Actiunea "Suspendation"(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Tocmai au dat sondaje cu PPDD: a scazut de la 18% la 8%.


si cine a crescut in sondaje?

Aia care au comandat sondajul!


nu stiu ... atit am apucat sa aud, asa repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

In sfarsit,m-am luminat de ce voia Ponta cu orice pret sa mearga la Bruxelles!! facea parte din planul pentru puci, nu puteau declansa aceasta nebunie legislativa fara o sesiune extraordinara a parlamentului, sesiune care nu putea fi convocata decat in anumite conditii, si pentru care era nevoie de acordul celor doi PDL-isti de la sefia camerelor (senat+deputati). Era evident ca Blaga sau Roberta nu ar fi convocat in veci o sesiune extraordinara, si atunci degeaba aveau ei toate cele puse la punct daca nu gaseau momentul sa le supuna la vot!

Asa ca plecarea la bruxelles a fost prima si cea mai importanta conditie pentru a se putea declansa lovitura de stat. Pentru ca in caz contrar parlamentarii plecau deja in concedii, sansa pentru sesiune extraordinara pana in toamna nu mai pupau, si deci basescu ar fi fost suspendat in cel mai bun caz prin septembrie, ceea ce le dadea toate planurile peste cap.

E un intreg puzzel la mijloc, pe care doar daca ai rabdare sa il studiezi il poti descifra. Altfel, cu jumatati de informatii, poti intelege orice altceva!!


Are sens ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

www.evz.ro/detalii/stiri/romanii-fac-haz-de-necaz-parodii-cu-victor-ponta-si-crin-antonescu-de-la-cititori-adunat-991504.html" target="_blank">pentru descretit fruntile

Nerecomandat sustinatorilor USL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Mie analiza asta mi se pare mai buna dar cam porcoasa( a nu se deschide linkul de catre persoanele sensibile!):http://www.kmkz.ro/recomandari-2/tepe-recomandari-2/cum-dracului-am-ajuns-eu-pedelist-sper-ca-usl-ul-e-fericit-acum/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Macovica a dat cu vitriol pe Romanica in Parlamentul european tot cu de-astea, ca , ce conteaza, dc se duce naibii ultima reduta a democratiei sa ne ducem naibii cu totii!


Mey dar tu chiar crezi ca Macovei e buricul parlamentului pe acolo?
Pe bune, sincer crezi treaba sta?

Si parlam. european chiar crezi ca nu se informeaza inainte sa dea vreun comunicat oficial? Crezi ca la ei e circul asta de la noi?
Crezi ca isi culeg informatiile de la Antene? Sau de pe facebook?
In anul 2012???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Apropos de parlamentul european, astialaltii aveti memoria scurta rau, acum cateva luni uslasi mergeau cu para la ei, ca sunt derapaje grave in Romania, sa ne taie fonduri, etc., etc.
http://cursdeguvernare.ro/usl-reclama-la-ue-%E2%80%9Dderapaje-democratice%E2%80%9D-ale-regimului-basescu-si-avetizeaza-ca-europa-poate-sanctiona-romania.html
Atunci unde erati si de ce nu urlati?!

PS: oricate demersuri au facut PSD-isti la UE despre guvernarea pdl, n-au obtinut niciodata vreo reactie atat de virulenta ca cea din ultimele zile impotriva lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Mie analiza asta mi se pare mai buna dar cam porcoasa( a nu se deschide linkul de catre persoanele sensibile!):http://www.kmkz.ro/recomandari-2/tepe-recomandari-2/cum-dracului-am-ajuns-eu-pedelist-sper-ca-usl-ul-e-fericit-acum/


He he ...
Ce mult mi-a placut comentariul asta: " USL a reusit performanta sa reinvie o regula de mult uitata: dusmanul dusmanului meu mi-e prieten! ".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

PS: aseara, la RTV Victor Ponta, suparat nevoie mare pe Macovei ca a reclamat la UE ce se intampla si ca invoca art. 7 din tratat, citez din memorie: " la cat de rau le-a fost maghiarilor sub Orban, ati auzit d-voastra de vreun ungur sa faca o asemenea reclamatie impotriva tarii sale la UE"??. Adica PDL-isti sunt sub orice critica!! Nici mcara ungurii n-au avut curajul sa reclame, insa dl. ponta a uitat sa se uite in propria ograda inainte de-a face asemenea declaratii:

Citat Rovana Plumb ianuarie 2012:
"Nu ne vom opri doar la palierul PE, vom merge mai departe catre Executiv si catre Consiliu, pentru ca privirile sa se îndrepte catre Romania. Daca derapajele democratice vor continua, este clar ca in cadrul dezbaterilor din Parlamentul European se poate invoca articolul 7 din tratat, care înseamn#259; sanctiuni institutionale la adresa Romaniei"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

coracora, pe bune, citind mesajele tale, am impresia ca noi traim in tari diferite!

De fapt ti-as da plusuri cu 2 maini, doar daca ai inlocui basescu cu USL-ul, doamne, nici nu stii cat de bine poti sa surprinzi ce se intampla acum in tara, doar daca ai schimba cele 2 nume intre ele!

ia fa un exercitiu de imaginatia aici si inlocuieste-le:

Citat:
ai auzit de separarea puterilor in statul de drept? Ok, nici Basescu n-a auzit.
Presedintele nu ar trebui sa fie implicat in treburile Parlamentului (organ legislativ), nici in cele ale Justitiei (organ judiciar), nici in cele ale Guvernului (organ executiv), nici in......

Insa el, jucator si "grijuliu" din fire, a tinut sa-si bage nasul peste tot




Mikky, Ponta/Crin socheaza cu declaratiile lor prin media. exact ce li se reproseaza lor, doar fac copy-paste ( ce stiu ei sa faca cel mai bine) si le arunca in carca lui Basescu repsectiv PDL. Nu te mira ca cei ce ascuta antenele si citesc doar declaratiile lui Ponta/Crin asa vad lucrurile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Alt destept, Ciutacu, dupa ce Gitenstein i-a mai tras un pic de urechi: " da' ce, sintem cumva colonie Americana"?



Mergi la inceput