Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

mi-era dor de voi, asa ca am intrat repede sa vad ce faceti. nu am citit din urma, decat pagina asta.
nu am avut cand sa mai intru zilele astea, baia inca nu este gata, am mai avut treaba, azi sau maine o termina si apoi urmeaza curatenia... deci mai avem pana terminam.

am picat la tanc sa urez La multi ani cu sanatate si fericire, ally, sa te bucuri de familia ta minunata.
La multi ani sanatosi, spiridusha, si o sarcina usoara si un bebe sanatos si la termen


strumphitza nu stiu daca este tocmai bine sa-i dai vitamine asa de capul tau. era bine sa intrebi, sa te sfatuiasca un pediatru, trebuie facute analize inainte, poate nici nu are nevoie. si cu vitaminele astea este cam asa.... chiar daca nu papa poate nu are deloc nevoie. poate este doar o perioada in care nu papa. nu poti suna in tara la un pediatru pe care il cunosti? sa iti zica cum ar fi mai bine. daca vrei soare si caldura hai la noi ca este din plin

simona arati super Arsenie este un dolofanel dulceee, ce frumos dorm puiutii in masina parca si David si Matei s-au mai dolofanit tu arati tare bine, imi place costumul tau de baie, iti sta super cu el si sa nu te mai aud ca ai kg in plus, nu ai nimic, arati bine asa cred ca v-ati simtit tare bine si ai venit cu bateriile incarcate. ti-ar sta bine si cu o fetita

irinuca eu imi iau accesorii in concediu. ca doar cat loc ocupa? nici nu le port toate dar le iau. oricum, m-am invatat sa nu mai car tot dulapul cu mine. mereu luam tot si purtam 3 toale. asa ca nu mai iau atatea

deea iti urez concediu placut si linistit si sa vii si tu cu bateriile incarcate. un pentru Anna nazdravana, tare nazdravana mai este

lidia ma bucur ca te simti bine si n-ai greturi. si este bine ca te odihnesti, ca ai cu cine s-o lasi pe Diana ca sa te odihnesti. chiar, cum te descurci cu treburile prin casa, cu Diana, cum o speli la chiuveta, cum o ridici...? nu ti-e greu?

somleac poate este de la dintisori. s-a balacit si Ilinca? i-ai luat colac, ceva? sau o tii doar asa in apa? un la gasca ta vesela. asteptam poze

merg sa vad ce mai fac mesterii aici. buburuza este cu buni afara.

fluturasii si mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Fetelor, va multumesc din suflet!!!

Va pup pe toate si va astept la o felie de tort cu zmeura si ciocolata alba + sampanie rece ca gheata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ally La Multi ANi scumpo, frumosi, fericiti, sanatosi si iubareti ca acum!!!

Spiridusha, La Multi ANi si tie cu prunci sanatosi si cuminti si mamici fericite si odihnite

Roxy, Irinuca, Strumpfi, SOmeleac va multumesc de complimente...Eh, 2-3 kg mai merg date jos...va spun eu...

Costumul e de la Triumph, il am deja de 3-4 ani sunt plictisita de el, vreau sa-mi iau unul mai dezgolit, dar tot sa aiba ceva pe burtica, un petic acolo in zona vergeturilor...

Irinuca, eu mi-am luat ceva bijuterii in functie de culorile pe care le aveam la mine...Dupa ce-am pus hainele, am luat o gentutza mica si am trantit cateva bijuuri culorile hainelor...Vai dar am vazut niste cercei frumosi pe o plaja acolo...Doamne...si-mi pare rau ca nu mi i-am luat erau 14-16 euro..multicel. Mi-am luat unuii la 12 euro care nici nu-mi mai plac mi se par cam chiciosi...asta e...

SOmeleac, adevarul e ca tu o ai pe Daria mare...in comparatie Matia la 5 ani e intr-adevar micut. Dar eu abia astept sa faca si Arsenie 5 ani, o sa mi se para ca am scapat..

Drum bun inapoi Lavi!!
Andreea, voi va intoarceti sau mai stati?
Deea, drum bun acolo!
Roxy voi ce faceti amenajari prin casa??La mare cand plecati ca am sarit...
STrumpfi voi ce concediu mai aveti??In tara veniti?
Lidia, sa te odihnesti cat poti acum.Cat mai ai pana nasti

Eu daca intru din an in Pasti parca sunt venita cu pluta, nu mai stiu nimic...

Mada pe unde e? CUscra mea, DEliuta???

Fug sa trag un pui de somn langa copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Pupici fetele!

Scuze de disparitie. M=am distrat si simtit bine la nunta , am dantuit pana la final. Poze nu prea avem..ca deh nu eram pers sa ne pozeze pe noi, dar avem 2-3 pe tel sotului.

Copii i-am luat luni, cu Cata am mers direct la dr. Mai stiti febra de care va ziceam? a doua zi s-a umplut de bube la fundulet, gura, picioare, talpi, palme...este boala gura-mana-picior...inca nu au trecut bubitele deci nu iesim in parc, doar in curte. Cred totusi ca mi-a facut o forma usoara, pt ca nu a avut bubite si in gura ci doar in jurul gurii. Cristi nu a avut absolut nimic desi se pupa si se iubesc zilnic...
In dupa seara asta mergem pe la socrii si poate iese si socru cu Cristi in parc, ca e dornic de copii, dar sufera si el alaturi de surioara...


La mmulti ani, Ally!!!
La multi ani, spiridusha!!!

strumph,
simo n-am vazut decat cateva poze, superba ca de obicei , si copii unul mai frumos ca celalalt

daca mai am putere dupa 10 seara, mai intru la o vorba



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am mai intrat putin... acum au plecat meseriasii, mai vin maine si gata

ally asa as veni la o felie de tort cum petreci de ziua ta?

strumphitza pai am vazut cez.38 sapt, scrie si greutatea 3300, apgar 9..... si imediat m-am gandit ca au nascut si de fapt....era pentru Luca si Petru toate alea, sunt datele lor dar graba..... ia sa sterg mesajul

simona renovam baia, mai avem putin si gata. plecam la mare prin august. mi-e un dor de mare.....

merg sa ma imbrac, sa schimb si buburuza si sa iesim afara. este cam cald acum dar pana ne mocaim se mai racoreste...poate.....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna fetele! Sunt asa de obosita, caldura asta ma termina! sunt mai toata ziua cu treaba si cu plimbari, ieri am fost la o mina de sare sa facem aerosoli cu niste prieteni si cu copii, a fost super dar obositor, am avut de coborat si de urcat la trepte moama, ma gandeam ca nu mai vad lumina soarelui, iar maine mergem tot acolo la piscina cu apa sarata!LA MULTI ANI ALLY SI SPIRIDUSA SA FITI IUBITE SI FETICITE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Yasmi m-au sunat azi de la pensiune si au spus ca au locuri de pe 13 aug trebuie sa platesc si am rezervare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele si de la noiiiiiii

a plecat yasmi la drum acum vreo 2 ore
a stat la noi ceva si am papat cate ceva
si s-au jucat copii
adica antonia cu yasmina, caci petra era cam maraita ca si lucas din lipsa de somnic

pai eu am zis mereu ca sunt mai cocolositoare mai ales cu antonia
pt ca dupa ce iti zice un medic
FEMEIE DACA MAI STATEAI ACASA ITI PUTEA MURI COPILUL IN BRATE
va dati seama ca de atunci am ramas cu sechele
si reactionez involuntar la orice
pai asa dezinvolta era de exemplu si finuta mea
care zicea ca sunt exagerata etc
pana i-a facut cea mica convulsii
iar de atunci e mai cu sechele decat mine
si credeti-ma ca nimeni nu isi doreste sa fie musai asa
pur si simplu unii copii sunt mai bolnaviciosi si altii nuuuuuuuuuuu
important e sa ii iubim
restul nu mai conteaza
cel putin asa cred eu vizavi de aceasta cocoloseala

strumph ce bine ca ploua la voiiiiiiiiiiiiiii
vreau si eu putina ploaieeeeeeeeee
lasa ca trece si perioada cu mancarea
mie antonia nu-mi manca mai nimic
iar petra vad ca i-o ia usor usor pe urme
deci asta e
sanatoasa sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mary deci te astept la mareeeeeee

deea da de ce nu ar vrea?
doar te vezi cu o amica
nu faci ceva rau
care e baiul?
unde vii ca statiune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada ce ma bucur ca v-ati distrat la nunta
da vrem macar o poza
sa te vedem in rochieeee

simona da zi-mi si mie amanunte
era f cald ziua in grecia?
cum te-ai descurcat cu mancarea copiilor cand mergeati prin plimbari
cum te-au ascultat?
cat a fost cazarea?
pe aici la mare nu veniti nu?
delia este si ea la mare in croatia
intr-o insula

Mergi la inceput