Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NovDec2012 spune:

Petrojola, bine ai venit.

Ne lasi UM si DPN ca sa trecem in listuta de la prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Madalina felicitari pentru rezultatele extraordinar de bune, sa dea D-zeu sa fie asa pana la capat.

17+ sapt cu o minune de fetita cu fundita, Doamne iti multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aqua80 spune:

Alexa: a dat foarte mult fina ta la nastere la CF2.Si eu am nascut prin cezariana acolo in iunie 2009 si cu 1500 lei.acum nu sunt dispusa sa dau mai mult de 2000 de lei (doctor+anestezist+asistente sala de nasteri).la neonatolog nu am dat nimic pt ca nu m-a invatat nimic referitor la copil ba din potriva, cand mi l-a adus in salon si i-am spus ca are icter ca-i galben a spus ca mi se pare si apoi i-au facut analize la sange si uite asa am stat 4 zile in spital in loc de 3 zile.
cu ce dr a nascut fina ta si cat i-a dat lui, la anestezist, etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Madalina felicitari pt rezultatele f frumoase!
ps: ce scrie pe foaie, cat sunt Ir-urile?

NovDec azi am updatat albumul.fetelor eu sunt sg care are album pe picasa?? hai cu toate!!!
bagati mare!!!! :)) fiecare sa aiba cate un album in care sa isi puna poze . Fiecare album sa se numeasca chiar nick-ul de aici ca sa stim cine e in album.

eu am pus poze cu burtica;)

19+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionII, 3 Magne B6, 1 Acid folic, 2 Cetebe, 1 Aspenter ; 3 NO SPA pe zi, la nevoie; 300mg utrogestan vaginal pe zi;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa1986

Citat:
citat din mesajul lui onutz83

'Neata, cucuietele!
Deny, iti multumim pentru grija si speram sa auzim cat mai curand vestea cea buna de la tine
Bubulici, stai ca vin, poimaine schimbam si noi saptamana
Bioana, ce norocoasa esti ca ai scapat de un stres - cu cine nasti, cat dai, cui si cum, bleah.
Petro, bine ai venit!
Alexa1986, oau, 50 mil la CF2? Bine, lasand la o parte orice spital ar fi, 50 mil la stat? Mai fetelor, sincer se exagereaza cu spaga in Ro, sa fim seriosi, oricum platim la asigurari de ne sar ochii si inteleg (sa zicem, desi sincer nu prea inteleg) ca vai,
trebuie sa mai dam cate o atentie pentru ca asa s-au obisnuit si bla bla, dar, din nou, 50 mil o nastere la stat???? Daca i-as avea as fi prima la usa la Regina Maria. Bine, ii voi avea oricum, dar exista viata si dupa nastere, trebuie sa mai si mancam, facturile vin in continuare si de unde fac rost de bani daca ma trezesc cu o super factura in caz de complicatii vreau sa fie exact ultima grija.
Eu in principiu voi naste la Sp. Universitar, daca ramaneam la primul doctor ar fi fost Filantropia, but well. Dar nu am de gand sa las 50 mil acolo.

Dar lasand asta la o parte, dragi nesimtitoare, va anunt ca eu va parasesc
Oau, ce a fost aseara in casuta lui , super petrecere, nu alta Dupa viermuiala care nu mai e timida de vreo 2 zile mi-a tras vreo 3 suturi de am sarit in sus la propriu Pe urma mi-a mai dat cateva ghionturi mai sus, imi si imaginam cum da el cu pumnisorii lui mici... Mi-e atat de drag de el, in sfarsit devine real

Onutz 19+


Onutz a dat 50 de mil pentru ca a pus-o sa cumpere nu stiu ce medicamente, la doctor a dat vreo 20 de mil pentru cezariana, anestezist, moase, asistente(alti bani) si multe alte lucruri care a pus-o sa le cumpere ''cica'' pt copil.Sa nu va mai spun de o nastere la Cantacuzino, dupa nastere asistentele tot bateau apropouri ca ar avea ceva copilul, de intrasera astia in panica de dadeau spaga si in stanga si in dreapta sa intrebe ce are copilul pt ca doc le-a spus ca e perfect sanatos si asisitentele le spunea ca inca nu au un rasp concret, de fapt copilul nu avea nimic dar ele(nenorocitele) stiau ca daca baga omul un pic in spaima o sa isi umple buzunarele mai bine, in fine asta e ROMANIA. Sper din toata inima sa existe si spitale de stat de incredere, unde sa ne putem duce fara teama sa batem la usa lor in caz de nevoie.

17+ sapt cu o minune de fetita cu fundita, Doamne iti multumim.



eu nu am dat atat,amajuns cu totul la 30mil:).la neonato nuam datnimic, desi ea ar fi vrut dar nu avea de ce, la medic am dat si la anestezista(super femeie - a avut o mana sa-i dea DD sanatate)si la asstentele de la copii si de la mine.la no nu a indraznit nimeni sa ne faca figuri si fitze, sa zica ca are copilul ceva....acum nuvreau sa supar pe nimeni, dar cand te vede mai speriat...atunci profita si baga mana la buzunar.iar acum o sa ma dau eu la asistentele de la copii ( erau 3 ture - una cu o super femeie, celelalte numai nesimtite)..alea chiar au fost jegoase si tratau mamicile cu fundu..

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Gata burtili, v-am pus si io poze unde a zis Denny. Fara tzitzi ca mi-e rusine

gogoasa hormonizata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

vreau si io parola!!


Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Cu-cuuu, burticutzeleee, vreau si eu parola;daca o am,in weekend o comit!
Vin curand sa povestim, acum am un milion de acte de rezolvat.
pup!

20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Hai ca v-am trimis eu la amandoua parola fetelor prin PM.


hai la incarcat pozici!!!!!!!!!!!

19+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionII, 3 Magne B6, 1 Acid folic, 2 Cetebe, 1 Aspenter ; 3 NO SPA pe zi, la nevoie; 300mg utrogestan vaginal pe zi;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Salutare!

Vreau si eu parola de la album!

Va citesc si nu imi vine sa cred, prea multi bani. Eu o sa nasc natural, sper sa nu fie alte probleme, si mai mult de 7 mil nu am de gand sa dau (dr+moasa) La asistente nu le dau nimic, nu le-am dat niciodata. La noi copilul imediat ce e vaccinat e adus in salon cu mama.

Si eu sunt calita, cum mai spunea cineva si apoi daca sunt tratata rau ma revolt, nu le dau bani sa isi schimbe comportamentul. Din toti anii petrecuti in spitale, ba cu sarcinile, ba cu copiii, am invatat ca nu trebuie sa taci.

Mergi la inceput