Clubul "babelor" FIV-oase 48

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

nope, nici aici nu e mai bine..doar ca in office, merge AC-ul de dimi si, e chiar placut acum..moah, mie-mi place caldura (bine, acum nu canicula), o prefer anytime frigului (brrrr)..in fiecare iarna, de cate ori mi-e frig (si imi e deseori) jur ca nu ma mai plang de cald ever..
sar'na, girls, de info's


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

toate trebuie sa avem grija

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Neata girls !
Ce matinale sunteti. eu azi dim m-am trezit la 6, am facut plantatia de dimi si cat am mai stat in pat am adornit bustean. noroc ca era inca sotul acasa si m-a trezit. asa ca am facut iar ca titirezul ... azi nu mai sunt asa de balonata, nu ma mai inteapa nimic asa ca abia la dus cand am dat de plasture mi-am adus aminte ca trebuie sa fiu mai ponderata in activitati. ma bufneste si rasul cand imi aduc aminte cum eram la fiv-ul trecut, in primele zile ma incalta sotul pt ca imi era frica sa ma aplec. acum conduc, gatesc, matur ... activitati obisnuite. ma batea gandul la un mom dat sa nu mai fac beta, dar la ce cocktail am in mine sigur de data asta nu o sa imi vina de capul lui. ari,ana nu cred ca e de la zodie, varsta e de vina cu rabdarea asta
gata, ma apuc de treaba


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Qiao, pun pariu pe orice ca te duci la beta.
Eu ultima oara am zis asa: fac pipi pe batz in ziua 10 de la transfer si daca ies doua liniute stau si eu ca o femeie normala , care tocmai a aflat ca e gravida, linistita si cu gura la urechi.
Bineinteles ca dupa liniute am vrut si mai multe confirmari, nu puteam da fuga la test ca era in perioada viscolelor din bucuresti, a trebuit sa mai astept cateva zile, in care barbate-miu imi zicea ca am promis ca ma comport ca o gravida normala (de parca ar si exista asa ceva). Iar cand am facut in sfarsit beta l-am innebunit de cap, fiind 14zile de la transfer stiam ca trebuie sa iasa o valoare mare ca sa fie totul ok. Am fost la synevo, ca e cel mai aproape, si astia nu dau rezultatul in regim de urgenta, e gata cel devreme la 17. L-am pus sa sune de cateva ori, mai era si vineri, pana la urma i-au dat aia nr direct al laborantei, si se conversa cu ea in timp ce eu imi frangeam mainile. Si s-au conversat de vreo cateva ori, ca a durat ceva pana mi-a numarat aia betele .

Asa ca vorbim noi pe luni-marti de rabdare.

In alta ordine de idei, e nasol statul la pat, dar cand e canicula e si mai nasol.simt cum ma frig asternuturile spre dupa amiaza.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaasta
De unde racoare?!

De la noi. Si inca azi s-a incalzit. Vor fi 20(!!!) de grade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Oh, Bombi, se plangea o fosta colega de serviciu mutata in Germania ca e aiurea clima acolo, ca ploua mult, si ca ii este dor de vara si caldura si soare... Deci, nici ca la tine nu as vrea . Dar as vrea ceva de genul 28 de grade cateva luni pe an.


Brigit, lasa ca trece si perioada asta si va fi asa de frumos pe urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Bombi, ana, aveti dreptate cu vremea, imi amintesc ca in peroada aia ploioasa din mai aproape intrasem in depresie.
ce sa facem, asta e clima pe la noi, excesiva in ultimii ani...


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

brigit pipi test nu fac, ca nu are rost sa arunc banii, oricum nu iese. iar beta o sa o fac din considerante rationale, nu are rost sa continui tratamentul daca nu e nimeni la bord. cand am facut IA am recoltat direct la ei si m-a sunat Vaduva sa imi zica rezultatul, iar eu eram in alt birou in niste dicutii si nu aveam tel la mine. am gasit peste cateva ore un sms cu vestea proasta. la fiv m-am invatat minte, m-am dus la clinica din zona, am cerut urgenta si m-am uitat singurica dupa rezultat. abia dupa ce am vazut amenicul ala de 12 a inceput nebunia.
Nebunia de acum e alta, de cand am inceput stimularea tot imi vine sa le scriu la cehi sa imi fac deja o programare, dar ma abtin si il incurajez pe embrionasul cel viteaz, puiul meu mic si luptator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Qiao, abtine-te cu scrisul. Eu am patit o chestie similara, ma rodeau degetele sa scriu la clinica din praga, gennet, care era back-up planul meu. Avusesem sangerarea de la et, eram f neincrezatoare in unele momente ca s-a prins ceva, ma mai suna si o prietena care ma tot chestiona daca simt ceva, aveam momente de urcare pe pereti, pe care incercam sa le alternez cu zen.
Starea de echilibru e un deziderat acum, insa e bine sa tinzi spre ea. Cat despre ce a fost - a fost. O data se schimba roata, ia sa vezi.e greu sa mergem inainte fara sa ne raportam la experientele anterioare, insa acum important e sa iti urmaresti visul.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Qiao, asa, draga mea. Pentru ca micutul chiar a recuperat frumos atunci si e luptator. Doamne ajuta sa fie bine! Daca nu, scrii neaparat la cehi. Asta e si planul meu.


Eu am tresrit cand ai zis ca te inteapa ovarul stang . Tin minte ca ai zis de ceva intepaturi pe stanga cand ai fost cu piticut la purtator. Hai sa speram ca totul va fi ok, bine?!

Mergi la inceput