Bv Nycosia&Ramona!!!Hai Gabitza!!! (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Felicitari,Anaoi!!!


Aruba,cum mai esti?
Pe mine ma sacaie durerile astea de burta ca la ciclu de mor.Cedeaza la dush sau la nospa,dar eu m-am saturat de starea asta.
Nu vreau sa nasc,dar nici sa zac in pat.

Fleur,vroiam sa te intreb de ce-i dai ceai???
La alaptat nu se da nimic,nici apa,nici ceai.LM tine loc de toate.
Daca chiar vrei poti bea tu ceai de chimen si atunci il ajuti si pe el.
Si inca ceva,il tii destul sa ragaie?Eu statea si jumate de ora cu el pina ragaia tot,altfel avea dureri de burta.


Roxy,vad ca la tine au trecut durerile de burta...te invidiez.

Ma enerveaza sa stau in pat,ca ma umplu de draci.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



38+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daconst

Ma enerveaza sa stau in pat,ca ma umplu de draci.






bine ai venit in club!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:



FELICITARI ANOI. BINE AI VENIT BEBE PETRU CLAUDIU. SA ADUCI NUMAI BUCURII PARINTILOR TAI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Felicitari fetelor care au mai nascut si bafta celor ce urmeaza!
Eu am pierdut cateva zile contactul cu voi pt ca am tot umblat la control, analize, spital etc. Am recuperat acum.
Am semnat si eu azi cu sanador si data ceza este 26.jul. Speram sa mai stea pana atunci.
In rest ma lupt cu caldurile astea si cu greutatea, of.

37+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrrreea spune:

Saru'mana de urare Daconst, la mine persista amnezia si dupa nastere :))
Felicitari proaspetelor mamici si bebeilor noi!

mami de Andrei-David
cezariana 35 saptamani, 2235 gr, nota 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Ce faceti?Nu ma scrie nimeni???
Cred ca va topiti de cald.

Eu am iesit azi totusi ca a avut fi-miu o serbare si imi doream sa-l vad,asa ca m-am riscat.Nu va spun cum se uita lumea la mine...ca la urs.
Am burta imensa si se asteapta toti sa nasc.

Duminica mai are fi-miu turneu de fotbal si iar vreau sa-l vad...apoi fie ce-o fi,pot sa nasc...desi as vrea sa mai stea pina in 23 macar.Dar eu in pat nu mai stau ca o iau razna.Si in plus de asta mai si mananc de sparg.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



38+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:


si eu azi mi am cam facut de cap, adica am facut o gramada de treaba, cu pauze totusi sa "stresez" hemoroidul... dar acum stau iar culcata, ca de regula seara vin contactiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Eu ca de obicei, raman in urma cu cititul si pana recuperez, se trezeste si nu mai apuc sa scriu.

Felicitari proaspetelor mamici, bun venit pe lume noilor piersicute si bafta celor ce urmeaza.

Cu alaptatul e grea.. De la toti dr aud acelasi lucru. Sa nu stea mai mult de 20 min la san. Ca dupa aia e rasfat. Al meu nu se satura din ce ii dau asa ca am mers pe completare cu lp. Ca tineam copilul nemancat. Plangea dupa ce sugea, il puneam la san, se linistea dar nu manca nimic, si uite asa stateam cu el cu orele si tot agitat. Asa ca dc vad ca nu se satura, ii bag un 60 ml de formula si sta linistit. Din pacate au inceput bine colicii si suntem cam agitati, dar sper ca cu infacolul de rigoare mai atenuam durerile. Acum am facut baitza, am papat vreo 80 de lp ca nu prea aveam san, si vad ca doarme...dupa ce azi a fost suuuper agitat. Si din dorintacde a-l linisti, l-am tot pus la san.

Nu stiu ce sa zic, nu e o reteta clasica.... :(( revin

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Carmen,e gru cu alaptatul asta...dar bb vrea sa stea in brate la tine,nu neaparat sa manance.Daca spui ca nu suge la san.
Eu am cedat la primul copil tot asa dupa 4 saptamani,dar de data asta mi-am pus in cap sa insist mai mult.
Teoria e una,practica e alta...of.


Porumbita,eu vad ca nu mai am contractii si nici dureri de burta.Oare sa se fi calmat si sa mai astepte bb sau e linistea dinaintea furtunii?
Ma simt in rst bine,dar parca nu ma pot inca aventura sa-mi reiau programul zilnic...of,si asa ma mananca sa mai fac una alta prin casa.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



38+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Felicitari anoi !

Bine ai venit bebe Petru Claudiu !



Sunt rupta de oboseala, pitica mea incepe sa aiba colici si s-au cam dus zilele mele linistite, noptile asemenea . Ziua cand sa dorm si eu putin, stau cu Sofia care ma alearga dintr-o parte in alta, la pranz cand teoretic ar trebui sa doarma amandoua de cateva zile se trezesc pe rand si apoi ma chinui sa le readorm; Natalia s-a smecherit, vrea numai in brate daca s-ar putea, am incercat si varianta cu suzeta, bluza mea in patutul ei, mangaiat , vorbit etc. Timp de net nu am mai avut ca am fost tot pe drumuri, ba la finante, ba la casa de asigurari, banca, primarie etc; 3 dupa-amieze am fost si la cabinet ca pe toti i-a luat durerea de dinti cat sunt eu in concediu ... si tot asa. As dormi acum neintoarsa !
Caraie ... ma duc sa ii fac baie !
va pup


Mergi la inceput