Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite sarbatoritilor din weekend: Isabella Andreea, Filip Andrei, David Andrei, Stefan Matei, Ana Beatrice si sarbatoritilor de azi: Ilinca, Iris Ameli, Cristian si Eva Georgiana!
Adc, referitor la faptul ca Andra se plictiseste in masina, daca vrei cateva idei: un bloc de desen si creioane sa deseneze/coloreze, DVD player portabil ca sa se uite la desene, CD-uri cu povesti ca sa asculte, sau un joc portabil (eu recunosc cu rusine ca i-am luat o consola Nintendo desi, in general, sunt impotriva acestui tip de jocuri) Acum as vrea sa-i cumpar www.walzkidzz.de/group/1099002/product/7000667/ordernumber/848085/L/0/a833.0.html?emcs0=29&emcs1=Rubrikstartseite&emcs2=na&emcs3=848085" target="_blank">asa ceva ca ei ii place sa deseneze si nu-i mai cad creioanele prin masina cu chestia asta. Daca vrei, iti iau si tie una si ti-o trimit cu Atlassibul.
Carina, si Maria tot cam ca fetita ta doarme. De la 2 ani a renuntat definitiv la somnul de pranz iar seara cu chiu cu vai o bag in pat la 21.30 dar de adormit tot pe la 22 adoarme iar de trezit se trezeste la 7.30 (dar greu, trebuie sa trag de ea, de-aia zic ca nu se odihneste destul). Nu mai tin bine minte cum dormea ca bebelus dar stiu ca eram disperata ca pe la 5-6 luni dormea cam 14 ore din 24 iar eu citeam ca ar fi trebuit sa doarma mai mult...
Gianina, recitind acum postarea ta m-am gandit si eu la afte in gurita. Da-i cu glicerina cu stamicina. Oricum astept sa ne tii la curent cu ce ti-a spus doctorul. Curaj si capul sus, mamico!
suzieq, tot laptele praf pentru bebei miroase urat (mie mi se pare un miros urat!). Miroase a fier! Asta pentru ca si contine mult fier. De-aia eu una n-as putea nici macar gusta din laptele asta praf, daramite sa beau asa ceva... (nu va mirati, soacra-mea bea cand era Maria bebe, laptele care ramanea de la ea, cu cereale sau fara) Ce, credeati ca numai voi aveti soacre de poveste?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:


lilisor lilisor ,te lingi tu pe botic de cadoul de la socrela;frate dar de unde scot porumbeii astia(cu tot cu gainat ) pe gura ..ca ramai masca

unde ati fost la munte ca io ma dilesc de tot de atata stat in casa ..si vreau la munte sa imi racoresc creierii,dar ne trebuie un loc curat in care sa pot sa-i pregatesc la maimu papica

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Georgi, in prima zi 20gr, ceea ce inseamna vreo 4 lingurite mici.A doua zi 40gr, a treia zi 60gr...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Adriana, m-ai intrebat de nasucul Johannei, e ok, slava Domnului! Multumesc pentru intrebare!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

aerlilian, un strop de adevar e in cele graite de soacra ta.copilul simte lipsa ambilor parinti, chiar daca nu e aceeasi legatura intre el si parinti.Iar gluma cu laptele, chiar daca a fost un sarcasm la adresa soacrei....e buna

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
15.07 - Victor Gabriel - cezariana la 38 s / 3350 g / ... cm / APGAR ... - de Porumbita



Felicitari Porumbita!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lady, daca n-as stii ca le zice cu "limba ascutita", sigur as avea alta atitudine...dar ea trateaza lucrurile de parca fii-su ar fi purtat copilul asta, iar eu nici nu exist...iar asta nu pot tolera!
Georgi, noi de ani buni am renuntat la Valea Prahovei si mergem la Bran. E minunata zona, daca vrei iti recomand cu incredere pensiunea unde mergem noi. cauta pe net vila Laura Bran si vei vedea si poze.E noua, e curata, au o bucatarie mare si frumoasa complet utilata. Dar am vazut acum ca si la Cheile Gradistei s-a dat cu samanta de vile si e fabuloasa zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
15.07 - Victor Gabriel - cezariana la 38 s / 3350 g / ... cm / APGAR ... - de Porumbita



Felicitari Porumbita!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


Felicitari, Porumbita, ma bucur nespus de mult! Sa va traiasca minunea si sa fiti sanatosi cu totii!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

felicitari porumbita,sa va traisca mictul porumbel

lilisor,as fi vrut mai aproape de bucale,caci la moieciu de sus mergem si noi de fel (am mers la craiasa muntilor de mai multe ori ,m-ar fi tentat acum fundata cheile gradistei,are un peisaj superb,dar mi se pare si destul de departe si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Buna ziua fetelor.
Felicitari Porumbita sa fie sanatos puiutul si tie recuperare usoara
Offf soacrele astea nu pot sa isi tina oare fleancacand maria a pus nitel frana la greutate rapin a intrebat doama nu cumva tineti copila flamanda?.
Referitor la problema mea,Nu are afte e curata curata in gurita,doctorita a zis sa o las in pace ca ii va trece,eu sa incerc sa ii dau cans stiu ca are masa de lapte daca vrea bine daca nu sa ii dau ce vrea ea.Ca idee mia zis sa fac cam asa:
noaptea daca se trezeste sa ii dau laptic daca il vrea bine daca nu ii dau apa si somn(pe probate sambata seara nu a vrut lapte ci doar 20ml de apa.),
la 9dim fructe,la pranz legume,la 5 dupa amiaza iaurt,pe la 8cereale si daca dupa baita la 9-9juma mai bea si 50-60 ml de lapte sa ii dau pace.Pana pe 25 cand mergem la control o las in pace iarofff ca e tare greu si stresant cand vezi ca nu papa cum ar trebui.
Poop fetele si multumesc tuturor pt idei si sugestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Adc incearca mai bine cu laptele de capra se digera in 20 de minute fata de cel de vaca(24 de ore).

sau si mai bine incearca intai o formula de lapte din soia.

Eu una si puteti sa spuneti ce vreti nu sunt de acord cu introducerea citricelor pana la 1 an.



Mergi la inceput