Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (26)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

buna fetele,
daca i-am scos muculeti verzi din nas are infectie ?sau raceala ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Ane, nu e bine sa aiba mucisori verzi, cel mai bine mergi maine cu ea la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

buna fetele,
daca i-am scos muculeti verzi din nas are infectie ?sau raceala ?

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2292582467172.124140.1027338712&type=3




pai cat de verzi? Intreb pt ca culoarea lor e maroinu verzuie, nu? sau cum? Nu stiu ce sa spun...Banuiesc ca dc esti ingrijorata o fi ciudata culoarea pe care o au... si mai bine sa o vada doctorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Se pare ca nu sunt singura cu suparari...Va multumesc de incurajari! Voi incerca sa-i dau incolo pe totzi...
In legatura cu marul cu biscuite, m-am saturat si io pana peste cap! "dar mar cu biscuite nu-i dai?" Offffff


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

anca, spune-le si tu "nu-i place"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

na fetelor ce va apuca?hai fruntea sus,optimism pt voi si bb,ca ei sunt singuri care merita!
cati,anca,ane si bela !!!
denisa multa sanatate mami!!!
leti ma bucur ca bb e bine acum!
multa sanatate bebeilor bolnaviori! !!
la multe lunite Ioana Andrada si Antonia!!!
si eu sunt satula de varianta mar cu biscuite ,pana si mama a luat-o razna si tot ma tampeste sa caut biscuiti fara gluten.
lexi i-am luat si eu cereale de la humana,cele cu mar,potisa pui si lp daca vrei,azi i-am dat prima oara,nu le papa ca si grisul,dar merge.
fetelor mi-e dor de miha, de matza si nici lady nu ne mai scrie ca alta data.
fetelor cu cate doi bb va admir,dar si pe celelalte,care sunteti singure cu bb,eu am ajutoare serioase aici, si tot ma simt cateodata obosita.
va las ca acus mi se trezeste gaza si incepe programul sexy de trezire la 1ora jumate,daca am noroc,la 2 ore .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Catiushor- si eu am avut o frumusete de depresie care nu mai disparea. Cu greu am reusit sa trec peste. Mi se parea k pt mine nu mai am timp deloc si k trebuie sa stau numai cu copiii. Dar mi-am dat seama k daca eu nu ma ajut sa depasesc starea nimeni nu ma poate ajuta.
Asa k mi-am facut un abonament la un aparat de slabit si masaj ( LPG se cheama ), si in plus ma duc o data pe saptamana la sala si sauna. Sotul meu sta cu copiii in timpul asta k nu avem cu cine ii lasa. M-a inteles si el si acum totul e ok.
Sophia- bebelusul meu are cam acelasi program cu al tau. Doarme mai mereu. De la 11 la 8 dimineata, apoi se trezeste, mananca, adoarme iar pana pe la 9,30. Apoi mai doarme pe la pranz, mai spre seara si apoi noaptea. Raportam si noi la aproape 4 luni 8 kg.
Am inceput si noi usor cu decalotarea seara dupa baita, dar numai dupa ce il ung cu cateva picaturi de vitamina A uleioasa. Asa mi-a spus o mamica de 2 baieti care nu a avut probleme cu fimoza.
Saptamana asta mergem si noi la controlul de 4 luni si o sa vedem ce sfaturi primim cu diversificarea. Revenim cu informatii.
O zi buna tuturor si multa sanatate bebelusilor bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Buna dimineata!

Raportam o noapte bunicica, desi s-a trezit de 3 ori, a mancat si s-a culcat la loc. Banuiesc ca recupereaza.

Fetele din Bucuresti, am vazut ca prognoza spune ca saptamana viitoare (de marti pana joi) vor fi maxime de 29 de grade, punem de-o intalnire? Sunt egoista, stiu, dar din august imi va fi mult mai greu sa particip...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

s-aveti o zi buna.

noi ne-am savurat piureul cu pepene galben si nectarina, plus 2 masuri cereale si fugim in parc.



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

buna fetele,
daca i-am scos muculeti verzi din nas are infectie ?sau raceala ?

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2292582467172.124140.1027338712&type=3




mergi la doc.poate fi una din doua, poate fi nimic

medicul e cel competent!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput