PINGUINII delibereaza - capitol interimar

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

[quote]
Alinuk, n-am inteles ce proiect ai pentru sapt viitoare, speli peretii sau vopsesti cu vopsea lavabila ?


Nu as putea sa prestez doua operatii cand exista lavabil cu putere de acoperire mare.
La elanul pe care il am la astfel de actiuni... no way!

(Bill Gates a spus ca daca are ceva dificil de indeplinit va pune mereu un om lenes sa o faca, pentru ca omul lenes gaseste solutiile cele mai simple.. clar vopseaua lavabila cu acoperire mare e inventata de un om cu lenea cat casa, caruia lenea mea ii e recunoscatoare )

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

alinuk, ce-a spus bill gates se potriveste la fix cu citatul din semnatura mea, in mare parte ma caracterizeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Citat:
citat din mesajul lui buflea

[quote]
Alinuk, n-am inteles ce proiect ai pentru sapt viitoare, speli peretii sau vopsesti cu vopsea lavabila ?


Nu as putea sa prestez doua operatii cand exista lavabil cu putere de acoperire mare.
La elanul pe care il am la astfel de actiuni... no way!

(Bill Gates a spus ca daca are ceva dificil de indeplinit va pune mereu un om lenes sa o faca, pentru ca omul lenes gaseste solutiile cele mai simple.. clar vopseaua lavabila cu acoperire mare e inventata de un om cu lenea cat casa, caruia lenea mea ii e recunoscatoare )

- ce inseamna "acoperire mare" ?
O pui pe perete si sa latzeste singura ?

Aqai, esti prea analitica soro, pai cine s-a mai gandit in ce arome se coc ouale alea acolo cand iti fierb creierii ? Intrii in sauna, stai 5 min, iesi rosu ca un rac si cumperi ouale de la barul de "naturale", asta dupa ce ai vazut coshuletele in sauna. Una peste alta, nu auzi ca au gust de OUA ... oua de gaina, vreau sa spun si nu te mai gandi la prostii, da ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Pai tocmai ca m-am gandit ca is prea incinsi creierii saunistelor; am zis ca e bine sa-ti ofer o poza "la rece" just in case ca te tenteaza sa mai dai banii pe... alea. de ce-or fi

Macar pana acuma zici ca ai o scuza, ca nu te-ai gandit :)



Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
pentru cafele cu necunoscuti confundati cu fosti iubiti tocmai mi-am pus strategia asta in carnetel ...

Ma citez singura dar ma penetreaza un moment de sinceritate ... azi am lunch cu un VP of Sales, se numete "networking", da ? In traducere libera "pilaraie" sau "pilarit" ... adica periat eventuale, necesare "pile", ca tot ramane barbata-meu in curand fara job.

Pana imi va spune Viviana cum sa desfasor conversatia dupa ce ii marturisesc adevarul, eu ma gandesc cu care dintre fostii iubiti sa-l confund ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Pai tocmai ca m-am gandit ca is prea incinsi creierii saunistelor; am zis ca e bine sa-ti ofer o poza "la rece" just in case ca te tenteaza sa mai dai banii pe... alea. de ce-or fi

Macar pana acuma zici ca ai o scuza, ca nu te-ai gandit :)

Cuvintele sunt harta mintii.




Nu-mi place semnatura ta, este mincinoasa, acuzatoare si ruineaza reputatii ... nu vezi ca eu vorbesc numai de barbati ?
Schimb-o ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ups, la reputatia mtale nu m-am gandit... ce-o fi fost in capul meu?

Cum preferi? pun steluta mic la subsol si zic

cu exceptia unei doamne care doar vorbeste despre barbati semi-dezbracati si cu muschi afisati la vedere ca sa ne tenteze pe noi restul muritoarelor si sa ne duca in bucluc

Sau o schimb cu totul? Sau mai bine fara? Iote cata treaba imi dai in loc sa stau sa pritocesc la standard costing...



Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

[quote]

- ce inseamna "acoperire mare" ?
O pui pe perete si sa latzeste singura ?




de lunga poate sa fie cat de groasa, de scurta sa nu fie prea subtire

muei acopera toata arta abstracta ostrogotzeasca de peste an, fara sa mai spal peretele
ca la anu o luam de la cap


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

Ups, la reputatia mtale nu m-am gandit... ce-o fi fost in capul meu?

Cum preferi? pun steluta mic la subsol si zic

cu exceptia unei doamne care doar vorbeste despre barbati semi-dezbracati si cu muschi afisati la vedere ca sa ne tenteze pe noi restul muritoarelor si sa ne duca in bucluc

Sau o schimb cu totul? Sau mai bine fara? Iote cata treaba imi dai in loc sa stau sa pritocesc la standard costing...
_
Cuvintele sunt harta mintii.

Uite, facem un compromis ... pune-o asa cu indoiala ca sa pot si eu sa par serioasa ... ceva de genul :

Cuvintele (nu ?) sunt harta mintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ia sa vedem daca-i mai bine asa.

Alinuk, te-ai indurat sa renunti la arta ostrogoteasca?


Semnatura eliminata la cerere :D
Si completare pt clarificare

Appearances ARE deceiving

Mergi la inceput