Copilasi iubiti de sept-oct(13)LMA Diana-Elena!!!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

mari, numai patanii de patanii .

camisv, legat de cazatura. Patutul Ioanei are scose cateva grilaje astfel incat sa urca si sa coboare cand vrea (e un loc de joaca), eu pusesm o patura mai groasa in patut (era impaturata), ea statea in picioare in spatiul unde nu era patura, eu spalam pe jos in camera si vorbeam cu ea, la un mom dat m-am intors cu spatele la ea, iar in 30 de sec am auzit boc. Se urcase pe patura si nush exact cum a picat, am vazut pe spate, ideea e ca sigur s-a lovit la cap.

ana, tine-o tot asa cu datul kg jos .

Am emotii, se aprope ziua de nastere a copilasilor, 2 anisori, nu-mi vine sa cred si totodata mamicile incep serviciul. V-ati gandit la ce cadou sa-i faceti minunii? Tineti ziua si acasa si la cresa?

Am masurat si eu copilul azi: 88 cm si 11,3 kg, la cat ma chinui sa-i dau mancare, sunt multumita :).



Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 10 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Cafeaua este gata, va astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Tare buna cafeluta!
Nici nu-0mi vine sa cred ca a trecut atat de repede timpul si deja implinesc 2 ani, mai avem un pic si jucam si la nunta.
In sfarsit am reusit sa cumparam un fotoliu pat pentru strumf, crde ca asta va fi si cadoul de 2 ani.
Aseara era fara scutec in parc, l-am intrebat daca vrea pisu, mi-a raspuns DA si asa am udat un pic iarba.
Avem in vocabular si cuvantul gogan(topogan)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna Am absentat la cafea, dar oferim un pepsi pentru cine doreste.
Am trecut cu brio prima zi de gradinita, fara lacrimi nici din partea lui Tudor si nici din partea parintilor. Cica a fost cuminte, dar n-a vrut sa manance decat niste grisine.
Da, mai avem un pic si incep copilasii sa implineasca 2 ani. Noi ii vom tine ziua acasa in cerc restrans (bunicii si nasii cu copiii), dar probabil ca vom duce un tortulet si la gradi. Cadou va primi ceva simbolic, caci noi i-am tot cumparat la jucarii in ultima perioada (sa mai inlocuim pe cele de bebelusi) si i le-am dat, ca-i pacat sa nu se bucure acum de ele. Eu ma gandeam la un rucsac de gradinita

Cameluska, sta f. bine Ioana cu greutatea. Noi speram ca macar la 2 ani sa avem 11kg, dar daca n-o sa vrea sa manance la gradi cred ca nu vom reusi. Voi cand incepeti gradinita, din septembrie? Eu n-am inceput inca serviciul si e mai bine asa.
Mari, ce faza cu Vlad ca ti-a inchis usa. Noi am pus la usi opritoare sau cum s-or numi ele, le avem de cand era mic sa nu-si tranteasca usa peste degete.
Anca, bravo lui Ionut pentru "pishu pe iarba". Acum se poate lauda soacra, ca are nepot mare. Deci a inceput Ionut sa zica cuvinte "grele", vezi ca nu aveai motive de ingrijorare.


Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Sau..... Mama dimineata, cand dormeau copii( Ionut si nepotul de 5 ani), a plecat pana in gradinita din fata blocului. Ionut s-a trezit, a facut kk la olita, dar murdar la fundulet s-a dus in pat unde dormea nepotul, a dat drumul la tv si astepta sa vina cineva adult acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor

anca, bravo lui Ionut, ehe, incet, incet isi da drumul, ai baietel cuminte si istet :) Ii place fotoliul? e din ala din burete nu? sa vedem si poze cu Ionut si fotoliul lui.

camisv, Ioana va merge din Septembrie la gradi. Ce bine ca s-a acomodat Tudor, bravo lui si bravo si parintilor doarme de pranz acolo? Iti povesteste ce a facut, cum e acolo, detalii? Care e programul de nani seara ca sa sa trezeasca dimineata?

La Ioana a venit cadoul de ziua ei cutu mic.

Ea se uita la desene pe youtube, Pingu si Trotro de regula, si ma gandeam sa-i fac rost de un plus cu Pingu, nu am gasit pe site-urile romanesti, sper sa ma rezolve o verisoara de afara, astept.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 10 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata ! Va astept la o cafeluta si am pus ceva poze noi

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Hello.
probabil ca ati savurat cafeaua de la Ana, asa ca acum va servesc cu un pepsi ... pe Ana nu, ca ea este la cura.
A trecut si ziua 2 de gradinita, a plans putin dupa ce am plecat, dar in rest a fost cuminte (l-a muscat un copil de mana si a mai plans putin atunci)
Cameluska, l-am dus la program scurt, fara mancare, il duc pe la 8.30 si il iau pe la 11.45 (deocamdata). ieri i-am dus fructe de acasa, dar n-a vrut sa le manance acolo, astazi am stat eu pana la 9 si i le-am dat atunci. Eu vreau sa o luam treptat, desi sunt educatoare care recomanda varianta "soc", adica sta, mananca si doarme de la inceput la gradi, caci oricum o sa planga in primele zile si asa nu mai stie ca se poate si altfel. Ieri mi-a spus ca tanti nu l-a lasat la furtun si apa, iar astazi mi-au confirmat fetele ca i-au spus asta, deci povesteste ce s-a intamplat.

fetele cu examenul, cand va tinem pumnii?

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna seara.
Tara arde=joi examen, si baba se piaptana=eu : FELICITARI GIMNASTELOR DIN ROMANIA PENTRU PREZENTA PE PODIUMUL J.O.2012!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cafeluta e servita!



Mergi la inceput