Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (27)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

pitica mea a sarit azi masa a doua..nu a vrut si nu a vrut...vroia joaca si apoi somn asa ca a bagat somnic de la 12 si pana acum...e ora 15 aproape si ea s-a trezit si sta in patutul ei si se joaca...ce copil cuminte am nu?numai eu ma stresez ca de ce nu papa copilu.si mi-am dat seama ca deja incepe sa creasca...e si f cald afara...poate nu i-o fi foame...poate ca are chef de altceva,numai eu nu sunt pregatita...fetelor parca as fi cea mai stresata mama de pe lume..mi-am zis ca de azi nu voi mai fi asa..vrea sa manance bine..nu vrea..la fel de bine...asta e de autoincurajare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

i-am dat si eu lingurita si se uita la ea si atat...o mai duce la gura dar o baga invers...odata knd i-am facut piure de fructe ramasese si o bucatica de mar..si nu am vazut-o knd am luat cu lingurita...dar Ilinca a stiut sa o scuipe...i=am mai dat odata o bucatica de pepene verde pe la gurita din mana mea si s-a aruncat asupra ei mamamamamm....deja apucase sa ia in gurita si taica-su s-a speriat.."vezi ca se ineaca, scoate-o".....rupsese o firmitura din pepene....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Carina, drum bun!Pupa-o pe Miha din partea mea!Vacanta placuta sa aveti!Sa faceti muuuuuuuuuulte poze!

Ana, in Bucovina?Unde anume?Poze ai facut?Ce-ti fac gemenii?Dar cei mari?

Of mai Bulina, mereu o dai din una in alta!Sanatate si incearca cu ei ceva tratamente de imunizare!

Sara...deci tu esti Adriana!Mistery solved!

Lexi, cum se mai prezinta nasul Ioanei?Saracu' sot si-a revenit din soc?

Catiushor, cmf bella?cum merge cu trainingul la olitza?Ati mai avansat?Te mai intorci in Ro sau ramai definitiv in Moldova?

Ileana, la multi ani, draga mea draga!Love you!

Alinuta-furnicutza, nu te mai lauzi cu ce gatesti?ceva nou asa usor...de vara..nu vinzi vreun pont si pt. mamici obosite?

Olishka...pe unde ati mai fugit/fugit in vara asta?

Beatrix, unde pot vedea si eu niste poze cu bulgarasul sef?

Alice, ochi de caprioara, ce-ti fac bubulacii mici?Usor-usor feciorul o ajunge in inaltime pe sor-sa!Si ce frumos e....e febletea mea masculina!

Iaura, pupam mamica si fetitza deopotriva.Ma gandesc des laq voi!

Toni...vreau poze cu Ilinca...unde pot vedea?Cum sunteti voi?

Ica, vazut poze din parc.Atentezi la baiatul Ilenei, ai?

Danezza...vrem poze noi cu delicioasa mica, Eva!!

olim, Miguletz, Noce, Mrg sper ca intr-o zi sa aud vesti bunw si de la voi si sa vad poze frumoase cu minunati bulgarasi!

Puiutza. mi-e un dor de postarile tale, de n-ai idee...cum radeam io de pocneam cu usile, si muncitorii si socrul..si nervii...si caldurile...eheeee...vremuri apuse!Unde esti fata draga sufletului meu?

MihaelaRadu, Annisia...sarea si piperul din clubul nostru.Unde va pititi?

tebLigia, sper ca esti in vacanta si te distrezi si nu altul e motivul pentru care nu ai mai dat pe aici.

Ucabooboo,Letitia, GabrielaRusu, Andielen si restul fetelor mai noi..va citesc cu interes si abia astept sa ne cunoastem mai bine

Restul gashti nenominalizate...va imbratisez intr-o imbratisare maaaaaaaaare, de urs!Fiti binecuvantate!

PS: Matza...mai lasa naibii smotru/spalat/calcat/si ce pusca mea mai faci tu day by day...mai uita-le..ocupa-te de ce-i urgent, inafara de tine si bebe..nu poti sa ai si casa luna si copilul fericit si pe tine sanatoasa si iubirea din filme...acum e o perioada de tranzitie..te adaptezi, altfel iti periclitezi sanatatea!Cine stie ce inseamna copil mic...nu iti trece pe lista neagra faptul ca n-ai spalat tu azi vasele!Te imbratisez cu dor!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mady, zi, ca zici bine!Vezi cum te educa/invata copilul tau.El stie mai bine!Ilincuta, pupa tanti ochioasa frumoasa!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput