PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:


asta e cu acul in balon:
www.youtube.com/watch?NR=1&v=nhJAfcogrEU

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

hai ca va dau de lucru, sa nu ma injurati

stiati de ce poarta piratii un ochi acoperit??
explicatia mi s-a parut exceptionala si mie...dar copiilor

cumva ca avea o pb la un ochi???
eheheeee
ia de vedeti de ce:

http://www.youtube.com/watch?v=tqOoi9O3jrI
(cam in genul asta se petrec spectacolele lui Leon, copii pe jos, pe sus, un cadru prietenos si relaxat)

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Am reusit sa citesc putin din urma, m-am distrat copios, am ras in hohote pe alocuri si ar fi foarte tare daca nu m-as gasi in public, respectiv pe aleile muzeului satului pe o banca si un domn aflat in apropiere mai are putin si vine sa ma intrebe de ce rad asa cu pofta, ca in desenele cu tom si jerry.

Buflea, pai probabil de-aia nu ti-am gasit copiii ca eu m-am tot uitat dupa o pereche de copii blonzi cu ochii albastri Ma bucur ca tatal tau a primit o veste buna, cred ca au plecat deja la Felix asa ca le doresc un sejur placut!

Sa va zic cu oala mea: m-am laudat ca n-am incidente cu oale arse din zilele noastre dar s-a intors roata. Printre picaturi am reusit sa ajung la mama sa iau caise sa trag un gem ca anul asta au rodit mult dupa o pauza de doi ani in care nu am vazut o caisa. Mai si intr-un avant muncitoresc fara precedent consortul meu mi-a umplut taica vreo trei caldari sa-mi ajunga pentru urmatorii nu 2 ci vreo 5 ani! Si uite-ma pe mine ce am stat in noaptea dinaintea plecarii cu cortul sa curat caisele si sa le pun la fiert ca altfel coapte cum erau le gaseam clocite la intoarcere. Si am ales eu cea mai mare oala din dotare, pe care in tineretile mele am cumparat-o anume pentru facut toba, si am pus caisele la facut. Problema e ca fiind foarte inalta nu am avut cu ce amesteca pe la fund asa ca a ramas o mare pata neagra cred ca de la ceva zahar netopit care s-a ars acolo cu spor timp de vreo doua ore. Am mai dat o sansa oalei ca mi-a promis consortul meu ca o freaca azi dar daca ajung din muzeu si-o gasesc tot asa arsa mi-e teama ca ma lipsesc de ea si oricum pana la toba gasesc eu vreme sa cumpar alta.

Ei si cum v-am povestit am fost cu cortul, am gasit un loc de vis din care nici nu plecasm si faceam planuri sa ne intoarcem la toamna. Nu am cuvinte. Nu este un loc de campare propriu zis, a fost o exceptie ca am fost primiti cu cortul acolo si nu am platit absolut nimic, in schimb am avut toate conditiile: toaleta, dus cu apa calda, frigider si loc de luat masa. Cu toate conditiile locul este amenajat superb, statul cu cortul foarte pitoresc, animale de care copiii mei s-au bucurat si de care nu se mai saturau. Am plecat de-acolo incarcati de bucurie. Cat pe ce sa plecam incarcati si de peste dar din cauza ca am avut portbagajul plin pana la refuz si bagaje inclusiv la picioarele copiilor am renuntat sa luam lada frigorifica dupa noi asa incat ce in ultima zi sotul a pescuit sportiv.
E frumos cu cortul dar am ajuns la trista concluzie ca nu ne ajunge masina si e o adevarata provocare sa incarcam bagajele necesare asa incat sa incapa tot. Drept care visele mele de fugit in weekend se vad spulberate: nu merita atata efort ca sa fugi de sambata pana duminica. Mai mare stresul decat beneficiul. Acum la cat am cheltuit pe cort si accesorii n-o sa-l punem in cui macar pana se amortizeaza investiia. Mai vedem noi dupa.

Ma duc sa vad ce mai fac copiii astia si trec pe la intrare sa sug o cafea de la un automat, asta e sticluta mea de energie. Poate cu putin noroc nimeresc azi magazinul sa targuiesc niste ciocolata neagra, asta ca sa nu zadarnicesc opinteala zilnica cu baiatul ala muschiulos care-mi tine mie de urat in incercarea disperata de a slabi si eu macar doua kile acolosha...

Revenind in zilele noastre astept cu nerabdare sa se termina tabara de vara. Mi-a iesit pe nas cu varf si indesat. E drept copiii s-au simtit minunat si s-au distrat pe cinste dar pentru mine a fost un chin pe care nu stiu inca daca il mai repet anul viitor. Inca nu reusesc sa inteleg ce anume ma epuizeaza in asa hal incat ajung acasa sleita de puteri si cad pur si simplu lesinata pe canapea. Sunt lipsita total de energie si nu vad de ce, ca aici nu fac nimic, doar ma plimb dintr-un loc in altul pe aleile muzeului de cateva ori pe zi in rest stau pe-o banca. Cred totusi ca nu asta ma sfarseste asa, sper ca nu e cvea mai grav.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Cum 5-6 roluri din alea, mai? daca esti la regim :D. noi incepem cu 6, inca 6 inca 6 si tot asa, ca de aceea e all u can eat :)

Bai nene - nu poate omul sa se dea sofisticat ca "pac" vii tu sa dai cu palma adevarului peste fatza ... trebuia sa ma lasi o zambila delicata care se satura din 4 roluri de sushi ... normal ca in stomacul meu de camila, incap mai multe (nenumarate) bucati de sushi si normal ca la oferta aia de acolo e greu sa ma opresc la 4 ... na, multumita acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix
Revenind in zilele noastre astept cu nerabdare sa se termina tabara de vara. Mi-a iesit pe nas cu varf si indesat. E drept copiii s-au simtit minunat si s-au distrat pe cinste dar pentru mine a fost un chin pe care nu stiu inca daca il mai repet anul viitor. Inca nu reusesc sa inteleg ce anume ma epuizeaza in asa hal incat ajung acasa sleita de puteri si cad pur si simplu lesinata pe canapea. Sunt lipsita total de energie si nu vad de ce, ca aici nu fac nimic, doar ma plimb dintr-un loc in altul pe aleile muzeului de cateva ori pe zi in rest stau pe-o banca. Cred totusi ca nu asta ma sfarseste asa, sper ca nu e cvea mai grav.

Androix, aceeasi parere evaziva au si bunicii nostri despre tabara asta dar copiii s-au distrat de minune. A zis ca le-a placut, cica si-au facut niste prieteni - hahahah, fiu-meu cica "mama am facut un friend din Texas, stii Texas este un loc la 2 statii de tramvai de Bica ". Inteleg ca nu i-ai reperat, cica au stat una la oua si unul la pictura in final. Azi a fost ultima zi, ca pleaca la Felix.

Ce ai facut cu dulceata aia pana la urma ? Ca de oala nu ne pare rau, dar dulceata de caise, facuta in casa, de mana omului ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Bai da cum e sa arzi aceeasi oala de doua ori? Vad ca-mi iau revansa bine de tot. EVIDENT ca am gasit oala la locul ei asa cum am lasat-o aseara si mi-am zis totusi s-o crut asa ca am pus putin apa in ea, am galgait niste rivex de aragaz peste si am pus-o pe foc. Pana am auzit-o sfaraind iar. Tare de tot! Inca n-am aruncat-o, e asa mare ca trebuie dusa jos si mi-e tare lene. O mai iert o zi doua.
Cu gemul ce sa fac, e gata, la borcane pe balcon. Unul s-a halit deja la cort. Toti prietenii cu care am fost m-au laudat de gustos mi-a iesit gemul de caise si mai aveau putin si lingeau si borcanul gol.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mda, si eu zic sa ii faci vant - pe scari, daca zici ca esti la etaj si oala trebuie dusa jos .

O sa ziceti ca sunt obsedata, ceea ce poate e adevarat ...dar s-a intamplat ceva cu "my boobs". Am pus azi pe mine o rochie care va jur ca o aveam de vreo 5 ani si acum parca (?) iar ma incape, dar va jur fetelor ca e decoltata pana la buric ... eh, pardon, putin mai sus. Oare cum imi statea acum 5 ani ca acum le-am inghesuit cu pumnul inr-un sutien si sutienul in rochie si ce sa spun, nu arata rau, dar stau asa ca spuma laptelui fiert, in buza, gata sa se reverse . M-am uitat in oglinda toaletei de 3 ori pana acum ca ma cam deranjeaza "boob-ilita" asta la birou, ba mi s-a parut ca am vazut un coleg ca inghitea in sec si nu ma privea in ochi ... WTF ?

Ma dau eu "sexi and I know it" la gym dar parca nu sunt pregatita sa ma flutur cu asta la serviciu. Ma gandesc daca nu o fi "push-up-ul" de vina, dar daca nu port din asta de le impinge in fatza ma lovesc peste genunchi si ma incomodeaza la mers . Bai si am alaptat numai 3 luni* 2 copii = 6 luni. Ce or face fetele alea care alapteaza pana la 3 ani ? Ca mai lungi ca ale mele nu cred ca se poate, sau poate da ...

Ca sa mai atenuez efectul, mi-am pus ochelarii de vedere pe nas, macar de la gat in sus sa arat a contabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Muicaaaa, pleaca omu' doua saptamani si umpleti douj'de pagini. Rusinica!

Buflea - la capitorul dezbracati cea mai tare faza mi s-a parut iin Crazy Stupid Love - 'seriously?! It's like you're photoshopped?" www.youtube.com/watch?v=ay9QMnrLWTo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ay9QMnrLWTo

Viviana - si eu detest sa spal vasele si am luat masina (doua chiar, ca la tara unde facem graterele in weekend se adunau mai ceva decat acasa).

Mianna - cand e vorba de pantofi: fara numar, fara numar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Mianna - cand e vorba de pantofi: fara numar, fara numar!





ba cu numar cand plimb troller-ul dintr-o parte in alta - acum am reusit sa plec cu doar o pereche de pantofi si una de sandale, pentru vreo 9 zile. ufff, si-s in Cluj, unde-i magazinul meu preferat de ... pantofi. insa trolleru' de-abia se-nchide, nicio sansa sa mai intre o pereche, iar cu doi de-odata nu prea cred c-as reusi sa ma incalt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Eu de aproape 1 luna fac naveta Valenii de Munte - Bucuresti. E lung drumul dar merita seara sa stau sa ud gradina si sa pun pe mine bluze ca sunt 17-20 de grade cand in Buc sunt inca 29-30. Buflea, gradina aia are doar 6-8 pomi si flori, nimic comestibil care sa necesite plivire/ puricare etc . Asta + tuns thuja si trandafirii + bibilit zorelele imi ocupa tot timpul si cam sar sesiunile de pinguineala.

Am avut prima tura de concediu in Palma de Mallorca unde ne-am simtit super. Ar fi fost si mai super sa avem o Bebelincozaura mai marisoara, ca la venerabila varsta de 26 de luni abia mai facea fata sa urce dealurile pana la hotel de 2 ori pe zi. Plus ca mersul cu ea la plaja = transhumanta. Deci merita, mai ales fara copil (astept rosiile storcite pentru mama rea care sunt). Urmeaza tura 2 in august, la Budapesta, de care ne-am indragostit (e a treia excursie acolo), tot cu ea, apoi 6 zile undeva singuri - inca nu stim unde.

Lady si Julia - cum e cu bebei mici?
Mihaela, ce se mai aude cu insula fericirii?
Rall, ceva noutati?

Buflea si Mianna, vad ca va distati, nu gluma.
Aqai, nu am putut vedea pozele dar ma bucur ca toate v-au iesit cum v-ati dorit.

Alinuk

Mergi la inceput