Tatici doar cu numele nu cu inima!

Tatici doar cu numele nu cu inima! | Autor: miley2012

Link direct la acest mesaj

Sunt mii si mii de tatici care isi abandoneaza copii...familia!!La 20 deani am ramas insarcinata cu prima mea fetita!!eram fericita doream acest copil....dar fericirea si bucuria nu a tinut decat 4 luni cand tatal fetitei a plecat ....fara sa-i pese ca peste aproape 5 luni avea sa se nasca o parte din el si o parte din mine-fetita noastra!!!A plecat,nu s-a mai interesat de noi,ne-a uitat!!!Dupa ceva timp m-am recasatorit si am ramas dinnou insarcinata....imi era frica sa nu mai trec prin ce am trecut prima oara!dar din pacate este o vorba mare DE CE TI-E FRICA NU SCAPI NICIODATA!!dupa ce am nascut un ingeras de baietel....dupa ce baietelul implinise 1 anisor,tatal lui,sotul meu...a plecat in germania si nu sa mai intors!!!Eu mi-am refacut viata greu dar foarte greu,Am intalnit o persoana deosebita care ma ajutat sa trec peste tot,m-a ajutat sa uit o parte din trecut....si sa-mi cresc copii abandonati de taticii lor!!Si astazi este langa mine si avem 2 copii impreuna fetita si baietel iar cu inca 2 copii ai mei din casniciile anterioare avem 4 ingeri de copii!!Tatal baietelului meu si-ar dorii acum sa vina sa-si vada copilul....acum eu va intreb pe dumneavoastra DACA ATI FI IN LOCUL MEU CE ATI FACE??I-ATI DA O SANSA SA-SI CUNOASCA COPILUL CARE ACUM ARE DEJA APROAPE 6 ANISORI??????????????????

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

hm, greu de raspuns la aceasta intrebare...desi, poate ar fi bine sa isi cunoasca tatal natural...oricum pt baietel tatal lui va ramane cel care l-a crescut, pe el il concepe ca fiind taticul adevarat.
imi pare rau ca ai trecut prin asemenea momente grele, iti admir curajul
sa iti traiasca ingerasii si sa va bucurati de ei in aceasta formula in care sunteti acum, o familie adevarata


Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Baiatul stie de tatal lui natural?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miley2012 spune:

da baietelul stie de tatal sau natural pentru ca el locuieste la 2 casi distanta de noi......si acum fiind in tara il vede mereu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miley2012 spune:

MULTUMESC PENTRU INCURAJARE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miley2012 spune:

NICI EU NU MA POT DECIDE CE SA FAC....ESTE GREU PENTRU CA BAIETELUL STIE DESPRE TATAL LUI NATURAL,STIE CA NU SOTUL MEU ACTUAL ESTE TATAL LUI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

parerea mea este sa il lasi sa il cunoasca, daca asta isi doreste. mai ales ca stie ca el e tatal natural.
l-a recunoscut ca fiind copilul lui?


Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In acest caz este o chestiune de drept natural al copilului.
Da este dreptul natural al copilului nu doar sa isi cunoasca tatal natural, ceea ce se pare ca s-a realizat, ci chiar sa relationeze cu acesta in calitate de parinte/copil.
In cazul in care ii ingradesti acest drept tin sa precizez ca dincolo de aspectele legale (incalci legea) exista si aspectul moral si natural pentru ca nimeni nu iti poate ingradi tie in calitate de parinte dreptul de a relationa cu copii tai si in exact aceeasi masura si egalitate nimeni nu are dreptul sa ingradeasca relatia dintre un parinte (mama sau tata) cu copii lor.

Nu stiu daca m-ai inteles. In fata copilului parintii acestuia sunt absolut egali in raport cu copilul indiferent daca exista sua nu o relatie intre parinti si de natura acestei relatii.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

daca tot stie copilul ca actualul parinte nu este tatal natural, n-ar fi mai bine sa-l intrebi direct pe baietel ce doreste?

Eu am crescut alaturi de tata vitreg si de cand ma stiu mi-am dorit cu ardoare sa-mi cunosc tatal adevarat. Ne-a parasit pe mine si pe mama cand eu aveam 3 ani. Nu -l mai tineam minte. Visam ca este puternic si ca va avea grija de mine. La un moment dat mama m-a intrebat daca vreau sa-l cunosc. Am acceptat bucuroasa. Dupa cateva intalniri tatal meu s-a plictisit si nu m-a mai cautat. Am ramas cu un gust amar, dar macar mi-am linistit sufletul stiind cine si cum este tatal meu. Povestea asta s-a intamplat cand aveam 6-7 ani. Imi amintesc ca ma pregateam de clasa 1.
Ti-am povestit pentru ca banuiesc ca si baietelul tau se intreaba uneori cine ii este tatal natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miley2012 spune:

eu nu as vrea sa incalc nici o lege......nici un drept dar imi este greu fiinca deabia acum cand e marisor vine sa-l caute??eu m-am chinuit mult cu el foarte mult....Copilul este pe numele lui fiindca am fost casatoriti...si chiar si acum sunt pe numele lui si eu si copii !pentru ca nu am divortat!!!Am sa incerc sa-i acord o sansa sa-si cunoasca copilul chiar daca nu merita!!!!!Pote ca peste o luna pleaca iara iar copilul va ramane dezamagit cu intrebarea DE CE NU MAI VINE TATA? ,dar de dragul copilului am sa incerc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asa este firesc. Natura trebuie sa decida si va decide singura.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput