Ghiocei de Martie-Aprilie2009**434**

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Cami. Curaj, draga mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

In sfarsit am reusit si eu sa vad pozele chatonesti: Izia e, dar are si cu cine semana, ca si maica-sa e super! (Chato, freza asta te prinde foarte bine, parca esti o adolescenta!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

cami, cu placere.

Deocamdata nu am reusit sa fac nimic, din pacate, farmacista nu a vrut sa mi-l vinda fara reteta. Asa ca luni merg la medic si apoi la farmacie, dupa care la posta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Gina, Anaan, merci :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Tufete, am vorbit si cu Georgiana, luni ar trebui sa devina accesibil site-ul. Pana atunci, la propunerea ei, incerc sa creez si un blog separat. Sperrr sa termin totul pana maine seara si dam drumul si la canalele media - cred ca acum is ceva mai relaxate, saptamana asta ar fi fost imposibil sa prinzi loc pe sticla, toata lumea s-a concentrat pe politica.

Cami a plecat Fan Curierul cu crema de la Gaza. Luni iti transfer in cont ce am adunat pana acum din donatii.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Salutare tufete!

Ne-am intors si noi ieri din concediu, am venit cu ochelarii roz ai Pisikului pe nas, dupa care am citit vestile despre micuta Iulia si am inmarmurit. Ingrozitor de nedrep, altceva nu pot sa spun.
Monvas, esti un ingeras, luni cum ajung la munca fac si eu un transfer. Am si hainute pt bazar dar nu prea stiu ce sa fac cu ele, logistica ma omoara, asa ca le-as trimite uneia dintre voi. De asemenea eu inca mai am caruciorul Amaliei, pe care il tin degeaba si care e in foarte buna, asa ca as vrea tot la bazar sa ajunga.




Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Cami, esti o mamica de nota 20, putere multa iti doresc

Si imi doresc ca la o intalneala viitoare sa va cunosc si pe tine si pe Iulia, amandoua in forma maxima

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Am citit si vestile bune

Mada, felicitari, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos ca micuta Adelake!

Ramona, ce ma bucur ca a reusit sotul sa isi prelungeasca sederea!

Vazut si pozele de la mare, foaaaaarte frumoase, se vede ca v-ati simtit tare bine, exact tipul de concediu pe gustul meu, fara bosumflari sau alte orgolii ranite si fara alergatura si ora fixa Toate trei fetitele sunt minunate, ca si mamicile lor, evident
Vazut si familia frantuzeasca, mama, ce mi-au mai placut toti Chato, bestial iti sade tunsoarea, iar Pogonica e o scumpa cu codite



Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Cami, o imbratisare stransa stransa stransa pt voi doua! Ma bucur ca ai vesti bune!
Am vazut poze cu Iulia, e minunata!!!

Fetele, sa ma sfatuiesc cu voi: v-am zis ca vreau sa deschid un bazar separat de cel de aici, pt Iulia. Ma ajuta enorm si mamica prietenului lui Keutu. Ea propune sa facem un cont pe FB. Nu toata lumea are cont pe FB, dar nici pe DC, nu? Problema are fi trimisul catre cumparator. Ioana spune ca le-am putea trimite la mama ei, ca sta la casa ( si n-o mai inghesui pe novus in apartament si cu pachetele alea), iar mama ei, s-ar ocupa mai departe de posta. Dar avem cateva probleme:
-Ioana pleaca in concediu peste 2_3 saptamani si apoi imediat eu, iar internet nu avem peste tot, deci am mai avea nevoie de cativa voluntari care sa se ocupe de cont. -mama Ioanei, e o femeie foarte activa, dat totusi in varsta. Ioana spune ca se descurca cu siguranta, dar daca totusi are nevoie de ajutor, are putea cineva ea o faca? Doamna sta in Baneasa.
Cum vi se pare ideea? O putem imbunatati cumva?
Treb sa inchei, s-a trezit bebe.
Am vizualizat mesajul, sunt greseli, dar nu am timp sa corectez, sper sa-mi dezactiveze programul asta, ca mai mult corectez decat scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou tufete. Gata corectatul la bac, din pacate musai a fost sa pic 7 musterii din 52, chiar nu puteam sa-i aduc de la 1-2 la 5! Am avut si vreo 6 note de 10 curat, nici nu va dati seama ce ma bucur cand gasesc lucari super!
Kea, cine e Ioana? Eu zic asa: ideea cu bazarul umanitar e extraordinara, dar e ceva mai mult pentru situatii...ne-urgente, adica pentru cei care au nevoie de bani pentru sustinerea unui tratament indelungat si carora le pica bine banutii stransi incet-incet la bazar, sa-si cumpere medicamente, sa faca fizioterapie etc.
Cand e vorba de bani multi pentru operatii in strainatate...apoi donatiile in bani sunt baza, trebuie mediatizare, bloguri, teledon etc si nu in ultimul rand mobilizarea noastra. Eu stiu ce inseamna sa ai sustinerea tufetelor, exact acum un an am avut-o! Acum ma bucur ca pot fi si eu de ajutor, cat de cat (si noroc cu bacul si meditatiile, ca salariul tot nu mi-a intrat si saptamana viitoare trebuie sa fac cinste la prunci:)))
Cami...pacat ca nu pot sa te imbratisez in realitate, si pe tine si pe micuta curajoasa,incredibil cum la varste atat de mici e pot adapta imprejurarilor dureroase...va fi bine!!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput