PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Strandul se cheama Dambovita si e in Cranagsi.
Are bazine multe cu apa curata. Cam atat pot spune de bine despre el.
Nu are tobogane si alte alea. E searbad si lume multa.





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am vorbit cu ai mei in Romania - frate daca nu a sucit maica-mea programul de m-a zapacit. Acum ceva timp, nu se mai duceau la Sighisoara (acolo unde mi-a recomandat Viviana) ci la Baile Felix. Acum nu se mai duc nici la Felix ci se duc la Herculane - ca au luat nu stiu ce bilete de pensionari si desi au vrut la Felix, s-au ales cu Herculane ... in speranta ca nu se mai schimba programul, stie cineva cum e la Herculane asta? Zice maica-mea ca exista piscina cu apa calda si rece, locuri de joaca si drumetii.



Herculane are o asezare absolut superba. Am facut o vizita anul trecut prin statiune. Este insa lasata in ruina, are un aer deprimant, o plimbare pe strazi pe acolo nu prea iti da o stare de bine. Probabil cazarea este destul de modesta, ce hotel este? Daca este macar unul de trei stele, poate nu are mucegai. Din cate stiu hotelurile care sunt puse in circuit pentru tratament au fost renovate, cred ca sunt conditii umane, mai ales pentru cei mai nepretentiosi. Resursele naturale sunt insa un factor de compensare, ca sa zic asa. Iar daca merg cu o masina au multe lucruri frumoase de vazut. Copiii cred ca se vor simti bine acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Buflea, daca socrela sta pe 1 Mai, si vrei, pot sa fac o vedere intre odrasle. Chiar daca a mea are 14 ani s-ar distra cu ei cu rolele prin Herastrau sau prin Kisseleff.
Sau la patinoarul din AFI. Asta-i un mall relativ aproape. Se inchiriaza si patine.
Eu sunt buna la supravegheat odrasle.

Iar fii-mea se plictiseste pentru ca i-au plecat toti prietenii.

Viv, multumesc mult ... ar fi super din partea mea, nu stiu exact ce-o sa spuna fica-ta ca ai mei au 7.5 si 6.5 ani. Deci sunt cam mici, dar in materie de patinat, cred ca ii fac fatza fetei tale, mai ales fiu-meu. Nu au insa role sau patine, deci varianta din parc cade (cred) ramane aia de la patinuar unde pot inchiria.

In plus, de maine incep cursurile de pictura de la Muzeul Satului de la 10:00-14:00. Ma gandesc sa facem asa, sa-i las 2-3 zile sa intre in programul de pictura si dupa aia o sun pe soacra-mea sa ii propun intalnirea cu tine. Soacra-mea e cam speriata de bombe deci trebuie sa ii fac instructaj inainte, nu poti sa o suni tu direct, ca o sa creada ca vrei s-o violezi si nu de alta, dar poate spune DA si nu ai cu ce, te pun intr-o situatie dificila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Tineretului e departe de ai mei, e aproape de soacra-mea care sta pe 1 Mai.

Ce program de sport ?


E mai aproape decat moghioros oricum
Power 90 de la beachbody. 90 de zile de sport si dieta, cardio si fitness alternativ cu o zi de pauza pe saptamana. Daca il fac pe tot trec la P90X care e urmatorul ca intensitate.

Ce cursuri incep de maine la muzeul satului? Eu i-am inscris pe-ai mei dar modulele tin 2 saptamani si incep lunea. Acum se termina primul modul, noi mergem incepand de luni. Fi-miu e la olarit si fi-mea la teatru de papusi. A vrut la pictura pe sticla da cik e prea mica si au trecut-o la papusarit.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Soacra-mea e cam speriata de bombe deci trebuie sa ii fac instructaj inainte, nu poti sa o suni tu direct, ca o sa creada ca vrei s-o violezi si nu de alta, dar poate spune DA si nu ai cu ce, te pun intr-o situatie dificila





noi schimbam sediul "guvernului" in 16 zile. prim-ministra (io) ramane in functie, a fost votata cu majoritar. de catre ea insasi caci copii au votat cu liberali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix
Ce cursuri incep de maine la muzeul satului? Eu i-am inscris pe-ai mei dar modulele tin 2 saptamani si incep lunea. Acum se termina primul modul, noi mergem incepand de luni. Fi-miu e la olarit si fi-mea la teatru de papusi. A vrut la pictura pe sticla da cik e prea mica si au trecut-o la papusarit.

Mai, ce sa-ti spun, la mine in familie ca la nimeni ... de luni ar trebui sa inceapa si ai mei, fica-mea la oua incondeiate si fiu-meu la pictura, desi eu i-as fi vrut pe amandoi la olarit dar a decis soacra-mea ca nu este igenic si se murdaresc cu noroi (). Si lor cred ca le-ar fi placut mai mult la olaritul ala, dar nu o stiti pe soacra-mea care este microfoba, eu nu am stiut ce cursuri sunt si a facut dupa capul ei. Ce sa mai pun de un scandal acum, faptul e consumat ...

In plus, sesiunile sunt de 2 sapt dar ai mei, pe 23 iulie pleaca la Herculane. Soacra-mea cand i-a inscris nu a intrebat pe nimeni daca perioada aia este buna, ca asa comunicam noi in familie, fiecare face ce vrea, plateste bani si dupa aia ne trezim ca sunt activitatile suprapuse ... prin urmare, s-a gandit ea sa faca un aranjament pe acolo sa ii bage de azi, ca sa castige niste zile - o carpeala de tot rahatul iti dai seama, ca poate copiii care deja sunt acolo sunt avansati in proiectele pe care le fac si apar si ai mei, plutasi, romaneste nu stiu bine, ii mai si desparte ca nu sunt amandoi la aceeasi activitate ...etc.

In fine, s-or descurca ei, dar sunt convinsa ca e o pierdere de timp si de bani, pentru ca nu a fost organizata ca lumea ... dar am decis sa nu ma mai gandesc ca oricum nu pot face nimic de aici si daca le mai sugerezi cate ceva la telefon se ofenseaza de zici ca cine stie ce le spui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix
Power 90 de la beachbody. 90 de zile de sport si dieta, cardio si fitness alternativ cu o zi de pauza pe saptamana. Daca il fac pe tot trec la P90X care e urmatorul ca intensitate.

Ce e asta ? Pe DVD, sau undeva la sala ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Am inteles acum. Ei, o sa le placa, chiar daca nu-s de la inceput, iar faptul ca-i desparte nu e neaparat un lucru rau, ii forteaza sa se descurce Pe de alta parte nu-ti imagina ca ii baga in incaperi diferite, daca au loc acolo unde s-au facut inscrierile gandeste-te la o terasa, prispa de vreo 30 de metri patrati, acoperita, cu mai multe mese lungi cu bancute. Am dedus eu ca la fiecare masa are loc un atelier. Deci nu-s chiar despartiti de tot.
Pai atunci o sa-i vad pe-acolo de luni

Te inteleg perfect cu sugestiile catre socri. Eu tot sper ca ii da al meu pe brazda si tot ii spun sa vorbeasca cu ei, dar eu spun eu aud. Daca ma apuc sa ii zic eu ceva socrellei iese cu circ, se lasa cu lacrimi innodate in barbie, iti vine s-o iei la palme sa-si revina.

EDIT: e pe DVD, intra pe beachbody.com ca sa vezi despre ce e vorba, eu l-am procurat in stil balcanic

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Io sunt o lenesa. Nu am fost never sportiva. Adica de la 25 de ani in sus nu am mai practicat niciun sport in afara de si mersul pe jos.

Azi am facut sport casnic.
Ah, nu e ce va inchipuiti, doar am desputit camera fii-mii.
Asta am facut toata ziulica si acum sunt stoarsa.

Sed in balcon la o tigara si ma uit ca dupa vantoasa de dupa-amiaza e o imputiciune crasa. UF! Nu pot sa ma culc pana ce nu fac curat. Si mi-e asa o sila de fulgii astia de porumbei!

Si nu vrea sa ploua si pace!
Si concediul asta care nu mai vine!




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

trimit eu ploaie cui doreste. e la oferta, de trei saptamani ploua in fiecare zi.
azi am mers in oras cu boraca, sa-i iau pantofi cu toc. si feciorasul a comentat obraznicos catre sora'sa ca "fetitele de 14 ani nu poarta tocuri!" si desgiur ca au iesit scantei, iar eu i-am lasat sa se dueleze.
am vazut o geanta roz, frumoasa tare dar costa 70 euroi. parca prea mult ptr mine in perioada asta. in schimb mi-am luat pantaloni scurti, in asteptarea unei vacante la malul marii.

ultima stire medicala e ca am urticarie. de la ce inca nu se stie, si precis nu se va afla prea curand. vinovata ar fi branza cu mucegai pe care o mananc din cand in cand. poate ca ar trebui sa trec pe mancaruri aromate cu urzici si papadie.

Viviana, da copila nu participa la curatirea camerei? io am instaurat regula asta de vre-un an si ceva si de se fac soareci si balarii in camerele lor nu pun (eu) mana sa fac nimik. inca nu s-a ajuns la situatia asta critica, boracilor le place ordinea si curatenia. cred ca-i vinovata o gena de la mama lor.

Mergi la inceput