Aspirante optimiste(798)!Felicitari Katy82!!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Alex, hai ca lumea are nevoie si de bebei flegmatici . La atitudinea de-o avusi perioada asta, iese un ardelean d-ala molcom, ne-stresatu', ne-agitatu'

Hello, girls ! Suntem pe aici, rasfoiam, spionam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

MeAlex, merci de incurajare , si totusi...poate ca era mai bine daca mai faceam un eco chiar mai aproape de ovulatie, macar pentru linistea mea sufleteasca...Foliculii in ziua 11 au fost de 19, 17 si respectiv 17 mm. Dr mi-a zis ca toti foliculii care ajung sau depasesc 20 mm se vor sparge si vor elibera ovulul, si ca la mine vor atinge toti 20 mm pana la ovulatie. Oare a fost prea putin un pregnyl de 5000, poate trebuia sa fac 2?

in asteptarea unei minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

diarnyina, eu zic sa prestati si in seara asta. Mie medicul mi-a zis sa prestez a doua seara dupa injectia de declansare iar Dana a ramas prestand doar in seara zile in care a facut injectia.


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Diarnyna in niciun caz progesteron inainte de ovulatie, eventual bea cate putin vin rosu pana treci de ovulatie si da , eu zic sa mergi sa vezi daca ai ovulat sa nu iei progesteronu cand nu trebuie, eu cand nu aveam programare mergeam aproape de sfarsitul programului la cabinet si trebuia sa ma vada

aaa, era bine daca faceai si teste de ovulatie, daca esti aproape de famacie, incerci sa nu faci pipicateva ore si bagi un test

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Emilia, am prestat si aseara (seara zilei in care am facut injectia) si am stat cu picioarele pe pereti vreo juma de ora , si in seara asta avem iar program artistic, si maine seara cu siguranta.
Am plecat cu atata optimism la drum luna asta, fiind prima luna dupa laparo, trebuie sa fie "luna mea". Luna asta se va intampla minunea mea

in asteptarea unei minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Bob pentru cateva secunde ma incurajam ieri gandindu-ma la tine ca ai ramas in luna urmatoare dupa stimulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Draguta am sa iau in seara asta teste de ovulatie si am sa le fac. Merci pentru sfat

in asteptarea unei minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Bob, , asa sa fie, bebe flegmatic si ardelean!
Diarnyina_s, n-am facut niciodata Pregnyl, nu stiu ce sa zic legat de concentratie. Si eu zic sa mai prestati. Progesteronul inhiba ovulatia. Cand esti sigura ca ai ovulat, as zice sa pui 400 mg Utrogestan sau 2 pastile de Duphaston. Duphastonul e si imunomodulator si ajuta uterul sa permita implantarea si sa nu respinga embrionul.
Nu stiu unde gasesti de azi pe maine liber la ecografie...Suna la toate clinicile, poate gasesti vreun loc liber, uneori se mai gasesc si asa din scurt, ca mai anuleaza careva...
Draguta, excelenta ideea cu testele de ovulatie! Si eu votez pentru vinul rosu...ca l-am si testat, la mine a mers din prima.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Luna viitoare bag si eu vinul rosu , am mai bagat dar aveam probleme la trompe, de atunci nimic si rau am facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Draguta am luat cateva pastilute de aspenter, dar dupa ce am aflat de sarcina nu am mai luat. Nu iau fara recomandarea medicului.

Sunt in 5+ . Doamne ajuta sa fie bebe sanatos.
http://lmtf.lilypie.com/NIPjp3.png

Mergi la inceput