PINGUINII delibereaza - capitol interimar

PINGUINII delibereaza - capitol interimar | Autor: corap

Link direct la acest mesaj

dat fiind ca alegerea democratica a noului titlu dureaza, propun acest capitol interimar in care sa ne hotaram asupra titlului capitolului urmator

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bird, pai nu le-am dat masina pentru ca ... si mie imi place sa colind magazinele . Si cum in mod normal nu am timp de asemenea sesiuni de shopping, am profitat si eu ... plus ca nu stiu, noi avem in familie doua reguli pe care le agreem de comun acord - masinile nu le dam niciodata nimanui si nu dormim niciodata la prieteni - daca suntem la 1-3 ore de condus de casa, indiferent de ora, ne intoarcem acasa si daca suntem mai departe, stam la hotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am vorbit cu ai mei in Romania - frate daca nu a sucit maica-mea programul de m-a zapacit. Acum ceva timp, nu se mai duceau la Sighisoara (acolo unde mi-a recomandat Viviana) ci la Baile Felix. Acum nu se mai duc nici la Felix ci se duc la Herculane - ca au luat nu stiu ce bilete de pensionari si desi au vrut la Felix, s-au ales cu Herculane ... in speranta ca nu se mai schimba programul, stie cineva cum e la Herculane asta? Zice maica-mea ca exista piscina cu apa calda si rece, locuri de joaca si drumetii.

In Bucuresti de cand au ajuns stau numai la strand - se duc tocmai in cuca macaii, la strandul Moghioros ca sunt nu stiu ce tobogane mirobolante ... e ceva cu Drumul Taberei asta - ca am auzit ca exista si patinuar deschis vara in mall-ul din Drumul Taberei.

Ai mei stau la Bucur Obor, stie cineva vreun strand din asta cu aceleasi distractii ca cel de la Moghiors ?

Nu stiu exact de ce intreb ca de maine se taie distractia - se muta la soacra-mea care i-a bagat in cursurile de pictura la Muzeul Satului - cred ca v-am mai spus ce (ne)creativi sunt copiii mei, da ? Cred ca lectiile astea de pictura sunt un fel de pedeapsa, cumulata cu faptul ca soacra-mea nu are desene animate (nu are cablu) si nici aer conditionat. In fine, o sa supravietuiasca cu Nintendo in cada de baie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

dat fiind ca alegerea democratica a noului titlu dureaza, propun acest capitol interimar in care sa ne hotaram asupra titlului capitolului urmator


deci avem deja presedinte, ops pardon capitol interimar?

prevad ca ramanem la guvernare. a propriilor case, nu la parlament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Buflea, nu e niciun strand aici in zona. In nordul orasului e tineretului strandul-tineretului.ro peste drum de muzeul satului dar nu are tobogane. Oricum daca ai rabdare sa te uiti pe pozele de pe site-ul ala care merge atat de greu o sa iti placa ce vezi. Eu vreau sa merg cu copiii vara asta candva. Sunt datoare o iesire la strand pentru ai mei si pentru nepoatele mele. A devenit un fel de traditie de vacanta sa-i scot eu o data la strand

Eu sunt cu spinarea in pioneze. Pfff acum mi-am amintit ca v0am sciri un mesaj in zorii zilei si pe urma mi-a picat netul va povesteam ca m-am muncit ieri cu programul meu de sport ca am avut-o pe sor-mea pe post de public spectator si m-a incurajat frenetic de abia ma pot misca de cocoasa.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Tineretului e departe de ai mei, e aproape de soacra-mea care sta pe 1 Mai.

Ce program de sport ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

imi place ca am suspendat un capitol si ca avem unul interimar. Acu' astept referendumul.

Aha, mi-ati amintit de strand.
Am uitat sa va spun ca sambata m-a carat fii-mea la strand.
A trebuit sa cunosc o mamica cu a carei fata e prietena si nu o lasa in parc cu fi-mea pana nu ma cunoaste.

ca m-am plictisit ingrozitor (io care's volubila... zau daca am gasit vreun subect comun de conversatie) . Mama ceia nu a vrut sa stea pe nisip si am stat in iarba pe niste coji de seminte sub un artar.
Din acel artar au picat sistematic omizi albe paroase. Am strivit vreo 3 cu popoul, altele le-am cules de pe picoare, una din par, una din costumul de baie. Aia din costum se indrepta vertiginos tot catre popou!!! si am scos-o bucati, mai intai capul si apoi restul.

Am mintit. M-a intrebat odrasla cu speranta-n glas ce parere am despre acea persoana si i-am spus ca e Ok. M-a intrebat daca m-am simtit bine si i-am zis ca da.

Fetita e super. Altceva nu mai spun.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Cum, mai, alt interimar?

Sunt curioasa ce iese... cu ghetar nu ati vrut, cu inghetata cu ciocolata - nu, cu brrc, iarasi, nu... cu atatea mofturi, dom'le, o sa ne apuce toamna in interimat. Atunci ce-o sa mai fie... ? O pastrama de berbecut, un mustulet, ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:


Hahaha - Viviana, groaznic cu omizile. La ce strand sunt omizile astea ? Este ceva cu mamicile de fete si maica-mea mi-a spus ca fiu-meu isi face prieteni mai usor ca baietii sunt lasati mai liberi pe toboganele alea dar ca fica-mea nu prea si sta numai cu baietii. E drept ca fica-mea este si mai timida dar cica fetele sunt si supravegheate mai bine. Pentru ca este singura printre baieti si se si simte foarte bine (desi da frate-sau cu ea de pamant de nu se vede) zice maica-mea ca fica-mea nu este deloc asa de cuminte precum cred eu ... surprinzator dar o cred. Eu spun ca e cuminte in comparatie cu frate-sau, deci oricum cand sunt numai ei doi, ea ia mereu locul 1. Dar se pare ca in colectivitate, nu mai e asa de lipita de pereti.

Una peste alta, este ora 20:00 in Romania si copiii mei, veniti de la strand, picau de somn - cica mananca branza cu rosii si ardei, "salam de pizza" (ce naiba e asta ?) si parizer de nu au aer, carnati, mici si cartofi prajiti - hahahah, exact chestii care nu le au aici. Maica-mea sustine ca mananca de sparg.

Maine pleaca la soacra-mea ... nu prea imi convine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In alta ordine de idei, am fost ieri la o alta clasa de zumba si nu mai era duduia cu dansurile tribale, era duduia tatuata cu "I'm sexi and I know it" ... a scos untul din mine, are o clasa numai de cardio, m-am uitat asa in ultimele 15 min in oglinda si am vazut o fatza tumefiata, rosie si transpirata pe care trona un ranjet de durere si oboseala. Eram eu, deloc sexi, m-am recunoascut dupa tunsoare ...

Interesant ca duduia africana era si ea in sala, printre executante - cred ca invata, o fi mai noua si pana acum nu stie decat dansurile populare de la ea din trib pe care aici le-a numit "zumba".

Asta este a 3 zi de supa de varza ziua si zumba seara si nu am slabit nimic. Mai am o speranta sa fie cantarul de acasa prost ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buflea, daca socrela sta pe 1 Mai, si vrei, pot sa fac o vedere intre odrasle. Chiar daca a mea are 14 ani s-ar distra cu ei cu rolele prin Herastrau sau prin Kisseleff.
Sau la patinoarul din AFI. Asta-i un mall relativ aproape. Se inchiriaza si patine.
Eu sunt buna la supravegheat odrasle.

Iar fii-mea se plictiseste pentru ca i-au plecat toti prietenii.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput