PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Apropo de vacante pe numere: la noi e din cauza ca barbatul nu poate sa-si ia mai mult de 2 saptamani legate de concediu. Mai corect spus, VARA isi ia 2 saptamani si pe urma mai ciupeste cate 4-5 zile maxim o saptamana. Asa ca ajungem sa facem 3-4 iesiri/concedii din primavara pana in toamna. De exemplu si noi acum suntem dupa un weekend lung, daca mai era o zi ii puteam spune lejer concediul nr 1 si in octombrie mai organizam o deplasare de 4 notpi.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea



Am intrat scurt sa-i spun lui Alinuk ca tocmai am vorbit despre ea ... Cica ne leaga cel putin doua cunostintze comune .... Una este prietena ta cea mai buna care este sotia unui fost coleg de al meu de serviciu , si a doua este prietena mea cea mai buna, sora mea de-o viatza care chiar acum sforaie langa mine si cu care cica acum ceva timp ati fost in Bulgaria, in gashca, de un 1 Mai .

Salutari Balanesciene ... Sa vedem daca te prinzi


Alinuk, se poate?? cum sa fi inventat mesajul? :))

Chiar m-a surprins mesajul ei atunci, cat de mica e lumea...

Edit, pt Buflea: si-al meu om a stat vreo 7 ani prin NY, poate va stiti...asta chiar m-ar da pe spate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Alinuk, ce copii frumosi si mamica e pe masura! Iar hotelul m-a socat! Cat a costat? Deci sunt socata de cat de bine poate sa arate.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

stai ca am pierdut mes ala

uauu gabi??

revin cu neuroni mai proaspeti ca acumm o treaba urge la birou



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea



Am intrat scurt sa-i spun lui Alinuk ca tocmai am vorbit despre ea ... Cica ne leaga cel putin doua cunostintze comune .... Una este prietena ta cea mai buna care este sotia unui fost coleg de al meu de serviciu , si a doua este prietena mea cea mai buna, sora mea de-o viatza care chiar acum sforaie langa mine si cu care cica acum ceva timp ati fost in Bulgaria, in gashca, de un 1 Mai .

Salutari Balanesciene ... Sa vedem daca te prinzi


auleoooo cum am pierdut eu mesajul asta
JuliaSM

asadar Laur coleg cu un fost coleg de'al tau!?
ca de Gabi nu puteam sa nu ma prind

salutari, spune-i ca o admir in ascuns pe FB cat de frumoasa e


da, e mica lumea



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Ce lume mica!

As propune un nou capitorl: 'Pinguini din toate tarile, uniti-va! La sushi." Sau Ce mic e ghetarul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

apropos de asta am mai patzit una similara

il mai informez pe omul meu de actiunile in care ma mai implic in sensul ca ii zic 'am intalnire cu fetele'... pana intr-o zi cand a venit sa ma ia de pe la o intalnire ..si eram cu cineva de aici de pe DC....
fosta colega de'a lui




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

alinuk,

daca imi spui ca hotelul din venus e si aproape de mare,imi voi schimba parerea de litoralul romanesc,chiar voi crede ca au inceput schimbarile in bine si pe la noi

mianna,

in rhodos am vrut si noi,dar ne-am temut de criza din grecia.....inca ceva,acolo sunt hoteluri cu all inclusiv,sa nu luam asa ceva????nu se merita???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

mianna,

in rhodos am vrut si noi,dar ne-am temut de criza din grecia.....inca ceva,acolo sunt hoteluri cu all inclusiv,sa nu luam asa ceva????nu se merita???


depinde ce vreti. eu ma bucur ca am luat AI. initial luasem cu demipensiune, fiindca agentia de aici nu stiu ce matematica stia, dar hotarase ca trebuie sa platesc 189 de euro suplimentul, pe cand la hotel am platit 150. ce-i drept, doar incepand cu a doua zi, fiindca nu-i logic sa dau bani pe all inclusive cand ajung la hotel seara la 9.

si mie mi-a fost nitel teama - nu atat de criza din Grecia, cat de reactia grecilor daca-i anunta taman atunci ca le intra tara-n faliment or smth. pana la urma a fost ok. usoare urme ale crizei se vad, adica vreo cateva magazine inchise.

daca aveti de gand sa strabateti insula cu vreo masina inchiriata sau cu alt mijloc de transport, probabil nu merita AI - se mananca bine si la preturi ok la orice taverna. eu insa am stat aproape numai la hotel, la plaja - si doar cu sucurile si cu ouzo mi-am scos linistit banii de supliment.




>>>Continuare

Mergi la inceput