Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {25}

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Aly, lasa fata sa doarma, somnul ii face bine in timpul bolii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

nu mai are temperatura,iam dat si nurofen,doar ca doarme,dar papa laptic ,hrana solida nu o vrut si nu am insistat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Uca, bine ai venit printre noi! Daca si dupa nastere esti la fel de frumoasa cum te-am vazut eu in pozele de pe FB, cred ca-mi tai venele! Am stat cu fii-miu in brate cat ti-am vizionat pozele de la nunta iar individul a stat numai cu gura cascata, lasand sa-i curga balele pe la colturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aly k somnul ii face bine, se reface organismul...tu insa sa verifici temperatura sa nu creasca prea mult si tine-o cat mai dezbracata

aerelian el doarme ok si noaptea acum mai putin somul dupa masa de 6 jumate in rest doarmede rupe caci se mai trezeste rares cantand sau strigand cate ceva caci uita ca doarme bb si el nici nu misca

faith noi analizele le facem numai la synevo si recoltam la grozovici ptr cupilasi ca e super ok tipa de acolo de la copilasi
echo le=am facut la medicover la dr Ioan care cred ca este si la emilie irza...este un dr de exceptie

cainele meu e rau iar...are iar hemoragie ...se pare ca e o tumora, fratele meu e plecat si a ramas pe mine decizia: ce facem cu el?...sunt pilaf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Referitor la stimulentul de insertie, in sectorul 6 actele se depun in luna premergatoare inceperii activitatii.
Deci eu vreau sa incep pe 1 august si va trebui sa depun actele pana pe 31 iulie.
Mi se pare o aberatie, mai ales ca unul din doc (adeverinta) trebuie completat la serviciu, care certifica ca x a inceput activitatea cu data de... 1 august de ex.
Pai cum frate a inceput activitatea daca cererea e datata inaintea inceperii activitatii?
Cred ca mai trebuie CI, CN copil, copie extras banca.
Cererea se download-eaza de pe internet, e aceeasi ca cea pentru intrare in CIC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Bun gasit,

Sophia bine ai revenit printre noi, te asteptam!!!

Faith, multumesc si-a mai deschis sotul firma? Ca sa suportam caldura eu pun in dormitor 3 boluri pline cu gheatza. Adica pun cate 2 l de apa in 3 pungi care se topesc in bol...le schimb dimineata, pranz si seara.Poate iar e un procedeu anevoios si complicat demn de mine, insa pe noi ne ajuta sa mentinem un 26 grade in dormitor fara AC sau ventilator.

Noi suntem bine. ne-am obisnuit cu noua situatie.Ma bucur ca Gruia nu face pipi cat doarme, nici ziua nici noaptea. Abia apuc sa mai mananc. Adica no, ii tin pe ai mei numai pe cartofi fierti si salata ca nu mai apuc sa gatesc. Cu diversificatul nu ne dam peste cap.Inca gustam.

Lady - multa sanatate la pitica si...rabdare. Off, ce greu iti e si tie

Lexy - putere, trec si astea

aly_k - cu laptic trec ei de boala, e mai bine asa. solidele nu isi au rostul acum.

Sanatate la bebeluseii bolnavi!!! ma bucur ca Gruia nu mi-a facut probleme pana acum, m-ar fi daramat psihic la cat de sensibiloasa sunt perioada asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Toate trec...Caty...cu bine, cu rau, cu ras, cu plans.Si devin amintiri...pe care le vom depana peste ani!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Bulinuta, ai PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Buna dragele mele

Eu nu prea mai reusesc sa scriu, dar ma inspir de la voi...
Momentan noi suntem la mare, Leti - nu ne-am intalnit pe aici, cand ati plecat ? Este foarte frumos, distractiv, o vreme minunata si o apa caldaaaa...

Antonia se simte foarte bine si ne acomodam foarte bine programul, astfel incat suntem toti 4 in permanenta: la mare, la piscina, la restaurant, la somnicul de pranz, la terase seara pana la 12- 01....

Nu stiu ce vom face saptamana viitoare in Buc , pe caldura asta...

Papam LM si 150 ml de LP pe zi. Cand ne intoarcem acasa vom incepe diversificarea.

Am citit de bebelusi bolnaviori- multa sanatate!

Va pup !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Alexandru bulgaras de Matza

Apropo Matza ai mai rezolvat cu depunerea dosarelor ptr indemnizatie si alocatie?

Cati super ideea cu gheta. o pun si eu azi in aplicare
Mihaela sunteti bine? Papa fetita? Te-ai mutat la munte?
Lady ai scapat de febra?

In afara de Andrei mai sunt bulgarasi cu dintisori? Au facut febra inainte sa iasa?

Mergi la inceput