Licurici de ianuarie-februarie 2009 (168)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Vero La Multi Ani pentru Leo!
Bee ma bucur sa citesc despre voi. Si Stefan are un alt comportament, si eu de abia astept inceperea gradinitei.

Va anunt ca deja a trecut timpul, iar pe 10 septembrie voi incepe munca( Elena face 2 ani in decembrie) insa ma intorc mai devreme deoarece sunt niste probleme la firma, se fac disponibilizari( sper sa nu ma afecteze), cert este ca tipa careia i-am predat este insarcinata.. asa ca nu are cine sa o inlocuiasca..
In fine vom vedea.. Astazi cat am mers la job, i-am dus pe amandoi la gradi... Elena a fost ok, cu exceptia faptului ca a facut pipi pe ea, nu a cerut deloc la olita, insa Stefan a fost"nazdravan" mi-a spus educatoarea ca nu-l recunostea! oricum de pe 3 septembrie intra in forta amandoi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Vero lui Leo, sa creasca mare si sa fie sanatos si fericit! Am vazut pozele, ai 2 copii superbi

Noi suntem binishor, eu m-am luptat cu o raceala in week-end, pare sa fie pe trecute insa au inceput maimutzele sa stranute si chiar sa tuseasca (mai mult Andruska)...sper sa nu raceasca ca duminica avem petrecerea de 1 anisor.

A capatat tot mai mult curaj cu mersul, in week-end s-a tot plimbat prin casa, iar in parc nu mai vrea sa mearga tinuta de manute, se smulge din mainile mele...si bineinteles ca pica in fundulet.

Trebuie sa-i cumpar incaltari adecvate acum, ca noi tot cu prewalkeri suntem , dar nu gasesc ca are talpa super mica, de bebelus de 6-9 luni

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Criss, vezi la Bama ca au incaltari super pt bebei mergatori, eu de acolo l-am incaltat pe Vlad si stii ca el a mers de micut. Ce fetita mare ai, nu-mi vine sa cred ca faceti petrecerea de 1 an deja Sanatate multa ca sa iasa perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Vero, multi ani inainte voinicului tau cuminte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Criss, vezi la Bama ca au incaltari super pt bebei mergatori, eu de acolo l-am incaltat pe Vlad si stii ca el a mers de micut. Ce fetita mare ai, nu-mi vine sa cred ca faceti petrecerea de 1 an deja Sanatate multa ca sa iasa perfect

de steluta norocoasa Luca-Vlad si de minune roz Eva Maria





Mersi Anna, unde gasesc incaltari Bama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Buna dimineata si de la noi. Prima zi de gradinita (la gradi noua ) pentru Aidan. Am avut emotii, ma gandeam ca nu o sa vrea sa mearga dupa o pauza de 3 luni dar a fost extrem de entuziasmat, am stat un pic cu el apoi mi-a facut cu mana si mi-a zis sa ma duc ca el are treaba.

El sta la program lung 8 - 14.30 (asa e programul la gradinita asta). Deci mananca si doarme acolo si eu il iau fresh:).

Aici il trimit cu pachetel de acasa si imi place mai mult asa pt ca pot sa ii controlez mai bine alimentatia, la gradinita veche le dadeau numai porcarii si am tras-o destul cu constipatia si fisura anala cara din fericire s-au rezolvat amandoua in vara asta cu schimbarea dietei.

Acum sunt singura cu Nadia acasa si e o linisteeee...imi tiuie urechile. Ea isi face de lucru cu tot felul de jucarii. Se ridica in picioare si a inceput de cateva saptamani sa faca pasi pe langa mobile. E asa de scumpa. Cu mancarea stam la fel de prost, gusta din toate cantitati minuscule si in rest tzatza e de baza, maine avem controlul de 9 luni, sunt tare curioasa ce greutate are, eu o estimez la vreo 9 kg. E foarte vorbareata, se cearta cu Aidan pe jucarii, il impinge:)


foloseste cineva de aici scutece de panza (cloth diapers). aveam o intrebare privitoare la spalat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

LA multi ani Vero pentru Leo! Ce norocoasa esti!!!

Sotul a facut abonament la o sala super de fitness (au sute de aparate, psicina, spa, sauna, tot ce vrei si ce nu vrei). Ne-am gandit sa mergem impreuna si sa lasam copiii la kid's club, un fel de daycare in incinta cladirii. ei bine Aidan nu a avut nici o treaba, s-a jucat...Nadia in schimb...dupa cinci minute ne-au sunat sa mergem sa o luam ca era vanata de plans si urla in continuu. Asa ca acum mergem pe rand. Aseara am fost la zumba, piscina si sauna, parca eram alt om cand m-am intors de acolo, mai relaxata, cu capul limpede.

Trebuie sa ma apuc de treaba pt ca am 73 de kg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata doamnelor
ce vesti frumoase pe aici!
Leo la multi ani, sa fii sanatos si fericit!
Andra e fetita mare deja, face pasi... nu mai zis de Nadia... care parca-s bucatica rupta Eva
noi am fost plecati vreo saptamana in Bucovina, apoi la Bicaz.... in rest acasa, ceva plaja, mai nou maimuta s-a captusit cu o enteroviroza de care tragem de vreo 2 zile. cam atat de pe frontul de est.
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Miere ma bucur sa aud ca ii place lui Aidan la gradinita noua. Eu am un presentiment ca la noi o sa se lase cu plansete gramada peste 2 saptamani cand incepem si noi .

Inca nu stiu daca sa-l las la program lung - 8:30 - 17:30 - eu fix la 17:30 ies de la munca si nu ajung la timp sa-l iau, ar trebui sa se duca mami cu Andra sa-l ia, sau sa incepem cu program scurt 8:30 - 12:30 si vedem cum se adapteaza. Noi avem mari probleme cu mancatul singur si inca nu am scapat de scutec la somn.

In plus cred ca o sa le fie greu unuia fara altul, asa de tare s-au obisnuit ca le este foarte greu cand sunt despartiti, Andra il cauta prin toata casa.

Felicitari pentru Nadia mobila, maine-poimaine te trezesti ca noi cu ea umbland prin casa . Pai eu zic ca stati bine la 9kg la 9 luni chiar si numai cu tzatza de baza.

Bafta la slabit!

Carmen si restul fetelor bafta si voua la gradi!

fetele, o zi usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Va multumesc tuturor pentru urari
Bafta celor ce incep gradinita si noi ne numaram printre ei
Crusspy, Roxanaz - sanatate la pitici
Miere intru si eu in club la slabit . Cred ca e unul din motivele intarcarii la Leo. Probabil nu ii mai ajungea lapticul sau nu mai era consistent...Plangea la san, ma musca si nici nu prea manca...deci daca mai vrei sa alptezi poate sa mai amani slabitul.
pupici la gasca

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

Mergi la inceput