FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 25

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
ivisor bafta maxima si din partea mea
ellaaaaaaaaaaaa
dorinta tu ce mai faci? te simti bine?
eu am oficial un embrion, mai trebuie sa-i auzim si bataile inimii, vineri sper eu
irilac ma ingrijoreaza......
cocolino, looana cresteti, cresteti
amaliaro multe multe ; macar virtual
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bichi spune:

Buna fetelor!
Smaik cred ca astepti cu nerabdare ziua de vineri pentru ecografie!
Fetelor am o intrebare, ma puteti ilumina:
se poate manca salam de vara uscat?
Nu am avut toxo si nu am voie sa mananc salamuri de aici pentru ca toate sunt facute cu carne cruda cum este salamul de Sibiu romanesc.
Am cumparat un baton de salam de vara de la un magazin romanesc dar am mari dubii.... Eu parca imi amintesc ca salamurile romanesti au continutul fiert, deci dupa capul meu cred ca sa poate.
Ma puteti ajuta?
Multumesc!
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

Bichi in ceea ce priveste salamul habar nu am si da, abea astept eco
tu ce mai faci? cresc puiutii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Bichi, lasa salamurile ca nu iti fac bine porcariile de le pun astia in ele, si cred ca nici puiutii nu vor! cand aflam ce ascunzi in burtica?

Ella cand face beta?

Smaick, tinem pumnii la eco pt intalnirea cu inimioara ta!

Miracol, matusico, distrati-va si pt noi!

Pup gaska nenominal, dar fara nicio exceptie


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Neata gagicutele mele !!...am revenit intr-un final printre voi...dar de data asta de pe meleaguri grecesti....si de pe canapeaua lui matusica noastra draga...
vreau sa va zic in primul rand ca am ajuns luni dupa masa, si matusica noastra era un car de nervi ca nu avea net si tel...azi s-a rezolvat totul si va pot da detaliile
ieri am fost la clinica, si totul a fost super....am fost ziua trei de ciclu endo de 5.7 si totul in grafic normal....am inceput protocolul si undeva intre 4 si 5 august va fi et-ul....nu pot sa zic ce am simtit ...nu am avut cuvinte...imi dadeau lacrimile din orice!!
amaliaro...e cel mai bun om de pe planeta asta!...vineri se marita si saracuta a umblat dupa fundul nostru...a fost cu noi la clinica s-a ocupat de traduceri si ca totul sa decurga bine!!...nu am cuvinte sa va explic ce bunatate se ascunde intr-un metru si 60 de cm cat are ea!...ma rog pt ea sa fie sanatoasa sa isi implineasca visul la fel ca noi toate!!
ce sa va mai zic?...suntem cu pregatiri pt ziua de vineri, va pupacesc pe toate,eu sunt f happy, undeva pe 29 iulie trebe sa ma intorc ...sa fac un eco si un e2,si pe urma astept ziua trasferului...
va multumesc sa v-ati gandit la mine si pt sustinere!doamne ajuta!


Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

miracol ma bucur mult mult pentru apropiatul ET
da-i te rog si amaliei un big kiss din partea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

tzup si eu fete dragi suntem in pregatiri Miracol face tort la sotul meu sotul ei se pregateste de gratar suntem intr o alergatura totala dar eu azi am zi de rasfat manechiura pedichiura ma fac mumoasa pt vineri fetel eMiracol un ingeras de fata asa ii de furumusica
va pupicesc si ne mai aruncam cite un ochisor pe aici bem un suc rece si ne gindim la voi ca alcool nu face bine Miracol a inceput protocolul

amalia tsakoniati(matusa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

hai sa va explic de ce am schimbat poza de la avatar cu actuala...in aeroport prapadita de matusica noastra m-a asteptat cu pancarda din poza...am murit de ras, faceam caterinca una de alta cum ne recunoastem in aeroport, si i-am zis ca sa ma astepte cu o pancarda...zis si facut!!!....e f ascultatoare matusica noastra!
va pupicesc

Astept un "miracol" curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

BUNA FETELE CUCUIETELEEEEEEEEEE,
Bine v-am gasit, scuzati-ma dar nu am avut net pana azi, i-mi cer scuze daca v-am tinut in suspans.....
In sfarsit sa va povestesc am luat puiutii la marsupiu, sunt bine, nu am nici un simptom, doar mici ameteli, urinari dese si dureri de san mici dar sper sa nu fie de la subcontientul meu, ca e posibil sa-mi creez asa ceva.
Am fundul ciuruit de la progesteron injectabil, si doare al naibi de rau....iar burta de la clexane, de data asta de 0,4 mi-au schimbat doza la cerea mea, eu i-am intrebat daca nu e posibil ei mi-au zis ca clexane se da in functie de inaltime si greutate se fac anumite calcule..... in fine mi-au schimbat doza si asta e cred bine pt mine.

BICHI iubita nu am adormit de la muzica aceea relaxanta eram prea emotionata ca sa adorm...... GABRIELA intradevar e o frumusete de fata, m-am indragostit eu de ea nu sotul, cand noi asteptam in hol sa vina apare o tinerica inalta slaba si frumoasa foc la care eu in gandul meu zic doamne ce frumoasa e, sper sa fie gabriela iar ea dupa 2 sedunde se apropie de noi si ne vb, ffff frumoasa si faptul cum explica totul si cum traduce cemai .....fara cuvinte. Tu cum te mai simti, ai descoperit ce se mai ascunde la marsupiu??? si eu zic sa lasi salamurile, eventual daca ai pofta ia o feliuta si gata.

SPER o sa-mi lipsesti, dar sper sa te intorci cu forte noi, si daca asta simti asta trebuie sa faci.

MIRACOL si AMALIARO va scriu amandurora vazand ca sunteti impreuna, ma bucuri ca v-ati cunoscut si in imprejurari atat de fericite pt amaliaro, AMALIARO casa de piatra si multa multa fericire, MIRACOL sa fie fiv-ul fericit cu HAPPY-AND si bebei sanatosi.

SMAIK ma bucur ca a iesit asa cum vroiai tu si ai sa vezi ca o sa fie totul ok, trebuie, multa odihna

DORINTA i-mi pare sincer rau ca a trebuit sa treci prin asemenea traume, o imbratisare puternica din partea mea.

Mamicilor, BRIGIT COCOLINO, LOOANA, APALINA, TUSFERII, va pup si va urez sarcina usoara in continuare, sper sa nu fi uitat pe nimeni.

o zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

ella bine ai revenit si te asteptam cu beta mare

Mergi la inceput