Bv Andrrreea,Danett&Alina! Hai Carmina&Anaoi! (49)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Ali -- aspirina e contraindicata mamelor care alapteaza, eu una nu as lua. Mai cere macar o parere. Poate sa fie de la sani starea asta. Ai furia laptelui? Sau vreun loc sensibil pe vreunul dintre sani? Daca ai un canal infundat, astea sunt simptomele cateodata si daca nu il desfunzi repede poti face mastita. Ai grija de tine, bea multa apa si odihneste-te.

Delia, 37+ cu si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna dimineata.Haideti la cafea, fresh, capucino sau
apa plata!!!

Eu sunt treaza de la 5,30 ca nu avea somn fetita stare, asts dupa ce am adormit. pe la 1asa ca vad dublu de oboseala.


Ce piersicuta mai vine astazi? Mai stiti ceva de Balanta? Mai. era o fata cu gemenasi Tamys parca nici ea nu a mai intrat de mult, or fi venit piersicutele?

Sa aveti o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Neatza si de la noi!

Multam de cafea...tocmai o savurez.

Am o stare de cacao...parca as vrea sa nasc o data sa ma scap.


Ali,daca ai febra,e sigur de la sani.Goleste bine sanii,daca ai lapte mult sa nu ramana nimic ca se infunda canalele.

Ali29,stai linistita ca la echo sunt multe date aproximative si conteaza in a cita zi din saptamana esti.La mine avea peste 3 kile atunci si intre timp s-a reglat...adica acum e iar normal.





www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



37+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi
dana ,delia.nu cred sa fie de la sani ca nu simt nimic in neregula la ei doar la sfarcuri cand trage prima gurita atunci ma ustura dar in rest nimic.de dimineta am avut iar o serie de frisoane.nu mai iau oricum nici un medicament pana nu merg sa ved de la ce e.va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ceo fi totusi cu Balanta?


36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

maria ms de cafea... eu sunt cam cheo, ma culc f tarziu, nu pot adormi inainte de 12-1 si la 7:30 tr sa ma scol sa pregatesc baiatul de gradinita si pe mine de serviciu; noroc ca pregatirea micului dejun intra in atributiile sotului


aruba tu cum te mai simti?

roxypuy tu? eu mai toata sarcina am avut 8.4-8.5 dar nu imi e rau

daconst asa zic si eu, sa nasca sa iasa odata, apoi zic sa stea acolo cat trebuie (in capul meu min 39 s) sa se coaca bine

alina_29 masuratorile la ecograf mai dau si erori (eu stiu cazul nasei, la baiat arata 1250 si s-a nascut cu 1000 la 29s, la fata arata 2300 si s-a nascut cu 2 la 33-34 s; dar si invers, la cumnata arata 3700 si pitic a avut 4200); nu inseamna neaparat ca ai diabet

freedelia cum reusesti sa o alaptezi si pe Jane si pe pitic si sa faci fata si durerilor de dupa cezariana?



a, si in noaptea asta revine doctorul din concediu macar psihic stau linistita ca dc e ceva e el prin zona si nu altul (desi ma incapatanez sa cred ca nu voi naste inainte de 38-39 cu toata programarea la cezariana... );

sotul e mai speriat ca mine, mai ales ca azi noapte a coborat iar burta (asa ca azi am mers de la masian la birou ca un ratoi cracanat, ca atinge ceva pe acolo, col,vechea cezariana, el stie) si ma tot bombane sa se nasca pitic la 38 s (el vroia 37 da l a "linistit" doc data trecuta cand i a spus ca ideal e 39+ si dc nu se poate (bb mare, placenta imbatranita - din cauza de diabet macar 38+)


36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, sunt bine, nu s-a intamplat nimic cu mine. doar ca de vreo saptamana nu sunt intr-o dispozitie grozava, nu mai am chef nici de forum, nici de nimic, parca am asa un soi de depresie (desi stiam ca aia se face post-partum?).
cred ca m-a ajuns statul la pat, pozitia aia cu picioarele in sus si capul in jos, faptul ca de aproape 5 luni mananac doar mancare comandata (mor de pofta dupa o ciorba acra facuta de mine...), m-am saturat de camera asta care cica e dormitorul conjugal si de televizorul care atarna pe peretele din fata mea, etc . gata, m-am vaitat destul, desi as mai avea muuulte de care m-am saturat .
eu schimb saptamana martea, acuma am 35+.

felicitari noilor mamici si bun venit bebelusilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Neatza, fetelor! Au trecut 48 de ore de cand a venit pe lume puiutul meu, Ma uit la el si mor de drag... Nici nu mai stiu ce am scris ieri, na, drogurile haha

Am ajuns la spital dupa 10, cu 2 ore intarziere, parca nu ma dadeam dusa... Pe la 11:30 m-au dus la sala de operatii, unde evident am refuzat sa ma intind, asa ca mi-au dat ceva intravenos de m-a lovit fericirea, apoi epidurala, si gata bebe! Nu imi amintesc foarte clar cand l-au sos, l-am auzit tipand si apoi mi l-au aratat, era deja infasurat intr-o patura. I l-au dus si lui Coleman, care nu a mai lesinat :) apoi m-au terminat de cusut si inapoi in camera, unde l-am pus pe bebe la tzitzi si supt imediat.

Dupa cateva ore au venit copiii, care erau in extaz, ca ce mic e, ce scump e, ce manute si picioruse mici are... Jodie l-a preluat, ea l-a tinut cel mai mult in brate, a ajutat si la schimbatul scutecului, e o adevarata sora mai mare...

Revin, ca au venit musafiri.

Delia, 37+ cu si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Neata!

Balanta curaj, stiu ca nu e o mare consolare dar mai ai putin. Iti trimit si o imbratisare virtuala poate o sa te simti mai bine.

Eu m-am trezit cu o mare durere de cap, de la sinusuri mi se trage, de am inceput sa vad dublu.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Balanta curaj. Este adevarat ca te-ai chinuit foarte mult dar ai ajuns acolo unde niciun medic nu iti dadea nicio sansa.
Si asa ca incurajare nu cred ca o sa vezi prea curand cirbita aceea facuta de tine, nu de alta dar din lipsa de timp dupa ce vin piticii..

Mergi la inceput