Aspirante optimiste(798)!Felicitari Katy82!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Miky da am mai trecut prin asta dar nu ca acum, pana acum a avut neamuri dar nu vorbea cu ele,doar cu un nepot la care ii dadea bani, acum dintr-o data s-au trezit toate ca ar putea avea grija de ea mult mai bine decat noi in schimbul apartamentului si o intarta sa spuna minciuni, la spital m-am ingrozit de lucrurile pe care i le-a zis doctorului si cred ca doctorul nu avea de ce sa imi spuna mie prostii daca ea nu ii spunea.In fine asteptam, sper sa pot obtine o consultatie la psihiatrie sa ii dea un tratament adecvat poate se mai linisteste putin, clar are nevoie de tratament.
Fetelor eu luna asta nu stiu daca am sanse la bebe, adica nu am timp sa ma gandesc, nu prea ne arde de prestart si stresul asta ca nu stiu in ce barca sunt ma darama, nu pot face nimic.



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Miha
Luiza, wow, ce trece timpul, deja un an. Sa iti creasca mare si ascultator baiatul! Tot in orasul natal esti sau ati plecat dupa sot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Miha imi pare rau de problemele pe care le ai numai de un stres in plus nu aveai nevoie. Am trecut si noi prin asta cu o matusa si mi-a mancat nervii, eram numai un stres si pana la urma am last-o in pace cu toti banii pierduti numai sa ne scapam de ea ca ajunsesem de traiam numai in certuri.

Eu am inceput sa iau aspenter pt preconceptie si m-am trezit cam pe cand era gata folia ca imi curgea intr-una sange din nas si m-am gandit ca nu e de bine asa ca l-am intrerupt. Am tot citit pe forum de Femibion asa ca o sa incep sa iau desi dr nu mi-a zis nimic de el. Sper sa nu fac rau sa am alte efecte adverse.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!! va las o !!1
azi merg sa donez niste sange pentru analize, cele de rutina, sa vedem cum stam!!!
o zi buna tuturor!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

'Neata fetelor!
va multumesc pentru sustinere
sotul meu este un om foarte ok, fidel, ma iubeste, e de casa, se poarta frumos
numai ca... uneori inebuneste - adica - dimineata nu se poate discuta cu el de obicei. de cele mai multe ori ne vedem fiecare de-ale lui dimineata
in ultimul timp insa a inebunit si el - ma atzatza, ma enerveaza, ma subestimeaza - si de aici certuri care iau amploare pentru ca suntem amanoi orgoliosi (eu sunt capricorn si sunt un numnte de mandrie iar el e gemeni si e cu 2 fetze - de multe ori sunt efectiv doi oameni diferiti)

acum ca eu sunt la menopauza si am nervi cat sa bat toata armata chinei ..... iese cu scantei de la orice....

deci motive majore n-avem insa uneori cand vad ca vorbesc singura de 4 ani de zile...... mi se mai ia......
acum ne-am impacat dar am avut o lunga perioada in care am strans frustrari si deja nu-l mai suportam. acum ne-am descarcat si suntem cat6 de cat ok

azi pelcam oricum la tara si o sa ne relaxam 3 zile jumate

Miha, despre problema ta, era bine sa fi facut cu baba un contract de vanzare-cumparare cu clauza viagera (si asa erati toti acoperiti: baba era linistita ca nu o dati afara cat traieste si voi erati linistiti ca nu are cine va ataca)

nu aveti asa ceva nu?

tatal meu a facut acelasi tip de contract cu o fosta colega de serviciu, mult mai in varsta si acum e totul in regula.

pupici

Aspenter (75 mg) 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Buna dragutelor!
Am venit si eu la cafea kmy ms , e fff gustoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Moni poate ca o sa-ti prinda bine sa stai un pic departe de forum, am trecut fiecare dintre noi prin astfel de momente. Poate ca la noi, astea mai "peste 30 ani" presiunea este mult mai mare. Am inceput sa simtim cum varsta ne apasa. Dar astea tin doar de mentalitate, daca am fi trait intr-o alta tara nu cred ca ne-am fi simtit atat de " in varsta". In tari mult mai civilizate decat a noastra varsta optima pt a deveni mamica este 38-40 ani. Asa ca tine capul sus, incearca sa nu-l bagi in seama o perioada pe sot, pune pe balanta toate clipele petrecute impreuna si vei vedea ca incet , incet balanta se va inclina catre clipe minunate! Sigur vine si vremea noastra, sigur Dumnezeu vrea ca noi sa ne platim anumite polite pt ca apoi sa devenim niste mamici minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Moni ma bucur ca sunteti mai bine.
Miha are dreptate Moni, tb un contract, daca nu a fost facut v-a facut viata un cosmar batrana. Vecinii perete in perete l-a ingrijit pe batranul care a locuit in ap in care stam noi ani de zile. Batranul le-a promis ca le va lasa casa. Totul a fost pe vorbe. Si bineinteles ca neexistand nici un contract la moartea batranului ap. i-a revenit fiului, care nu s-a ingrijit de batran absolut deloc, o pramatie de om. Fiul a vandut ap. pe care l-am cumparat noi, iar vecinii au ramas cu milostenie facuta inaintea lui Dumnezeu. De aceea vorba latinului ”Vorbele zboara, ce e scris ramane”!

Sunt in 5+ . Doamne ajuta sa fie bebe sanatos.
http://lmtf.lilypie.com/NIPjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Fetele eu imi programasem un concediu in Grecia, inainte sa aflu de sarcina. Am dat chiar un avans dar am hotarat mai bine sa pierd avansul decat pe bebe. Cei cu care ne programasem concediul au cam strambat din nas pt ca deja programasem cu ce masini sa mergem si cum sa impartim banii de benzinadar am zis ca e mai bine asa pt bebica. Este per cea mai critica a sarcinii acest prim trimesctru si nu vreau sa risc sa stau in soare sau in masina 9-10 ore cat va dura drumul. M-au considerat mofturoasa, dar eu zic ca am procedat corect.

Sunt in 5+ . Doamne ajuta sa fie bebe sanatos.
http://lmtf.lilypie.com/NIPjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osuparata spune:

Katy, felicitari pentru bebita si felicitari pentru decizia luata de a nu mai pleca!Chiar daca pierzi banii si poate o vacanta de vis, PRIORITAR e copilul, mai ales ca nu "ti-a picat pe nestiute", ci te-ai chinuit! Cat ii priveste pe prieteni, inseamna ca nu-ti sunt cu adevarat prieteni daca si-au pus doar interesele lor inainte de toate! Ori sunt egoisti, ori sunt invidiosi ca voi ati reusit, de aceea reactioneaza asa! Stai cat mai linistita si relaxata! O sa aveti timp de vacante! I-am "reprosat" si Anei cand a fost plecata in concediu, bine ca a decurs ok vacanta, dar nu e bine sa te joci, mai ales cand te chinui cu anii in a obtine un copil! Stiu, unele veti spune ca sarcina nu e o boala sa stai la pat, dar stai si-n cap in ziua de azi sa fie bine! E adevarat ca bunicile noastre aveau vreo 5 copii prin batatura, unul in poala si unul in burta in timp ce erau la prasit, dar......altele erau vremurile!

Mergi la inceput