Ghiocei de Martie-Aprilie2009**434**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Io am o dilema: vreau si eu sa pun la bazar caruciorul lui Andrei, insa mi se pare ca e activitate slaba acum si nu stiu daca as obtine mare lucru pe el. De aceea as incerca sa-l vand pe un site cu o vizibilitate mai mare, sperand sa obtin mai multi bani pe el, caci, cum zicea Ilinca, acum banii sunt o prioritate. Orice sfat e binevenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ilinca, am scris, e mamica prietenului lui Keutu.
Imi pare extrem de rau, dar se pare ca nu-s persoana potrivita sa ajute. Cunosc extrem de putina lume, oricum la toti le-am spus ca obiectivul principal e strangerea de fonduri, ca Iulia are nevoie de tratamente si operatii, ca exista un cont, dar in afara de Ioana, nu m-a intrebat nimeni care e ala. Multi au probleme fel de fel, doua sunt mame singure, stiu ce probleme au si nici nu indraznesc sa le zic de bani la toti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ziua buna!

Parerea mea e ca orice ban ajuta, chiar daca vine un pic mai tarziu, Cami o sa aiba nevoie si mai incolo de bani pentru tratament, daca alta cale nu e cum e cazul lui Kea, e bun si bazarul.

Anaan: poti sa postezi caruciorul si pe alte site-uri si poti sa-l pui si la bazar, numai sa se vanda.

Kea: parerea mea e ca e mai complicat alt bazar, aici la bazarul umanitar putem sa-i oferim noi consultanta, eventual tu pregatesti totul: faci poze, notezi detalii si doamna se ocupa doar de distribuire. Eu ma ofer sa-i dau toate detaliile de care are nevoie, chiar pot sa le pun eu la bazar pe contul meu si sa tin legatura cu doamna, sa o anunt doar cand sa livreze lucrurile.

Cami:ne bucuram mult pentru vestile bune, va transmitem multi si la anul sa ne vedem cu bine, ca doar trebuie sa se cunoasca si copiii nostri.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Kea, n-am vrut sa te intristez Normal ca orice idee si orice mod de a ajuta e buna!
Si bazarul e o idee tare, numai ca pentru unele si comode si mai grele de cap, cum sunt io, pare mai dificil si mai greoi de pus in practica
In orice caz Monnvas e grozava, daca Novus e "capitanul" nostru organizator "in real life, Monnvas e organizatorul nostru in lumea virtuala, eu una stiu ca mi-as fi prins urechile in hatzishul cautatului de banci/ deschis conturi/ invatat ce e paypalul si cum functioneaza...Munica, ai toata admiratia mea!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Io am o dilema: vreau si eu sa pun la bazar caruciorul lui Andrei, insa mi se pare ca e activitate slaba acum si nu stiu daca as obtine mare lucru pe el. De aceea as incerca sa-l vand pe un site cu o vizibilitate mai mare, sperand sa obtin mai multi bani pe el, caci, cum zicea Ilinca, acum banii sunt o prioritate. Orice sfat e binevenit!




sa-mi spui si mie pls pe ce site il pui, eventual pe PM

ce ti-au facut musterii, ai si tu de dat de baut cand termina?

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ILINCO, deci esti buna de cinste? He he, felicitari ucenicilor, dar si magistrei

Tufete, voiam sa va mai propun un maruntis, mai degraba simbolic. Hai sa ne punem toate la semnatura topicul Iuliei. Eu nu-s activa decat la club si mai nou la topicul Iuliei, dar dintre voi exista fete ceva mai prezente pe forum. Si va conta!

Nu in ultimul rand, avem PAYPAL!! Multumim, Oana_B!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nuuu, Monvass, pai eu n-amn voie sa corectez la proprii mei ucenici! Am corectat intr-un centru unde erau lucrari de la alte 4-5 licee si zau ca, desi super secretizate, cam reiesea din toti porii lucrarilor care erau de la liceul de elita si care de la alea slabe...
De ai mei nu voi sti pana nu se afiseaza...abia astept, am incredere in ei! (no bine, la ce maestru au avut...:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

KEA, n-am inteles exact, care e problema, cu ce o putem ajuta pe doamna?
Daca e vorba de confirmari de plata, le fac eu, asta ar insemna insa ca si pt acel bazar sa folosim contul meu (BRD) - il gasesti la contul Iuliei.
Daca traseul ar fi urmatorul:
1. cumparatorul liciteaza, castiga - cine se ocupa de episoduul asta?
2. cumparatorul plateste - aici intru eu si confirm
3. expedierea produsului - mama Ioanei
--- asta ar fi un scenariu plauzibil.

M-as putea incumeta si la expeditii, desi stau f departe de Baneasa, dar banuiesc ca asta ar fi numai in cazuri exceptionale. Adica mama Ioanei ramane persoana by default si io intru la expeditii numai ca back-up, cand nu se descurca ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Incercare de modificare a semnaturii. V-am spus ca tehnica ma ucide usor si sigur.


Edit: Doamne, ce desteapta sunt si vesnic ma subestimez. Aaaa, si modesta pe langa toate celelalte calitati.

Poze Raru
Poze noi

IULIA va INVINGE CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexAndra_81

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Io am o dilema: vreau si eu sa pun la bazar caruciorul lui Andrei, insa mi se pare ca e activitate slaba acum si nu stiu daca as obtine mare lucru pe el. De aceea as incerca sa-l vand pe un site cu o vizibilitate mai mare, sperand sa obtin mai multi bani pe el, caci, cum zicea Ilinca, acum banii sunt o prioritate. Orice sfat e binevenit!




sa-mi spui si mie pls pe ce site il pui, eventual pe PM

ce ti-au facut musterii, ai si tu de dat de baut cand termina?

Amalia



Iti trimit PM.

Despre musterii mei aflu ce-au facut doar maine si am niste emotiii!

Mergi la inceput