PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Helou- helou.

Am revenit si noi aseara din concediul 2. Cum facea magarul din Shrek - "are we there yet? are we there yet? are we there yet?" a facut zilnic fie-mea... noua zile lungi... numai ca ea zicea "vreau acasa, vreau acasa, vreau acasa".

Am fost intr-un mic tur de Romanica si in Budapesta, cu care am exasperat familia si prietenii care deja intra la idei ca vrem sa emigram (e a treia vacanta in Buda anul asta). Acum ne refacem dupa concediu .

O sa va citesc din umbra vreo 2 zile sa recuperez.

Vacanta placuta celor care inca petrec si spor la munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo pinguinelor

trimiteti si la mine ceva racoare. nu am internet acasa, asa ca sunt izolata cu toate vestile. inca asteptam sa vina modemul, probabil saptamana asta daca ups se indura si ne livreaza.

in rest suntem in parametrii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In parametrii si eu ... parametrii dintre Venus si Saturn .

Ieri am fost la proceduri, va scriu cu noua mea inspiratie zen ... m-a masat o duduie foarte responsabila, alta m-a impachetat in miere si sare si a dat drumul la o caldura sub patul acvatic in care ma scufundasem de am crezut ca m-a pus la fiert cu mirodenii si in final cosmeticiane Ninette mi-a atacat cosurile de pe fatza si le-a stors de putere.
Finalul a fost un masaj acvatic in jacuzzi si o sesiune de sauna unde am mai pierdut niste litrii de transpirate.

Iestite de la zen, am fugit repede cu masina in Mangalia, la placinte dobrogene si seara in Vama, unde ne-am impiedicat de Cargo la Bibi si niste hamsii cu usturoi la o taraba.
Ca sa nu ne invidieze multimea ca am mancat usturoi , am dansatla stuf pe o masa ... nu va oripilati ca am fost complet anonima, mesele erau super aglomerate.
Mi-a placut in Vama, chiar mi-a adus aminte de tinerete, bere proasta, muzica buna si dans pe mese pana la 2:00 AM.

Azi o luam spre frapeul ala de care intreba Androix ... dam blugii de Vama jos si punem rochia cu decolteul rupt intentionat de designer.

Ah, costumul meu de baie este un element extraterestru, unic si provocator de curiozitate, dar nu mi se pare ca ar fi respins juriul turistic de sezon ... in apa, o doamna mi-a cerut voie sa imi ridice fusta, mi-a facut placere ca am starnit curiozitate, dar mi-a parut rau ca nu mi-a ridicat-o altcineva ... doamna era o bunica opulenta care probabil lua notitze pentru dumneaei ... nu-i nimic, inca mai sper sa ma remarce si altcineva, desi, cu tristete spun ca exemplarele masculine romanesti ale litoralului lasa multe de dorit ... comparativ cu duduile care sincer mi-au ridicat invidia in gat. Romancele chiar sunt frumoase, mamicile sunt slabe nene, eu nu stiu cum reusesc , si danseaza foarte frumos si foarte singure, ca se pare ca masculului autohton ii cade gradul carpatin daca se reproduce pe un ring de dans ...

V-am scris de pe plaja, ma duc in apa sa ma racoresc sub fusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

bai nene acu spui ca esti in Venus

acolo am fost si eu cu gashca de plozi, sotzul din dotare si una bunica de serviciu (cu trei teroristi la mare e dilaila)

sa nu zici ca ai fost in Venus la hotel Melodia ca ma oftic rau de tot

sau ma rog...m-as bucura pe de alta parte ca e tare fain acolo.. am avut o surpriza placuta dealtfel


sa va zic una tare de tot de pe plaja de la Venus de Romanica

stai tu frumusel pe un sezlong albit de sare, cu bericica rece'n nas si cinshpe ochi dupa copii ..si deodat' auzi un fluier de te trezeste din cea mai adanca visare

pffuuuuuuuuuuiiiiiiiii (asta e fluierul)
dai sa vezi cine s-a innecat, ce balena a esuat... ce grozavie s-a petrecut
si la trei secunde dupa auzi revelatia:
'toaaataaaa lumeaaaaaaa afaraaaaa
schimbam apaaaaaaaaaaa'


era nenea cu chelie si porumb fiert de vanzare (doar porumbul)

asta da tehnica de marketing si de atras de atentie de clienti



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Helllloooo,
Azi am revenit din concediul nr. 2.

Sambata plecam in concediul nr. 3. O sa ne intoarcem pe 5-6 septembrie.

