reusesc sa va dau de stire in cel mai scurt timp.
Ma apuc sa termin treaba mai am astazi de munca si gata.
Pun majorete pentru cine e la rand.




Beatrice 38+ 2 zile cu minune mica Maya Elizabeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Intre 2 mesaje am facut si un dus si mi-am spalat si parul ca azi noapte ragaise mandra o gura mare de aer si lapte pe parul meu .

Aruba : la cat de frumosi sunteti voi ca si parinti, mandra voastra va fi o adevarata printesa .

Mie mi-a spus anestezistul ca pot manca ceva usor cu 8 ore inainte de cazariana si apa cu 4 ore inainte; l-am intrebat ce fac in cazul in care vin gravidele noaptea si au nevoie de anestezii, mi-a spus ca le pun in perfuzie o substanta ( pe care acum nu o pot reda ca nu mai imi amintesc ) care ajuta tranzitul sau cam asa ceva,
Suzeta avem si noi ca altfel ar vrea non stop la san, nu o folosim mult, decat atunci cand e nelinistita si nu poata sa adoarma ; daca nu merge varianta cu suzeta o pun putin la san pana se linisteste.
Programul de supt e in general la 3-4 ore dar are si momente cand suge la o ora.
Sunt asa de minunati bebelusii, atat de inocenti ca vorba unei prietene .... daca nu ar fi asa de scumpi cine ar mai face copiii ? Azi dimineata in timp ce isi lua masa, ii vorbeam si o mangaiam pe cap ... si-a luat gura de la tziti, mi-a trantit un zambet de toata frumusetea si si-a reluat masa .... momentele astea sunt extraordinare, te fac sa te indragostesti mai tare de bebelusul tau.

Diana : la multe lunite inainte pentru micuta Irina ... si apropo, asa ma gandeam si eu ieri .... saptamana viitoare implineste mandra o luna .... mai am 11 pana la un an

Ada : ce putin mai aveti pana o sa il aveti acasa pe Nectarie

Laura : ma bucur ca v-ati mai linistit, pe masura ce trece timpul va aranjati voi "treburile"

Va pup pe toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza fetele
diana, multumim de capitol nou mi-au dat lacrimile cand m-am vazut in titlu abia astept sa treaca astea 2 zile si sa-mi vad printesa la multi ani pt papusile tale sa fie sanatoase si cuminti multumim mult pt sfaturi, ne sunt de mare ajutor
ioana, eu am avut sonda la ambele laparo si a fost ok. si mie imi era groaza de ea, dar mi-au pus-o sub anestezie, iar la scos+primele urinari am avut doar o usturime care a trecut. oricum la cate perfuzii au bagat in mine nu m-as fi descurcat fara sonda (umpleam pungile alea una doua).
aruba - pt mine epilatul cu ceara e istorie de vreo 2 luni nu mai rezistam la durere+imi dadea contractii, ma si invineteam f tare...asa k am renuntat si am trecut la lama/crema depilatoare. asta e, dupa nastere revin la vechile proceduri...sper sa dispara sensibilitatea la durere.
porumbita - mie nu mi-a zis nimik anestezista de epilat/pericol de infectie...o sa ma fac cu lama vineri dimi, mai cu grija sa nu ma tai.
aseara am terminat in sf de lipit stickerele in camera bebelinei si arata super, s-a inveselit dintr-o data atmosfera bineinteles k sotzulache a tinut sa fie el piua intai si pe mine abia daca m-a lasat sa lipesc 2-3 azi vreau sa calc baldachinul si maine cd vin ai mei sa punem si lenjeria pe patutz. o sa-l acopar ca si pana acum cu un cearceaf mare k sa nu se puna praf pana il inaugureaza locatara aseara ne-am elucidat si cu sistemul de prindere pt scoica, am citit instructiuni tot k sa nu avem probleme pe drum spre casa

Roxy
38+ AMR 2 zile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna dragutelor.


Diana multumim de capitol, sa fie plin de vesti bune. Ce repede trece timpul.. nici nu o sa stii cand face anul...La multe lunite frumoase fetitei.


Hai Roxypui


Hai Ilenutza


Hai Gabriela



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:



Bea acum am vazut ca si tu ai programata cezariana in curand asa ca las si pentru tine, de incurajare, un rand de

HAI BEA!!!!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multumim Diana de capitol nou si sa-ti traiasca printesele.Va multumesc fetelor de sfaturi.Asa am sa fac. Vreau sa va spun ca Nectarel sta in brate toata ziua la asistentele de acolo si morofolesc la el, si se joaca cu el. Ei, acum sa te tii ca daca-l pui inapoi in incubator urla intruna.In rest, vad ca toti bebelusii sunt ok la fel si mamicile, iar pentru piersicute le urez rabdare multa ca nu mai este mult. Eu sunt la birou si azi e mai liber.Acum, vreau sa va intreb si eu, ceva .Sa nu aruncati cu rosii. Ce mancati voi, cand alaptati fara sa va ingrasati?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

dianami si eu am spus la fel dar se chrceste tot ..plange si da gaze zgomotos...am luat bonnisan si ne-au mai lasat un pic
la mine doarme ziua si noaptea face mofturi..vrea sa stea cu mine!

o sa treaca si astea......sper sa raman cu neuroni
ieri ziua nu i-am dat decat san dar noaptea nu se satura scanceste si se trezeste la o ora asa ca o completare nu strica ca sa ramanem amandoi intregi la minte!

sarcina usoara gravidutelor......nastere usoara si bebei sanatosi celor care urmeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Multumim Diana de capitol nou si sa-ti traiasca printesele.Va multumesc fetelor de sfaturi.Asa am sa fac. Vreau sa va spun ca Nectarel sta in brate toata ziua la asistentele de acolo si morofolesc la el, si se joaca cu el. Ei, acum sa te tii ca daca-l pui inapoi in incubator urla intruna.In rest, vad ca toti bebelusii sunt ok la fel si mamicile, iar pentru piersicute le urez rabdare multa ca nu mai este mult. Eu sunt la birou si azi e mai liber.Acum, vreau sa va intreb si eu, ceva .Sa nu aruncati cu rosii. Ce mancati voi, cand alaptati fara sa va ingrasati?

Ada




Eu mananc orice, depinde de ce am pofta; seara incerc sa nu mananc mult si servesc mancare mai usoara. Teoretic, cat timp alaptezi nu ar trebui sa te ingrasi ... cel putin asa stiu eu .
L-au obisnuit pe Nectarel cu bratele ? Eu ma bucur cand aud ca aveti parte de asistente cu suflet cald care impartasesc din caldura lor cu micutii luptatori, ca numai ei saracii stiu cata nevoie au si de iubire . Bravo lor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Nycosia,e normal si logic ca bb sa vrea sa stea cu tine...a stat 9 luni doar cu tine si acum nu-ti imagina ca-l poti pune departe de tine si sa stea linistit.
Eu am mai zis,ca de multe ori e mai important sa stea in brate sau pe pieptul mamei decit sa manance.Asta ii lipseste si e greu de inlocuit cu orice altceva.


Ada,se zice ca alaptatuln slabeste...asa ca daca nu mananci dulciuri si ramai pe supe,legume fierte,orez...nu te ingrasi.Si oricum pe primul plan e el acum...ca tu ai vreme sa tot slabesti dupa ce il vezi pe el pe picioare.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



38+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ada eu incerc sa nu mananc chestii grele sau care cred eu ca ar provoca colici la bebe.in rest orice chiar si dulciuri si vad ca nu ma mai ingras.si inca mai sper sa si slabesc ceva.stiu ca la primul mancam non stop sa fac lapte si tot nu m am ingrasat.

dana

diana la multe lunisoare si ani printesei tale..sunteti o familie tare frumoasa

laura ma bucur ca v ati mai linistit.
noi tot agitati am fost azi noapte si culmea ca ziua doarme 3 ore neintors cu galagie si copii care se joaca pe langa el ,cu rafi care il pupa si il strange din 5 in 5 min.nu are nici o treba...


pun majorete si eu ptr fetele care sunt la rand hai gabriela
hai roxypuy
hai ilenutza






Mergi la inceput