Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Corina dr mea mi-a recomandat Posterisan, e o crema pe baza de cultura de bacterii bune E-Coli, nu stiu daca e si in Ro. Eu nu m-am #539;inut serios de tratament ca eram mereu cu bb atasat, dar mi-am revenit într-o saptamana. In Ro stiu ca cea mai uzuala crema e Hemorzon, dar poate intra Virgi si iti spune ea despre ceva mai bun, de genera#539;ie mai noua. Trebuie evitat atât tranzitul lent cat si cel rapid si f#259;cut#259; toaleta zonei mereu cu apa calduta. Eu mai foloseam servetele pt bb dar apa calduta face minuni.
M#259; bucur ca sunte#539;i bine cu kg si nu a#539;i picat prada LP.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Cori pfiuuu...al naibii crocobaur ca a ajuns si la tine.
Eu m-am dat cu Proctoglyvenol. Din pacate, e asa cum spune Elena.
Inflamatia a trecut, dar el e inca acolo(ca o pielicica, scuze pt detalii). Daca mananc iute sau ma constip se inflameaza iar
Mai dau cu crema, iar trece...si tot asa.

Ancutzica te primim cu mare drag alaturi de noi.
Sa-ti traiasca minunea si sa-ti aduca multe multe bucurii!
Vad ca ai la activ doar 7 mesaje pe forum, mai scrie inca 3 ca sa fie 10 si sa nu-ti mai fie moderate.
Primele 10 msg sunt moderate si apar la ceva timp dupa ce le-ai scris(dupa moderare).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Mirelus, palatul RSR, este undeva la iesire din Craiova(in Podari).
Daca reusesti sa ajungi si in Cv, da-mi un tel ca tare m-as bucura sa ne vedem. Il iau si pe bb cu mine
Poooooooooooooop!


Vorbeati de culcatul lui bb pe burta. Lui Boom nu-i place. Cand era mai mic, mai adormea cateodata pe burtica mea, dar ff rar.
Lui ii place pe spate, cu mainile in sus si burta la soare
Pe parti l-am culcat pe bb pana la 2 luni. Il rezemam cu spatele de o perna-rulou si ii schimbam pozitia invers noaptea cand ma trezeam sa-i dau sa pape.
Acum doarme la el in patut si cum spuneam, prefera pozitia pe spate.
Ruloul i-l pun si acum in patut, ca sa simta ceva langa el si sa nu se sperie de prea mult spatiu. Dar face ce vrea cu el , uneori il gasesc pe la picioarele lui, desi e mai lung ruloul decat el :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Elly multumesc, Nu-mi mai aminteam cum se numea, am fol in sarcina pt constipatie si tare bun a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzica85 spune:

Elly multumesc mult de primire. Sunt noua in ale postatului dar sper sa ma specializez in timp.
David nu a dormit niciodata pe burtica. Ii place foarte mult sa stea pe burtica dar este foarte activ cand il pun asa, isi ridica mult capul deci in nici un caz nu are sanse sa adoama asa. Pe parti l-am culcat doar cand era foarte mic mai mult pentru ca imi era mie frica sa nu reguriteze si sa se inece. Acum cand m-am convins ca are reflexul sa intoarca capul cand regurgiteaza doarme numai pe spate. De fapt el doarme pe spate si cu capul intr-o parte. Ingrijorarea mea este ca sta destul de rar cu capul pe spate si mi-e teama ca nu va avea o forma rotunda. Sper pe masura ce creste sa se invete sa stea cu capul pe spate ca sa se aseze corect oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzica85 spune:

Greu cu hemoroizii. Si eu am experimentat un episod cu sangerare si usturime intensa pentru ca ma constipasem dar nu am dat cu nimic si vad ca a trecut de la sine. Sau cel putin asa cred dar oricand se pot inflama din nou. Intre timp incerc din rasputeri sa nu ma constip din nou dar nu imi reuseste mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzica85 spune:

In legatura cu vaccinul de 2 luni, noi am ales sa facem pe langa cel din schema obligatorie si pe cel pentru rotavirus. Initial nu am vrut sa il facem deoarece nu prea sunt de acord cu atata imunizare dar doctorita m-a sfatuit sa il fac deoarece cazurile de enteroviroze cu rotavirus sunt destul de frecvente si mai ales periculoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

CUCHI,Proctoglivenol crema si supozitoare si apoi Carpicon supozitoare am folosit la ultimele doua ”crize”.In general daca reusesc sa-mi pastrez tranzitul nu sunt probleme,dar daca ma constip 3 zile la rand am pus-o.La modul ca acum nu doar se inflameaza hemoroidul ci si sangerez,deci cred ca m-am ales si cu o fisura ceva dupa nasterea asta.Dar astea ultimele pe care le-am folosit(Carpicon) au fost extraordinare,adik au potolit simptomele de la primul supoz utilizat.Plus cum spuneau si fetele,igiena locala stricta(a se evita hartia igienica,de preferat spalare dupa fiecare scaun cu apa nici rece,nici fierbinte).Alimentatie bogata in fibre...si ceaiul de pelin pt bai locale.Imi pare rau ca te chinui cu astfel de neplaceri,tare e urat....

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Cine bea o cafeluta poaspata? Azi e randul nostru..
Bine ai (re)venit ancutzica85!

Elly, ce scump e boom in poza de la avatar! Spuneai ca acum doarme la el in patut? A dormit cu voi? Cum ai reusit sa-l culci singur?
Noi maine facem botezul si apoi plecam in concediu s ma gandeam ca atunci cand ne vom intoarce sa incep sa-l obisnuiesc in patutul lui..care pana acum a fost pe post de depozit

Andra, cum mai esti? N-am apucat sa mai vorbim..sunt cam agitata cu botezul..

Ylari..la voi cum mai merge treaba?

Anitta, ce ai mai facut cu operatia? Mie ultimul punct mi s-a inchis saptamana trecuta abia..



mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Ancuzica bine ai revenit printre noi Sa ai parte numai de bucurii alaturi de comoara ta.

Cuchi, ma bucur ca v ati mutat si mai ales ca ai ajutor. De abia asteot sa plec si eu in Cta sa ma ajute mama Cu hemoroizi nu te pot ajuta, pt ca multumesc lui Dzeu nu am avut probleme pana acum.

Albinutzi si noi avem botezul mainevDistractie placuta

Cristian , in timpul noptii dorme in swaddleme si de aceea cand era micut il punea cu o rola cand pe o parte cand pe alta, iar acum doarme pe spate cu capul in lateral. Pe burtica nu i place mai deloc nici macar pt joaca

Mergi la inceput