De data asta ne-am hotarat sa ne cumparam un stick 3G pentru internet.
Nu se mai poate fara.

Nu prea am chef de sporovoiala acum.
Poate pana maine imi revin.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

revenit si eu din concediul numaru' unu, Rhodos, fain - adica asa parea din viteza, eu am fost la incarcat baterii, asa c-am facut blasfemia de all inclusive in Grecia, si-am iesit doar de 2 ori din resort - o juma' de zi in orasul Rhodos, si a doua oara la seara greceasca. fiecare cu piticii lui, ai mei voiau sa danseze Zorba si Sirtaki.

puiul de concediu numaru' doi se petrece la jumatatea lui septembrie, in Budapesta, scopul deplasarii fiind concertul cu Il Divo. am mai zis aici ce draci mi-au facut? in 13 aprilie vad pe FB ca se-apropie timid baietii de estul Europei, concert in Budapesta, fac urgent rezervari, ma milogesc de un amic sa-mi ia bilet de VIP (ca nu-s acceptate cardurile noastre pe site-ul lor)... si in 30 mai anunta ca vin si in Bucuresti asa ca in 20 sep ii vad la Budapesta, cu deplasarea de rigoare, cu intrat in culise si facut poze cu ei, si in 23 ii vad si la Bucuresti (bilet normal de data asta, poze doar la distanta, fara mine in mijlocul lor), ca nu ma rabda inima sa-i stiu aici si sa nu ma duc. si in 24 sep imi vine un audit care o sa dureze 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Alinuk, nu stau in Venus, stau in Olimp la Cocor, dar facem plaja intre Venus si Saturn ... sa nu-mi spui ca ai fost si tu in Venus in perioada asta ca iti dau cartonas galben .. ti-am scris mai devreme ... se pare ca ne leaga ceva cunostinte comune, una doarme chiar acum langa mine. Asa ca daca mi-ai fi spus ca esti prin zona, te intalneai si cu mine si cu prietena mea care cica te cunoaste, ati fost intr-o excursie impreuna.

Am fost la Mimoza si am ramas atat de dezamagita incat mi-am stins amarul cu o clatita cu dulceata de cirese amare si celebrul frape ... amanunte maine ca acum mi-e somn. Incerc sa intru cand ies de la procedura zen de eliminare a celulitei si remodelare corporala ... ha, ha, ha ... sper ca realizati pe ce gargara dau banii, nu ?

Viv, bine ai revenit, ti-am dus lipsa ... deja ai trecut prin doua concedii fara sa ne dai amanunte ... daca si pe al treilea il treci sub tacere, incep sa banuiesc ca ne ascunzi ceva si nu vrei sa stii la ce ma gandesc cu imaginatia mea dezlantuita ... asa ca, daca tii la reputatia ta, dadrumul la mesaje

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Buflea unde-mi scrisesi bre?
ai inventat mesajul invizibil sau am eu orbul gainii

iote ce mica-i lumea

da, in Venus am fost intr-o locatie bestiala
vreau sa si scriu despre asta

am pus deocamdata un mic album aici
http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157631164960446/

vacanta nr 2, nr 3... si cica e criza pe Pamant
oare o fi vreun efect asta cu vacantele multiple/an?!
sau nu va stiam eu inainte de criza...ca atunci o tineati tot intr-o vacanta
iote ce invidioasa sunt

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Helllllloooooooo! Astept detaliile!

Hai ca mi-am adus aminte. Ultima data cand am fost la mimoza a fost cand a mers eu cu sor-mea si 4 kinderi singure la mare, acum 4 ani. SI mi-a stat in gat frapeul pentru ca ne-a apostrofat o baba ce copii prost crescuti si galaciosi si turbulenti avem. Si pe bune, fara modestie si fara nicio urma de subiectivism, copiii au fost chiar mai cuminti si mai linistiti decat in limite normale pentru niste copii care aveau 1, 3, 5 si 8 ani. Pe bune ca nu s-au alergat printre mese, nu au vorbit tare, nu s-au harjonit, nu au plans.

Iar penultima data, cand avea fi-miu un an si un pic i-am dat o lingurita de tiramisu de la mimoza de s-a rahatit in toate zarile vreo luna de zile pana l-a pus soacra-mea pe picioare.

Dar frape ca colo n-am gustat in vietisoara mea nicaieri. Am incercat sa-mi fac acasa dar nu mi-a iesit.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

aham...va dau o adresa de frappe yammyy
testat de mine


la barul de la piscina hotelului Melodia din Venus



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput