PRIETENE FARA TITLU (86)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Daniela nu am cuvinte!!!
te imbratisez cu drag, Lili are dreptate: profita la maxim!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ce mai faceti, ce mai ziceti?

noi nimic nou. a trecut si saptamana mea de vacanta si cum am presupus al meu om nu a facut mai nimic pe aici. eu am trabaluit prin pivnita vreo 3 zile, prin casa alte 3. Azi am reusit sa scoatem nitel nasul pe afara. am colindat pe la un targ de toamna.....eu cu 4 copii. A fost ingrozitor de urat, ploie si iar ploie si frig.
De luni la servici, copii la programul de vacanta.
Acum ma astepta un teanc de rufe de calcat,Nu stiu daca mai am chef de ele........masina spala altele.
Mi-am facut cadou un Canon 550D. De 2 sapt sta cuminte in dulap si ma asteapta sa-l despachetez si sa-l incerc. Dar daca nu ma pricep, ar trebui mai intai sa ma dumiresc ce si ucm, dar cand??

V-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Daniela, cu mare intarziere iti doresc " La multi nai-2 cu sanatate, sa fi sanatoasa si sa te bucuri de familia ta.

La noi nimic deosebit. Copii sunt la programul de vacanta saptamana asta. sunt tare incantati. David e daramat numai dupa a 2 zi de fotbal, fetele numai contenesc din povesteala. seline a venit si ieri si azi toata sclipitoare pe fata. cica a machiat-o o alta fata de 10 ani. Sunt o grupa de 9 fete cu 3 coordinatoare, doua "doctorin in spital si una care astepta un baby" dupa spusele piticoatei.........Azi au mancat spaghetii fara sos, ieri hamburger fara carne, doar painea cu ketchup. Maine cica vor fi mai toata ziua in padure



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Buna dimineata !
Mira sa folosesti cu placere noua achizitie. Au meniu beton fetele . E super ca le place.
Daniela tu cum mai esti ?? Ce mai face Ioana ? Cum e cu invatatoarea ? A inceput sa-ti placa de ea ?
Cristina super Razvan in poze pe FB. Se vede ca merge cu placere la scoala. Nu stiu daca te incazeste cu ceva dar si Clara e o neatenta..... grupa mare . Mi-a zis invatatoare ca merge foarte bine , pacat ca pleac ca e asa bine integrat in grup si colaboreaza..dar are momente cand e neatenta.... Sper sa isi revina sa nu o traga in jos neatentia asta . Acum cred ca cu schimbarea la stilul german , vrea -nu vrea va trebui sa devina atenta .
Liliana tu ce mai faci ? Am citit ca ai inceput jobul ? cum e... povesteste....
Denisa tu cum esti ? te simti bine ? Emma ? E mama inca la voi ?
Noi bine... sa zic asa ... profitam de ultimele zile pe aici..... ieri la dentist , caci plomba ce i-a pus-o dentista in Ro acum 2 luni...se pare ca i-a pus-o aiurea .. o tot durea de cateva zile.... am fost ieri si nu era bine pusa, se misca putin si a avansat si caria sub dinte .... Azi mergem la o petrecere de o zii de nastre, vineri la alta . Juma de clasa is din septembrie-octombrie.
Pe mine ma luase o ansietate zilele trecute cu plecarea asta , de nu am mai putut dormi noaptea.....of ... sa ma vad odata acolo si aranjata cat de cat.... M-a luat asa o groaza care vine din faptul ca nu stapanesc limba....mi si groaza cand ma gandes sa ma duc cu Clara la scoala si sa fiu muta
Alataieri bunica-mea implinea 85 de ani . I-a facut cadou la frate-miu de dimineata : a gasit-o cazuta pe jos , lovita la fata , nu mai putea umbla ..... Pe urma si-a revenit pe dupa-masa nu-si mai amintea nimic . Si poate acum sa umble incet . OF , urata boala si asta ... sa nu mai stii nimic din ce faci.....
Bueno , ma pun pe invatat ...germana aproape am terminat manualul pe jumate de an si asta facand nu foarte mult , dar aproape in fiecare zii .
Pupici si da-ti un semn de viata !!
Probabil vom avea nevoie de un capitol nou......cine stie sa deschida ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Fetele , ce mai faceti ????
Clara a avut azi petrecerea de rams bun de la colegi . Ne-am inatlnit mame, tati si copii la un bar la o cafea, am facut prajiturele pt adulti si tort pt copii pe care am scris ¨¨adio colegi , nu o sa va uit niciodata ¨ . Copii(mai bine zis mamele ) i-au facut la Clara un cadou ca sa-si aduca aminte : o felicitare maaare pe acre au scris toti fiecare ce a putut (gen ¨sa-ti amintesti de noi , sa-ti faci prieteni noi, sa fii fericita , nu te vom uita, te iubesc ¨ eu mai aveam putin si ) o poza inramata cu toti copii din clasa si o bratara de argint pe care au gravat numele ei , localitatea si anul . Fica-mea a fost extaziata si emotionata ca nu se astepta la asa ceva .
Of lume..... un nou inceput ...bate deja la usa ...nici nu am cuvinte sa descriu prin ce stari trec ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ce mai faceti fetelor, ma tot gandesc la voi la fiecare.

noi obisnuit. weekendul acesta pe acasa, o asteptam pe Ana si pe Clara , pentru ultima data. , Mai apoi vom trece noi pe la ei in drum spre Ro.
Denisa, am citit putin dincolo cum te mai simti. Ce fac copii?
Daniela ma tot gandesc la tine si la tatal tau. cum sunteti?.
Bee am vazut ca a scris cateva randuri dincolo. Ma bucur sa aud vesti de la ea.
Cristina, voi? cum esti tu?
Lili ce mai fac feciorii?

Va imbratisez cu drag.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

DANIELA ... . Cum sa nu zici tu nimic? Imi pare tare rau pentru pierderea tatalui tau. Te imbratisez tare, tare...... Am ramas fara cuvinte...

ANA - Drum bun pe noul drum pe care pasiti de-acum. Sa aveti parte de o acomodare usoara si de o viata frumoasa!

MIRA - ador povestile tale cu si despre copilasii tai. Cat de greu ti-o fi... da' tare frumos imi pare ceea ce scri tu despre ei.La multi ani ! Sa fii sanatoasa, fericita si implinita.

Noi suntem bine... eu sunt prinsa intr-un iures permanent. Nu prea mai am timp de nimic... Fac multe si pe repede inainte... ma simt uneori, defapt adeseori, ca imi cam neglijez puii. Ei imi cam simt lipsa... Nicolas imi spune ca eu cand vin acasa de la serviciu e noapte si nu mai avem timp sa ne pupacim/iubim. Cosmin imi zice "Sa vii "epede" la mine , mami!"
Trebuie sa ma reorganizez... da' totul se va petrece din mers... Eu simt ca sunt "pe val"... M-am mai implicat si pe la scoala in niste proiecte... trebuie sa-i mai ajustez si lui N. programul extrascolar pentru ca in ultima luna nu am mai avut asa ceva...si a inceput sa se cam plictiseasca . Deh..si lipsa mea din preajma lui... Sunt convinsa insa ca toate se vor randui asa cum trebuie... nu disper ca n-am de ce. Sunt intr-o perioada in care ma simt IMPORTANTA si DORITA/CAUTATA

Va doresc tuturor muuulta sanatate , mamici, copilasi, tatici, bunici... si tot ce alte rude mai aveti voi prin preajma.


PS: Oare cine ne deschide si noua un capitol? Poate vreun moderator..
Mi-e dor de Moni

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Buna seara,
Imi cer scuze ca deranjez ,dar in cautarea mea disperata de solutii pentru problema tatalui meu(melanom malign cu metastaze hepatice si splenice ) am citit topicul vostru pentru Moni -Dumnezeu sa o odihneasca- si vroiam sa intreb daca cumva stiti unde se mai fac trialuri cu ipilimmumab.Multumesc anticipat.
Am indraznit vazand commentul lui pisoi despre anularea programarii in trial-facut probabil pentru Moni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Violeta,

Imi pare rau pentru tatal tau.
Contacteaza-ma pe pm ca sa iti explic procedura.

Curaj mult iti doresc.

Anda

MONI (monica70) are nevoie de ajutorul nostru:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173657&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Fetele,

Cine stie sa deschida un capitol nou?

Vad ca subiectul nostru dispare incet-incet (nu ca as fi eu cea care scrie des...)

, o zi frumoasa,

Anda

Mergi la inceput