Licurici de ianuarie-februarie 2009 (168)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Vero, ai slabit prin dieta sau mergi la sala?

Din septembrie vreau sa ma inscriu si eu la sala. Sper sa ma tin de ea.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Ar fi o tragedie daca nu as mai alapta, v-am zis ca ea mananca 95% san. Eu am slabit deja de la 95 la 73 (22 de kg) si nu am avut nici o problema cu laptele, acum nu mi-o disparea daca mai slabesc 7-8 kg:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

miere din experienta zic ca ultimele se duc cel mai greu
parca am citit undeva ca maiscade productia dupa efort fizic accentuat,dar nu mai stiu unde...

eu mai am de dat 3 kg de tura asta si inca vreo 3-4 (idel 5 ) dinainte
dar in afara de iesit cu ei in parc nu fac nimic, abia sapt viitoare o sa am controlul de 6 sapt insa cat nu se inchide cezariana nu prea am tragere de inima sa fac ceva


crisspy eu l as lasa la prg lung

roxana sanatate multa evei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu fac foamea azi, ma pregatesc de colonoscopia de maine ... si nu am nicio tragere de inima...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Rox, sanatate Evei.

Crisspy, Tudor statea la program lung si mergeam cu Ilinca sa il iau in jurul orei 4 cand se deschideau portile . Era mult mai bine decat la ora 1, cand ii dadeam cu totul programul peste cap Ilincai, ca ea la ora aia trebuia sa doarma.

Porumbita, bafta maine! Eu imi aduc aminte ca mamei i s-a facut o anestezie usoara ca sa suporte mai bine colonoscopia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc de sugestii fetelor, si eu ma gandeam sa "rup pisica in 2" si sa mearga din prima la program lung si daca nu se adapteaza deloc sa trecem la scurt.

Andre-ea ai dreptate, trebuie sa tin cont si de programul Andrei. Bafta la slabit!

Porumbita bafta la colonoscopie, uf ca stiu de la mami ca nu e usoara deloc (nu vreau sa te sperii, cred ca stii si tu cum e). Stiu ca si mamei i-au facut anestezie, tie oare au voie daca alaptezi?

Eu am ajuns la 60kg cu Atkins, fara sala ca nu ma urnesc deloc. Singura miscare e cu copiii prin casa si pe afara si acum de cand a luat-o Andi la pas sa vedeti fugareala . As mai da vreo 2-3 sa fie acolo de rezerva , dar deocamdata zici ca sunt gravida, poftesc la chipsuri ceva de speriat , as manca non-stop!

Rox sanatate Evei! Niste poze ceva din vacanta nu ne arati si noua ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Rox, sanatate multa Evei!

Criss, eu Bama cumpar de la Reno din Galeria Auchan. Am mai vazut o data la Leonardo, dar nu stiu daca era doar o intamplare. Eu ii ador ca sunt de f buna calitate. Si mai am vazut incaltaminte f buna pt bebei la Humanic in Sun Plaza, i-am luat si de acolo lui Vladut, super moi si usoare.

Bafta la gradi tututror si adaptare usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Mersi Anna, am reusit si am gasit aseara ceva la Piciul, cel mai mic nr 18 e un pic mare pt ea dar se descurca. Aseara m-a plimbat o gramada, deja imi e mila de spatele meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
capitol nou

Mergi la inceput